מהפכה בהפועל ת''א, קלינגר: ''התחזקנו משמעותית''שי ברדה: ''רצף המשחקים הזה יקבע לאן פנינו מועדות''הערעור של ברצלונה נדחה, מסי ייעדר גם מול אלצ'ההשחרור של תורג'מן לא הגיע, ייעדר מול הפועל ת''אבכר מתלבט: ''אצילי? הסגל הקיים הביא אותנו לפסגה''רפואה: ''זה משחק חשוב על הכרטיס לפלייאוף העליון''אלישע לוי פוגש את בני יהודה: ''שמח שהליגה חוזרת''אטוולד: ''שכטר? שחקנים משתמשים בשם של נתניה''קלופ: ''חטפנו אגרוף בפנים, טיפשי לדבר על אליפות''הפועל ב''ש האיצה את המגעים עם מיגל ויטור וז'וסוואה
ארתור במדי ברצלונה (האתר הרשמי)

ברתומאו תוקף: ''ארתור הפגין חוסר כבוד ואי נאמנות''

שבת | | 23:01    מאת מערכת ישראל ספורט

נשיא ברצלונה תקף בחריפות את הברזילאי שיעבור ליובנטוס ומסרב לחזור לקטאלונים לקראת חידוש ליגת האלופות: ''חליט למחוק את עצמו, חוסר צדק. איים להישאר בברזיל ולא לחזור'': וגם: סוגיית עתיד המאמן

ההחלטה של ארתור לא לחזור להתאמן עם ברצלונה ולא להיות שותף למשחקי ליגת האלופות יצרה סערה לא קטנה במועדון ובתקשורת הספרדית. הברזילאי, שנכלל בעסקת הבאתו של מירלם פיאניץ' מיובנטוס, התאכזב מאד ממעמדו והעדיף לחתוך את עצמו מהסגל, ומי שלא ראה זאת בעין יפה הוא הנשיא ז'וספ מריה ברתומאו שהתראיין היום (שבת) ל"ספורט" הקטאלוני.

ברתומאו תקף בחריפות: "ארתור בברזיל והוא לא יחזור. הוא הפגין חוסר כבוד ואי נאמנות כלפי חבריו לקבוצה וכלפי המועדון. הקבוצה רוצה להצליח בליגת האלופות ולכן זה לא הוגן כלפיה. זה לא הגיוני ששחקן מחליט למחוק את עצמו כשמשחקים על תואר כזה חשוב. זה לא מוצדק ואין לזה הסבר. הסכמנו בעסקה שעד שהעונה תסתיים, הוא יוכל לשחק בבארסה, גם בליגה וגם בליגת האלופות. הוא שחקן שיש לו חשיבות גדולה בקבוצה ושיכול היה לעזור לנו. אבל הוא לא חזר מהחופשה הקצרה שהייתה לשחקנים. זה צעד בלתי מתקבל של חוסר משמעת".
 


הנשיא הוסיף: "לכן פתחנו בהליכים נגדו, כי אין שום טיעון שמצדיק את ההיעדרות שלו. 'אני לא אחזור, אני נשאר בברזיל' - זה מה שהוא אמר וזו ההחלטה שלו, אף אחד לא נתן לו אישור. אנחנו מדברים כאן על שחקן שלא יכול היה להאריך חוזה בבארסה בתנאים שהוא רצה, הוא מקבל הצעה טובה יותר ומציג אותה, בארסה לא מצליחה להשוות את ההצעה, אז הוא מחליט לעזוב ואז העסקה יוצאת לדרך".

על סוגיית עתיד המאמן: "סטיין ימשיך בבארסה בעונה הבאה, לא משנה מה יקרה בקבוצה. יש לו חוזה במועדון וכשצירפנו אותו הסברנו לו שזה פרויקט לא רק לחצי השנה הקרובה אלא גם לעונה השלמה שאחריה. לשפוט מאמן על סמך כמה חודשים בודדים, עם מגפה עולמית בין לבין, זה מורכב מאוד. כמו שארתורו וידאל כבר אמר, לא היה להם מספיק זמן להכיר אחד את השני ולעבוד כמו שצריך".
 


ברתומאו הדגיש: "בשום שלב לא חשבנו על להחליף מאמן. אני יודע שפורסם מידע מסוים על כך שאם לא ננצח שני משחקים נחליף אותו בפימי, אבל מעולם לא שקלנו את זה או שוחחנו בנושא. לא עם אבידל, לא פלאנס ולא אנשי ההנהלה. סטיין הוא המאמן שלנו. לא שוחחנו עם שום מאמן. לא עם בלאן ולא עם אף אחד אחר. עם צ'אבי אני כן מדבר כי יש בינינו יחסים, אבל רק לאחרונה הוא האריך חוזה בקבוצה שלו. צ'אבי יאמן בבארסה יום אחד והוא זה שיחליט מתי זה יקרה".

הנשיא הוסיף: "זה נכון שבימים האחרונים שוחחנו עם הסביבה של אנסו פאטי והעברנו להם מסר שהמועדון לא שוקל למכור אותו למתעניינות. לא הגיעו הצעות פורמליות, אבל היו כמה מועדונים שיצרו קשר. התשובה של בארסה הייתה 'לא'. אנסו לא למכירה. הוא קריטי לעתיד של המועדון הזה. הוא מייצג את המשתלה שהשחקנים שלנו מגיעים ממנה, ואז הם לומדים ומתגבשים בקבוצה הראשונה".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות