ארתורו וידאל הוצג באינטר, ג'נגיז אונדר חתם בלסטרסלובו דראפיץ': ''אנחנו כבר מתגעגעים למשחק רשמי''הליגה הספרדית: סוסיאדד - ריאל מדריד 0:0 (מחצית 2)מכבי ת''א: 6 שחקנים ו-7 אנשי צוות נדבקו בקורונההיסטוריה: גיא ניב חצה את קו הסיום בטור דה פראנסהמחליף של בראון: כריס קרמר מצטרף להפועל י-םליברפול ניצחה 0:2 את צ'לסי בחוץ, מאנה כבש צמדלייפציג גברה 1:3 על מיינץ, שער ובישול לפורסברגאלמקייס נפצע בבכורה בדן האג, שער ובישול לחוגילפני רוסטוב: ירדן שועה לא חש בטוב ונעדר מהאימון
אלון חזן עם וילי רוטנשטיינר (דוברות ההתאחדות)

רוטנשטיינר: ''כבוד גדול, יש לי ולאלון את הניסיון הדרוש''

רביעי | | 15:46    מאת רועי ינקלוביץ

המנהל הטכני התייצב למסיבת עיתונאים ראשונה מאז מונה למאמן הלאומי: ''חשוב לי לעבוד גם על התדמית של הנבחרת, היא צריכה להיות מחוברת לעם ולעורר כבוד''. חזן: ''לא מצפה מנאתכו שישיר את ההמנון''

אחרי שההתאחדות לכדורגל אישרה היום (רביעי) באופן רשמי את מינויים של וילי רוטנשטיינר ואלון חזן למאמנים שיובילו את נבחרת ישראל בפלייאוף העלייה ליורו ובשלב הבתים של ליגת האומות, השניים התייצבו למסיבת עיתונאים ראשונה בתפקיד שהתקיימה באמצעות הזום. השניים התייחסו בין היתר לביקורות על הבחירה בהם, לסוגיית הקפטן ולמטרות שלהם כמי שיובילו את הנבחרת במשחקים הקרובים.

אלון חזן עם וילי רוטנשטיינר (דוברות ההתאחדות)
רוטנשטיינר פתח ואמר: "אני רוצה לומר שני דברים חשובים. קודם כל, זהו כבוד גדול בשבילי להיות המאמן של נבחרת ישראל ולעבוד עם השחקנים הישראלים הטובים ביותר. אני מודה לחברי ועדת האיתור שסומכים על היכולות שלי, זה גם כבוד גדול וארי עושה זאת ביחד עם אלון חזן שהוא מאמן מצוין והיה שחקן נבחרת גדול. אנחנו רוצים לעשות עבודה טובה עבור הנבחרת. ההחלטה למנות אותנו היא הפתרון הטוב ביותר עבור ההתאחדות לכדורגל. החזון הוא להביא את הנבחרת לטופ של הכדורגל האירופי וזה אומר שהמטרה בליגת האומות היא להישאר בדרג ב'. המטרה השנייה היא לעבור את חצי גמר פלייאוף העלייה ליורו 2021 מול סקוטלנד בחוץ".

האוסטרי הודה: "אני רוצה גם לעבוד על התדמית של הנבחרת, שהשתפרה בשנתיים האחרונות אבל היא צריכה להיות עוד יותר מחוברת לאנשים בישראל. אנחנו חייבים להיות לב אחד ולעבוד עבור מטרה אחת. אנחנו רוצים להראות לאוהדי נבחרת ישראל שהנבחרת שלה לא נכנעת. אולי נפסיד או נעשה תיקו אבל לא ניכנע עד לשריקה האחרונה. הגישה הזו היא מה שאני רוצה לפתח ולהפוך את הנבחרת לווינרית מבחינה מנטלית".

רוטנשטיינר הדגיש: "מדובר בתהליך שבמהלכו אני רוצה להתקדם בדירוג העולמי ובשביל שזה יקרה צריך לעבוד על המשמעת הטקטית ולפתח את האסטרטגיה ההגנתית, במיוחד במצבים נייחים. אנחנו רוצים להביא עוד שחקנים לליגות באירופה כי זה נחוץ שיהיו לנו שחקנים בליגות הבכירות באירופה אם אנחנו רוצים לקדם את הנבחרת. גם בהתקפה כבשנו 16 שערים אבל 11 מהם הובקעו על ידי ערן זהבי. אנחנו חייבים שיהיו הרבה יותר שחקנים מסוכנים שיכולים להבקיע".
 


על מינויו של אנדי הרצוג: "כשהגעתי, היה לחץ של זמן והדיון היה אחד – האם יהיה נוח למאמן לתפוס את המושכות מידית בזמן קצר. עשינו צעד גדול כשמינינו את אנדי אחרי שבועיים של דיונים. אל תטעו לגביי, אימנתי כ-50 משחקים בנבחרות הצעירות, 40 משחקים בנבחרות בוגרות ואני עובד עם נבחרות מעל 30 שנה. אני יודע מה הולך במשחקי נבחרות, כך גם לגבי אלון שהדריך את נבחרת הנוער והיה גם לצדו של אנדי על הקווים של הבוגרת. זה צוות חזק מספיק כדי לפקד על הנבחרת לקראת המשחקים הקרובים".

על הביקורת שהשמיע אייל ברקוביץ': "לא שמעתי את מה שהוא אמר. אני מעריך את אייל ברקוביץ' כשחקן עבר ענק כאן בישראל. אני גם יודע שיש לו ידע גדול בכדורגל אך לא יכול להגיד מעבר לזה. הוא הביע ביקורת וזה נורמלי. פגשתי אותו רק פעמיים והיה מאוד נחמד. אני גם מכיר את אחיו מקורס הפרו, זו משפחה של כדורגל וזה הכל מבחינתי. ועדת האיתור הודיעה לי על ההחלטה, יכולתי לוותר. החלטתי שאני רוצה לדבר עם אלון ואם הוא מצטרף אליי, אעשה זאת. הוא ענה מידית שכן ורק אחר כך נעניתי להצעה".

על כך שהמניע למינויו הוא בעיקר כלכלי: "צריך גם מזל בחיים. יצא דבר טוב ממשבר הקורונה וזה שזכינו לשבת כאן. גם אם זה מינוי נסיבתי, הדבר היחיד שמעניין אותי זה לעבוד קשה בשביל הנבחרת ולעבוד עם אלון על בסיס יומיומי כדי להתכונן למשחק נגד סקוטלנד בספטמבר". על הצוות המקצועי: "לא דנו בזה עדיין כי ההחלטה הרשמית רק התקבלה היום, נדון בזה בימים הקרובים. יש פילוסופיה שההתאחדות והמנהל הטכני מעורבים בבחירת הצוות ולא רק המאמן מביא את מי שהוא רוצה, כי מסתכלים גם מי מתאים לנו לעתיד. לכן לא אשנה הכל כי יש צוות מנוסה שההתאחדות בחרה. נחליט סופית בימים הקרובים. אני לא רואה סיבה גדולה לשנות. אולי שינויים קטנים".
 


אלון חזן הוסיף: "אני איש של צוות ולא משנה לי הגדרה כזו או אחרת. המטרה היא לפתח את הכדורגל הישראלי וזה מה שחשוב מבחינתי. אני שומע את הביקורות וכאחד שלא רודף אחרי כבוד אני לא נפגע כי אני לא מחפש הערכה ושיגידו מה אני שווה. אני חבר של אייל ומעריך את הרצון שלו להיות בנבחרת ואני מאמין שיום אחד זה יקרה. אני הרבה שנים בהתאחדות ואני מסתכל מאינטרס אחד, שהוא לקדם כמה שיותר את הכדורגל הישראלי. הסגל? אני חושב שווילי אמר על המטרות שאחת מהן היא שאנחנו רוצים לרענן, לצרף שחקנים צעירים ולבנות דור חדש שישתלב בנבחרת. זו מטרה חשובה ומי שטוב ישחק. המטרה היא לנסות לתת לשחקנים לתקן עם שילוב של צעירים".

חזן המשיך: "אני חושב שפעמיים אימנתי כמאמן זמני וידעתי את זה. אני לא שם את עצמי כמועמד. אם לא הייתי בין המועמדים זה בסדר, אני לא מחפש הגדרה שתהפוך אותי ליותר גדול. וילי הוא הסמכות העליונה ואני עובד איתו כמו שהיה עם אנדי. התפקיד שלי לעבוד בשביל נבחרת ישראל. וילי המאמן ואני עובד לצידו וגם אם היה מאמן אחר והיה רוצה אותי לא הייתי מחפש הגדרה למעמד שלי. אני אוהב את מה שאני עושה ומה שאני מייצג. ההיררכיה לא מעניינת אותי. אני עושה הכל בשביל השחקנים והצוות". 

על סוגיית ההמנון והקפטן ביברס נאתכו: "אני חושב שהדעה שלי ברורה. יש מחלוקות לגיטימיות אבל כשאני אימנתי את הנבחרת אז בחרתי בביבראס נאתכו כי פוליטיקה לא מעניינת אותי. שחקן ראוי ובעל מעמד יכול לשמש כקפטן ואני לא אצפה שישיר מה שלא מייצג את הדת שלו. אם הוא אזרח ויכול להוביל אין בעיה מבחינתי. שמעתי את אייל ואחרים אבל אני חושב שביבראס הוא דמות שיכולה לשמש קפטן בנבחרת. השפעת המשבר? השחקנים בהכנה שהיא לא אידאלית כי חלק סיימו מוקדם וחלק מאוחר. בימים הקרובים נהיה בקשר ונשתדל לבנות צוות ברמת מוכנות הכי טובה. אנחנו תלויים בהם ונקווה שיגיעו בריאים ויעמדו לרשותנו. נשתדל שיהיו שחקנים צעירים חדשים וכאלו שהלכו כברת דרך לצידם".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות