ליגה צרפתית: מונאקו חזרה מפיגור ל-1:3 על מארסייהתאוששה מההדחה: 1:4 קל לריאל מדריד על אלאבסערן זהבי כבש בבעיטה חופשית, 0:2 לפ.ס.וו על ר.ק.סיונתן כהן נפצע בארבע ראשי - וטען: ''אשחק ברביעי''גם היא כבר מוכנה: 1:3 למכבי ת''א על מכבי נתניהבכר: ''הסגל שלי הוא לוקסוס, מכבי ת''א? משחק רגיל''מוכנה למשחק העונה: מכבי חיפה ניצחה 0:3 את סכניןסאות'המפטון הדיחה את ארסנל, סיטי העפילה בקושיבאיירן מינכן תברח לליגה? לייפציג ולברקוזן הפסידוורד: ''נהיה בטופ 4''. פדידה חיובי לקורונה, גם אוחנה?
עודד קטש כמאמן נבחרת ישראל (אתר FIBA)

קטש במכתב לאיגוד: ''בזבוז משווע של כספי ציבור''

חמישי | | 15:06    מאת מערכת ישראל ספורט

עורכת הדין של מאמן נבחרת ישראל שלחה מכתב לאיגוד לאחר זימונו לשימוע לפני פיטורים: ''האיגוד מפר ברגל גסה את החוזה עמו, זהו חשבון אישי וקטנוני של המנכ''ל. יש לו חוזה מובטח, העילה אינה לגיטימית''

מאמן נבחרת ישראל עודד קטש שלח היום (חמישי) באמצעות עורכת דינו דפנה שמואלביץ' מכתב לאיגוד הכדורסל ובו תגובה חריפה לזימונו לשימוע לפני פיטורים. במכתב שנשלח נכתב בין היתר: "ברור כי האיגוד החליט, באופן בלתי חוקי בעליל, לשחרר עצמו מהחוזה המחייב שעשה עם מר קטש. בשלב ראשון ניסה האיגוד לפטור עצמו באופן זמני מעמידה בתשלומים להם התחייב, על ידי הוצאתו של מר קטש לחל"ת באופן בלתי חוקי, וכעת מנסה האיגוד לחמוק מקיום החוזה כולו. אין לכך כל בסיס, ומר קטש עומד על קיום החוזה ככתבו וכלשונו".

עוד נכתב כי "עיון בזימון לשימוע מעלה בבירור, כי האיגוד לא מייחס למר קטש הפרת חובותיו כמאמן או הפרת הקוד האתי. בפועל ההפך הוא הנכון: עמידתו של מר קטש על זכויותיו, ועל קיום החוזה – היא למעשה הגשמת חובתו על פי הקוד האתי. העקרון של כיבוד חוזים הוא ערך התואם את ערכיה של מדינת ישראל, ודרישתו של מר קטש כי החוזה איתו יכובד – היא התעקשות על ענין מוסרי ואתי, בדיוק כאמור בתקנון. מצער לגלות, כי דווקא האיגוד אינו מאמץ לעצמו כללי אתיקה ומוסר, מעדיף להתעלם מהפגיעה החמורה בתהליך הבניה וההעצמה שמוביל מרשנו בנבחרת הלאומית, ואינו שם מול עיניו את טובת הכדורסל הישראלי, רק על רקע חשבון אישי וקטנוני של המנכ"ל כנגד מרשנו".

עודד קטש כמאמן נבחרת ישראל (אתר FIBA)
במכתב צוין גם כי "לאלה יש להוסיף, כי איגוד הכדורסל הוא גוף ציבורי, או דו מהותי. לפיכך, הוא חב בחובות מוגברות של שקיפות; תום לב; קיום חוזים ושקילת האינטרס הציבורי. מאחר ולא קיימת כל עילת פיטורים כנגד מרשנו, והאיגוד מפר ברגל גסה את החוזה עליו חתם - יחויב האיגוד בכל מקרה בתשלומים הקבועים בחוזה עד תום תוקפו. אלו מגיעים, במונחי עלות מעסיק, לכ-750,000 ש"ח ובצירוף הסכומים שנתבעו עד כה - למיליון ש"ח בקירוב, מבלי לכלול עדיין את נזקיו של מרשי בגין הליך פיטורים פסול מעיקרו. מדובר בבזבוז משווע וחסר אחריות של כספי ציבור, כאשר מר קטש ראוי ומוכן לקיים את חוזהו עד תום".

כזכור, אתמול פורסם שהמאמן הלאומי יזומן לשימוע באיגוד הכדורסל לפני פיטורים, זאת לאחר שהגיש תביעה על סך 290 אלף ש"ח על שהוצא לחל"ת במהלך משבר הקורונה. קטש (45), מונה למאמן הנבחרת באוקטובר 2017 לאחר הצלחתו עם נבחרת העתודה. נזכיר כי המאמן הגיש כתב תביעה חריף נגד איגוד הכדורסל בעקבות כך שיצא לחופשה ללא תשלום לאחר פרוץ משבר הקורונה.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות