מכבי חיפה: ''מתעלמים מרעשי רקע, מרוכזים ברוסטוב''טל בן חיים: ''משחק הגומלין? מי שלא מאמין שלא יבוא''דנבר ניצחה 106:114 וצימקה ל-2:1 מול הלייקרסדוניס: ''אני לא מבין איך שורקים לפנדל בכזאת קלות''נשארו עם הכבוד: מכבי ת''א הפסידה 2:1 לזלצבורגגביע הליגה: 0:3 קליל ליונייטד, הדחה מביכה לאיביץ'מכבי חיפה והפועל אילת העפילו לרבע גמר גביע ווינרירדן שועה ביקש לעזוב את מכבי חיפה, בדרך לבית''ר?הפסד שלישי ברציפות להפועל פ''ת, 2:1 מול אחי נצרתאנחת רווחה בב''ש: כל בדיקות הקורונה יצאו שליליות
יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (דוברות ההתאחדות)

בהתאחדות מתגוננים: ''ההחלטה הנכונה בעת הזאת''

ראשון | | 14:26    מאת אדי חליאבין

אחרי הביקורות הרבות בעקבות מינויים של וילי רוטנשטיינר ואלון חזן כמאמני הנבחרת: ''כולם חכמים גדולים ויודעים רק לדבר, למישהו אכפת מהכסף הציבורי? מישהו חשב על הצד המקצועי? מישהו שמע את השחקנים?''

ההחלטה של ועדת האיתור היום (ראשון) לבחור את וילי רוטנשטיינר ואלון חזן כצוות האימון של נבחרת ישראל עוררה לא מעט ביקורות בכדורגל הישראלי. היו הביקורות הקבועות של אייל ברקוביץ' שהסיר את מועמדותו בשבוע שעבר וכן גם ביקורות של כלי תקשורת מסוימים וברשתות החברתיות הייתה "חגיגה", אלא שבהתאחדות לכדורגל לא אהבו זאת. גורם בכיר בהתאחדות אמר: "כולם חכמים גדולים ויודעים רק לדבר. הביקורת על דרך ההתנהלות וכינוסה של ועדת האיתור אולי לגיטימית במידה מסוימת, אבל ההחלטה העצמה היא ההחלטה הנכונה ביותר בעת הזאת". עוד הוסיף: "כל האינטרנסנטים יודעים רק לבקר, האם למישהו אכפת מהכסף הציבורי? מישהו חשב על הצד המקצועי ועל העובדה שהם מכירים את הסגל? מישהו הקשיב לשחקנים?".

המנהל הטכני, וילי רוטנשטיינר (אסף הופמן)
מה עמד מאחורי ההחלטה? שורה של סיבות. נכון, בשבוע שעבר ההתאחדות הודיעה שהוועדה קבעה שני עקרונות: "המאמן הנבחר יהיה ישראלי, וכן משך ההתקשרות הראשונה יהיה ליגת האומות, פלייאוף יורו 2020 ומוקדמות מונדיאל 2022 עם אופציה להארכה". בנוסף, הוועדה גם קבעה את הקריטריונים המרכזיים לבחינת המאמן הלאומי המיועד: "ניסיון, מקצועיות, מנהיגות חברתית ומנטאלית, מאפיינים אישיותיים, חזון מקצועי ועוד". השבוע היו אמורים לבחון באופן נקודתי כל אחד מהמאמנים שנמצאו מתאימים על פי הקריטריונים האמורים, לצמצם את מספר המועמדים ולהחליט את מי מהם לזמן לראיונות עם המנהל הטכני.

אלא שאחרי ההצעה הבוקר של רוטנשטיינר, הועלו בישיבה מספר נימוקים חשובים: הספק לגבי קיום המשחקים הן בליגת האומות והן בפלייאוף העלייה ליורו, הצד הכלכלי (האוסטרי וחזן מקבלים משכורת מההתאחדות), הרצון לנהוג בהגינות מול קבוצות המועמדים (יוסי אבוקסיס וניר קלינגר מחזיקים בחוזה לעונה הבאה, כך שהתארכות של התהליך פוגעת בקבוצות שלהם), ההיכרות המעמיקה עם הסגל, היעדר תקופת הכנה ראויה של הנבחרת לפני ההתכנסות בספטמבר, חוזהו של רוטנשטיינר מסתיים בכל מקרה ב-31 בדצמבר - כך שיש תאריך יעד שבסיומו תגיע לסיום תקופת ההתקשורת שלו עם ההתאחדות לכדורגל.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות