שי ברדה: ''רצף המשחקים הזה יקבע לאן פנינו מועדות''הערעור של ברצלונה נדחה, מסי ייעדר גם מול אלצ'האלישע לוי פוגש את בני יהודה: ''שמח שהליגה חוזרת''אטוולד: ''שכטר? שחקנים משתמשים בשם של נתניה''קלופ: ''חטפנו אגרוף בפנים, טיפשי לדבר על אליפות''מחפשים מאמן חדש: תומאס דולי בדרך לבני יהודה?דורסי: ''אני אצטרך להיות מוכן לכל הזדמנות שאקבל''הלייקרס גברו על מילווקי ואנטטוקומפו, 34 נק' ללברוןאחרי הארכה: ברצלונה העפילה לשמינית גמר הגביעאתלטיקו גברה 1:2 על אייבר, הפער בפסגה: 7 נקודות
הילה קניסטר בר דוד (באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים)

בר דוד: ''כסף ציבורי חייב להיות מחולק באופן שוויוני''

חמישי | | 09:48    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר דוד, פנתה במכתב לשר האוצר כץ בעקבות רשת הביטחון לכדורגל ולכדורסל: ''יש אפליה משוועת בתחום זה''. דרשה 12 מיליון ש''ח לפתיחת העונה הבאה

פחות מיממה לאחר ששר האוצר ח"כ ישראל כץ ושר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר הודיעו על תוספת תמיכה של 110 מיליון ש"ח לקבוצות הגברים בליגות העל בכדורגל ובכדורסל, פנתה הבוקר (חמישי) הילה קניסטר בר דוד, יו"ר מנהלת העל לנשים בכדורסל, במכתב לשר האוצר כץ בדרישה לפרט מה חלקו של כדורסל הנשים בתמיכה מתוך 35 המיליון שהובטחו לקבוצות ליגת העל בכדורסל.

כזכור, לאחרונה הודיעה מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל לשר התרבות והספורט ח"כ טרופר, כי במידה ולא יועבר תקציב של 12 מיליון ש"ח למנהלת ולקבוצות לא תוכל העונה הקרובה (12 באוקטובר) להיפתח.

במכתב ששלחה קניסטר בר דוד לשר האוצר כץ  כתבה בין השאר (מצ"ב המכתב): "כידוע, כסף ציבורי ותמיכה ציבורית חייבים להיות מחולקים באופן שוויוני בין גברים לנשים וזאת על מנת לייצר שוויון הזדמנויות לשני המינים בתחום הספורט, כמו בכל תחומי החברה".

המכתב שנשלח (צילום מסך)
היא ציינה בפנייתה כי מאחורי הדרישה לשוויון עומדות קבוצות הנשים בכל ענפי הכדור. "בימים אלה אנו מקימים את מנהלת העל בענפי הכדור לנשים שתאגד את אגודות הספורט בענפים הקבוצתיים בליגות השונות שתפעל להשגת שוויון מגדרי בחלוקת המשאבים לספורט הקבוצתי בישראל נוכח האפלייה המשוועת הקיימת בתחום זה כל השנים".

קניסטר בר דוד ציינה במכתבה כי מאחורי הדרישה לשוויון עומדות קבוצות הנשים בכלל ענפי הכדור וכי לאור הנזקים הישירים שספגו קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל והמנהלת מאובדן הכנסות בשל משבר הקורונה, והפערים בתקציב משרד התרבות והספורט, נדרש למנהלת והקבוצות סכום כולל בסך 12 מיליון לפתיחת העונה הקרובה.

"אבקש את התייחסותך המיידית, על מנת שאוהדי ספורט הנשים בישראל יזכו להיחשף גם העונה למשחקי ליגת העל לנשים בכדורסל ספורט הנשים הגדול ביותר בישראל, הפופולרי ביותר והיחיד המשודר באופן קבוע בשידורים ישירים מידי שבוע בערוץ הספורט".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות