ז'ווסואה, טאהא ואבוקסיס עדיין חיוביים, בספק לפראגליגת האלופות: פ.ס.ז' - מנצ'סטר יונייטד 1:0 (מחצית 2)יובנטוס ניצחה את דינמו קייב 0:2 בחוץ, צמד למוראטהנבחרת ישראל: משחק הידידות מול נורבגיה - ב-11.11הליגה הלאומית לנשים קיבלה אישור לחזור לאימוניםיונייטד וליברפול ''יוזמות הקמת פרמייר ליג אירופית''בשל התפרצות הקורונה: שלושה משחקי יורוליג נדחוהפועל חולון הצטרפה לקמפיין העמותה לתסמונת רטשוער נבחרת צרפת לשעבר ברונו מרטיני מת בגיל 58מכבי חיפה אישרה, שועה ערך אימון בכורה בבית''ר י-ם
כדורי רגל (רמי כהן שמאלי)

מסתמן: ראשי הקבוצות בליגה א' יקימו מנהלת ליגה

חמישי | | 11:32    מאת אביחי חיים

בעקבות החלטת ההתאחדות לדחות את הליגה לאחרי החגים, ראשי קבוצות רבים מעוניינים להקים מנהלת לליגה א': ''אנחנו לא יכולים לחיות בחוסר וודאות כזאת''. ההתאחדות: ''הדברים הללו אינם אלא איומי סרק''

ראשי קבוצות בליגה א' מתכננים להקים מנהלת, בדומה לגוף שקיים בליגת העל ובליגה הלאומית, ומנהלת את אותן ליגות במנותק מההתאחדות לכדורגל - כך מסתמן הבוקר כפי שנחשף בתוכנית הספורט ''עד הסוף'' של "רדיו סול", בשיתוף עם אתר ''ישראל ספורט'', עם אביחי חיים, שוקי אברהם, מורן בן זכאי ואביחי דלאל.

אתמול (רביעי) פרסמה ההתאחדות לכדורגל כי עונת המשחקים של הליגות החובבניות תפתח לאחר החגים, ב-17 באוקטובר, אולם בקרב הקבוצות לא אוהבים את חוסר הוודאות שנוצר. "חלק מהקבוצות התחילו אימונים והחתימו שחקנים ועכשיו החליטו להפסיק כי הם לא יודעים. אנחנו מבינים שקיימת פגיעה בכלל המשק אבל גם אנחנו נפגעים מבחינת חוזים, השכרות מגרשים וציוד. אנחנו לא משחקים כבר חמישה חודשים ואנחנו לא רואים את הסוף", אמר אחד מראשי הקבוצות בליגה א' דרום.

המכתב שנשלח להתאחדות (צילום מסך)
בהתאחדות לכדורגל מנסים למצוא פתרונות ואולי לשנות את הרכב הליגה. לעשות ליגה מצומצת, לעשות בתים שונים, לקצר את הליגה, להוריד ארבע קבוצות ועוד פתרונות וניסיונות לייצר "פלטפורמה" או ליגה שתהיה הוגנת. ושוב, בקבוצות מקווים להבנה: "אנחנו בעונה פיננסית, זה לא הגיוני שיהיו ארבע יורדות. אנחנו לא רוצים יחס, אנחנו רוצים וודאות וכרגע אין ואין דבר שיותר גרוע מחוסר וודאות". 

ביום רביעי בבוקר, ראשי קבוצת מ.כ ירמיהו חולון הוציאו מכתב להתאחדות לכדורגל בו הם דורשים בין היתר פיצוי כספי לגבי ההערכת הזמנים והכספים ששולמו לשחקנים, צוותים מקצועיים ומגרשים במידה ולא תהיה החלטת סופית. מלבד חולון, יש עוד ארבע קבוצות בליגה שרוצים להקים מנהלת ליגה, לליגה א' בלבד ולא לכלל הליגות הנמוכות. "אם נצטרך להגיע לידי שביתה, נגיע מאוחדים ומגובשים. בליגות הנוער השיגו תו סגול ואין סיבה שגם בליגה א' לא יהיה", אומרים ראשי הקבוצות.

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "ההתאחדות לכדורגל פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ואינה מוסמכת לאשר פעילות כל עוד הדבר אסור על פי הוראות המדינה. כך התקבלה ההחלטה בהנהלת ההתאחדות לכדורגל על סיום הליגות החובבניות בעקבות התפרצות הקורונה ובהמשך (אתמול) גם הדחייה בפתיחת עונת 2020/21 לאחר החגים. בהובלת ההתאחדות, התבקשו כלל הקבוצות להגיש תיעודי אמת לנזקים הכלכליים שנגרמו להן, במטרה לפנות לרשויות המדינה בבקשה לפיצוי. בהתאחדות פועלת ועדת ליגות א'-ג', בה יש ייצוג לכלל הקבוצות החובבניות, והמלצותיה, שנשענות על רוב, מובאות לדיון בהנהלת ההתאחדות. הדיבורים על הקמת מנהלת, אינם אלא איומי סרק. קבוצות הליגות החובבניות, לא רק בבוגרים, הן נדבך מרכזי בהתאחדות לכדורגל ואנו עושים לילות כימים כדי לפעול לחידוש המשחקים בתנאים שניתן לעמוד בהם עבור מי שהכדורגל אינו מקור פרנסתם העיקרי. עניין נוסף, חשוב לא פחות, היה ראוי כאשר נשלח מכתב בשם הקבוצות, שיופיעו עליו לכל הפחות חתימות".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות