סלובו דראפיץ': ''אנחנו כבר מתגעגעים למשחק רשמי''הליגה הספרדית: סוסיאדד - ריאל מדריד 0:0 (מחצית 2)מכבי ת''א: 6 שחקנים ו-7 אנשי צוות נדבקו בקורונההיסטוריה: גיא ניב חצה את קו הסיום בטור דה פראנסהמחליף של בראון: כריס קרמר מצטרף להפועל י-םליברפול ניצחה 0:2 את צ'לסי בחוץ, מאנה כבש צמדלייפציג גברה 1:3 על מיינץ, שער ובישול לפורסברגאלמקייס נפצע בבכורה בדן האג, שער ובישול לחוגילפני רוסטוב: ירדן שועה לא חש בטוב ונעדר מהאימוןאמבאפה חזר וכבש, פ.ס.ז' הביסה 0:3 את ניס בחוץ
יו''ר ההתאחדות, אורן חסון, היום (דוברות ההתאחדות)

חסון: ''המינוי אושר פה אחד, השיקול המרכזי היה כלכלי''

רביעי | | 15:06    מאת רועי ינקלוביץ

יו''ר ההתאחדות לכדורגל קיים מסיבת עיתונאים והתייחס בהרחבה למינוי רוטנשטיינר: ''אמרו שהוועדה חותמת גומי והתוצאה שנולדה היא הכי לא צפויה. ברקוביץ' היה מועמד ראוי. הביקורת הציבורית לגיטימית''

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון התייצב היום (רביעי) למסיבת עיתונאים באמצעות הזום שבה התייחס בהרחבה למינויים של וילי רוטנשטיינר ואלון חזן למאמני הנבחרת, הביקורת על עבודת ועדת האיתור, סוגיית הקהל והקבוצות הישראליות באירופה, וכן ההכנות של ההתאחדות לקראת ההתמודדות עם המשך התפשטות מגפת הקורונה. 

חסון פתח ואמר: "אני שמח שמינוי צוות מקצועי עבר כמעט פה אחד, למרות שהיו מתנגדים בתקשורת אבל ברגע האמת כולם מצביעי. זה בסדר גמור שיש מחלוקות לפעמים, אבל ברגע האמת כולם תומכים בהחלטה ואני חושב שזו החלטה חשובה ונכונה. ההחלטה הזו התקיימה אחרי דיונים מעמיקים מאוד. כאשר ועדת האיתור התכנסה עדיין לא היינו בגל השני. ההשלכות הכלכליות שיכולות להיות אם לא יהיו משחקים הן אדירות. גם אם עומד בפניך איש המקצוע המתאים אבל אין לך את האפשרות לשלם לו, אתה נאלץ לעשות פשרות. בדיון הראשון קיבלנו החלטה שנביא מאמן ישראלי. כולם דיברו על זה שכל אחד מחברי הוועדה הגיע עם מועמד משלו. קיימנו דיונים רציניים, הצבנו מטרות, חשבנו על כל מכלול האפשריות, החל ממאמנים זרים ועד מאמנים ישראלים".

היו''ר אורן חסון (דוברות ההתאחדות)
היו"ר המשיך: "בסופו של דבר, במהלך השבועיים האחרונים חלה החמרה במצב התחלואה בישראל והסיכוי לקיום המשחקים מוטל בספק, הדבר הנכון ביותר מקצועית וכלכלית הוא להישען על הצוות המקצועי שהוביל אותנו לחצי גמר הפלייאוף. כשיצאנו לדרך, לאף אחד מחברי הוועדה לא עלה שם על מועמד אחד כזה או אחר, אף אחד לא ניסה לסחוב לכיוון מסוים. בכל הנוגע לוועדת האיתור - התוצאה מדברת בעד עצמה. היו הרבה מאוד שמות של מועמדים, בסופו של דבר הוועדה התכנסה בצורה רצינית ודנה בכל התרחישים, התוצאה שנולדה היא הכי לא צפויה, גם לחברי הוועדה כי שמעתי הרבה מאוד שהיא חותמת גומי. היא קיבלה החלטה שאף אחד מאיתנו לא צפה שנקבל, לימים נוכל לדעת האם היא נכונה או לא".

על דבריו של איל ברקוביץ', לפיהם הבטיח לו את התפקיד, אמר חסון: "אני לא מתכוון להתייחס לתוכן שעלה בשיחות אישיות, גם במקרה הזה עם איל ברקוביץ'. אני יכול לאשר שהיו לנו שתי פגישות אישיות טובות מאוד, האחרונה שבהן לפני כחודשיים, עוד לפני שאנדי הרצוג הודיע על רצונו לסיים את התפקיד. ככל שזה היה תלוי בי הוא היה מועמד ומועמד ראוי להגיע לוועדת האיתור. לצערי הוא קיבל את ההחלטה שלו וזה לא עמד במבחן המציאות". חסון התבקש להתייחס לשמועות והביקורות לפיהן אלונה ברקת דחפה למינוי יוסי אבוקסיס: "ביקורת זה לגיטימי, אבל ככל שזה תלוי בי אני באתי לשתי קדנציות. אני לומד מביקורות ובחלק מהמקרים הן מוצדקות. במהלך שלושת החודשים האחרונים דיברתי עם אלונה ברקת עשרות פעמים. מעולם היא לא פנתה אלי ושאלה מה התכניות. אני מאוד נחוש בדרכי וגאה בעבודה שעשתה הוועדה. תמיד אפשר לפעול בצורה טובה יותר, אולי נתנו לתקשורת עודף אינפורמציה, אולי זה לקח שנצטרך ללמוד לעתיד".

על השמועות לפיהן הוא כבר מתכנן להשתחרר מרוטנשטיינר בסוף 2020, אמר חסון: "אם תשאל את וילי או את כל חברי הוועדה המקצועית, התבטאתי שאני חושב שהוא איש מקצוע ברמה מאוד גבוהה. המחלקות שהיתה בינו ובין ההתאחדות הינה סביב נושא אחד - נושא כלכלי. בצו השעה ברור לכולם שההתאחדות לא יכולה להמשיך להתקיים כרגיל ואנחנו רואים שאנחנו בעיצומו של משבר גדול מאוד, גם ספורטיבית וגם כלכלית. לשמחתי הרבה, אחרי דין ודברים ארוכים, הצלחנו למצוא את עמק השווה - מצד אחד הוא נשאר איתנו וימשיך לפתח את הכדורגל, ומצד שני אנחנו יכולים לעמוד בהתחייבויות הכלכליות".

היו''ר אורן חסון (דוברות ההתאחדות)
חסון הדגיש לגבי הפן המקצועי והכלכלי של המינוי: "אני שמח מאוד שהוא לקח על עצמו את המשימה הזאת ביחד עם אלון חזן. מבחינה מקצועית מדובר באיש מקצוע מהמעלה הגבוהה. הידע והניסיון שלו רחב. שקללנו את כל השיקולים, התרשמו מהיכולות והידע שלו וההכנות שהציג בפנינו לקראת המשחקים. אנחנו בטוחים שמבחינה מקצועית, הנבחרת תגיע לאתגרים הלא פשוטים שמחכים לה. אמרנו שאנחנו מצפים שעיקר הפוקוס שלו יהיה על הנבחרות הצעירות. יחד עם זאת, אנחנו בתקופת קורונה. ברור לנו שאנחנו משנסים מתניים ומצמצמים את העלויות שלנו". 

על מצבו של הכדורגל הישראלי בצל משבר הקורונה, אמר היו"ר: "יש לנו חשיבות מאוד גדולה לקיים את פעילות הכדורגל, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם משרד הספורט ומשרד הבריאות. המצב מורכב מאוד, אנחנו עובדים יחד איתם ועם אופ"א, נעשה כל שביכולתנו על מנת שהמשחקים הללו אכן יתקיימו. נעשים מאמצים אדירים, אנחנו רוצים לראות את המשחקים בליגת האומות מתקיימים. אני רוצה להאמין שנגיע למצב שהנבחרות והקבוצות ישחקו, אבל הדרך לא פשוטה. אנחנו מקבלים אוזן קשבת משר הספורט, אנחנו רוצים לקוות ולהאמין שהמשחקים כן יתקיימו. ההתאחדות נכנסה למשבר כשהיא בסך הכל נמצאת במצב כלכלי יציב. אין ספק שאי-קיום של משחקים וליגה יכולת לפגוע מאוד בהתנהלות הפיננסית שלנו".

יו''ר המנהלת, ארז כלפון (דוברות מנהלת הליגות)
חסון גם נשאל לגבי אברהם גרנט, שלכאורה הסכים לעבוד בחינם: "הוא היה מועמד על ידי התקשורת, למיטב ידיעתי לא השם שלו ולא השם של אף אחד אחר עלה בוועדת האיתור. עשינו את כל השיקולים שלנו". על מערכת היחסים עם יו"ר המנהלת, ארז כלפון: "יכולות להיות מחלוקות. חובה שתהיה מערכת יחסים טובה. אנחנו מתכנסים לשולחן עגול שבה נאפשר כדורגל במדינת ישראל. יחד עם המנהלת". על האפשרות שמשחקי הנבחרת המתוכננים לחודשים ספטבר-נובמבר כלל לא יתקיימו: "המצב כרגע לא טוב. מכירים את קצב התחלואה. רואים את המהלכים של הממשלה. נעשים מאמצים אדירים. רוצים לקוות עד הרגע האחרון שזה יקרה. רוצים לראות את המשחקים מתקיימים".

על המצב הכלכלי של ההתאחדות, אמר היו"ר: "ההתאחדות נכנסה למשבר כשהיא במצב כלכלי יציב. אין ספק שאי קיום של משחקים ושל ליגה יכול לפגוע בהתנהלות הפיננסית. רוצים לקוות שהפעילות תחזור שנמשיך במשחקים שהם חלק ממקורות ההכנסה שלנו. צריכים להיות אחראיים". לסיום התבקש להתייחס לעובדה שרוטנשטיינר לא אימן הרבה שנים: "איש מקצוע מהמעלה הגבוהה. הידע והניסיון שלו רחב. לא אמרנו שאנחנו לא רוצים אותו. השיקול היחיד היה הכלכלי. מעולם לא אמרנו שאנחנו מבקשים שלא יתקרב לנבחרות הבוגרות. אמרנו שהפוקוס על הנבחרות הצעירות".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות