רונאלדו שבר שיא בן 95 שנה, זידאן הודח לראשונהסיטי ניצחה והדיחה את ריאל, ליון העיפה את רונאלדורשמי: מאמן צסק''א דימיטריס איטודיס נדבק בקורונהסטיין: ''המשחק האחרון שלי? זה לא נמצא בראש שלי''הפועל ב''ש: ''זאת הזדמנות לעשות צעד נוסף לתואר''צירפו רכש כפול: דוידוב וסיידר חתמו באום אל פאחםסיני: ''דגני קיבל כל מה שביקש, עשינו הכל שיישאר''טרגדיה: הסנטר מייקל אוג'ו מת מהתקף לב בגיל 27רן בן שמעון: ''המועדון כבר שבע מקרבות ההישרדות''רשמית: תמיר בלאט יושאל לירושלים מאלבה ברלין
יוסי אבוקסיס עם אסי רחמים (חיים בן דוד)

רחמים: ''אבוקסיס אמר שהוא רוצה לאמן את הנבחרת''

רביעי | | 14:51    מאת אודי קיסוס

מנכ''ל הפועל ב''ש התייחס לעתידו: ''לא נעמדו בדרכו. ביקשתי ממנו לעשות את זה בצורה מהירה, מקווה שבהתאחדות לכדורגל יעזרו לנו''. על החוב של בית''ר: ''נתנו להם הארכה, אנחנו מצפים לפתרון בהקדם''

איזו עונה עברה על הפועל באר שבע. פיטוריו של ברק בכר, סירוב השחקנים לקצץ בשכר ועזיבתה של אלונה ברקת, כשגם המנכ"ל הנוכחי, אסי רחמים, פרש ואז חזר בו. העונה הסתיימה בטעם הכי מתוק שיש עם זכייה בגביע המדינה. היום (רביעי), יומיים לאחר אותה זכייה, רחמים התפנה לסכם בראיון מיוחד בזום את העונה שהייתה והסתכל גם לעונה שתהיה.

אסי שתף אותנו בתחושות לאחר הזכייה בגביע, בטח אחרי העונה שעברה עליכם.
"היה מתח עצום, אשקר אם אומר אחרת. אנחנו ידענו את החשיבות של המשחק למועדון ואת מה שמוטל על הכף, גם בגלל העונה שעברנו וגם בכלל העתיד של המועדון. מי שמסתובב כאן בעיר יודע ומבין על מה אני מדבר. הגביע הפיח רוח חיים, גם ברמה המקצועית, גם ברמה הכלכלית שזה אומר השתתפות באירופה והציפייה לעונה הבאה. הגביע הזה הוא מאוד משמעותי עבורנו".

הפועל ב''ש מניפה את גביע המדינה (חיים בן דוד)
ספר לנו על הצלקות מגמר הגביע בו השתתפת ב-2003.
"היה חשוב לי מאוד. פעם אחת הייתי עם הפועל אשקלון ב-1997 וב-2003 הייתה לי עונה טובה, עצרתי שישה מתוך שמונה פנדלים ודווקא בגמר לא הצלחתי. זה תסכול שאני סוחב שנים. עבורי זו זכייה ראשונה בתואר וזה היה משמעותי גם בתקופה שהובילה אותי באופן אישי הייתה טעונה. היה חשוב לסמן וי אחרי מה שעברנו בחודשים האחרונים. כפי שאמרתי, החשיבות של הזכייה היא גדולה מאוד".

מה בנוגע להכנות בעונה הבאה שתחל ממש בקרוב?
"דבר ראשון אני לא לבד במועדון. יש לנו צוות ותיק ומנוסה, היו"ר איתי בן זאב, סמנכ"ל הכספים ניר כץ, עידו בר נתן הסמנכ"ל, עו"ד יצחק יונגר וכמובן יתר הצוות בהנהלה. לכולם עבודה רבה בפרק זמן כל כך קצר. בעוד פחות משבועיים אנחנו נתחיל להתאמן ויש בעוד שלושה שבועות משחק אלוף האלופים. המשימות שלפנינו הן צרות בריאות, לכן למרות קוצר הזמן והמלאכה מרובה, אנחנו מסתכלים על זה בצורה חיובית. יש לנו הכנה לאירופה עם המון רוח גבית ואנחנו מוכנים לאתגר הזה ומאוד שמחים להתכונן באווירה הזו. כמובן שזה לא יהיה פשוט להכין את הקבוצה נוכח מגבלות הקורונה כמו החתמת זרים, בידוד לזרים, אולי לא נפתח את העונה בסגל מלא. לקחנו הכל בחשבון אבל זה אתגר לא פשוט".

אבוקסיס צפוי לעזוב לנבחרת. חשבתם כבר על מועמדים?
"כל שם שעלה הוא בגדר ספקולציה כרגע. עד הגמר לא התעסקנו בזה. רק אתמול נפגשתי עם יוסי בנושא כי לא רציתי לפגוע בהכנות לגביע. ביקשתי ממנו הבהרות בנושא הנבחרת, הוא אמר שהוא רוצה לאמן את הנבחרת כי זו שאיפה שלו ואנחנו לא נעמוד בדרכו. ביקשתי ממנו לעשות את זה בצורה מהירה עד כמה שאפשר,אני יודע שזה לא תלוי בו אלא בועדת האיתור, אבל לנו יש את ההכנות שלנו ולכן ביקשתי שהחלטה הזו תיפול עד שבוע הבא. אני מקווה שבהתאחדות לכדורגל יעזרו לנו עם העניין הזה ואני בטוח שהם רוצים לא פחות מאיתנו להתחיל בהכנות לקראת המשימה שבפתח. עד קבלת התשובה אני מקווה בתחילת שבוע הבא או לכל המאוחר באמצע השבוע – לא נתעסק במינוי מאמן אחר".

יוסי אבוקסיס ואסי רחמים (אסף הופמן)
ספר לנו על הסמכות שהתרחבה בעקבות הצעד שלקחה לאחור אלונה ברקת.
"אני עומד בראש המערכת הניהולית ביצועית, אבל בראש הפירמידה עומד היו"ר איתי בן זאב. נכון שיהיה לי משקל גדול בהחלטה, אבל יש עוד אנשים במערכת וזה יתקבל מול כולם. אני לא אקבל אותה לבד, יש את אליניב ברדה, מאור מליקסון ועוד אנשי מערכת שדעתם חשובה".

האם דעתה של אלונה השתנתה בעקבות הימים האחרונים?
"היא אמרה שהיא הבעלים והיא עדיין הבעלים. היא תעמיד רשת ביטחון, כך היה וכך המצב היום. היא גם אמרה בנוסף שניהול השוטף של המועדון בידיו של יו"ר איתי בן זאב ובידי בתור מנכ"ל בפועל".

מה לגבי הסאגה מול ברק בכר והחוזה בין הצדדים לאחר חתימתו בחיפה?
"בעניין של ברק בכר כולנו תמימי דעים. כבר היום ערכנו שיחה נוספת עם דודו דהאן בהסכמה שהדברים יסתיימו בצורה טובה. ברק עשה פה דברים מדהימים והוא ראוי שהקשר הזה יסתיים בצורה טובה. אנחנו גם מרגישים שנתנו את הבמה לברק והיו לנו שנים יפות ביחד עם הרבה תארים ויכולת מצויינת שהקבוצה הראתה בתקופה הזאת. נעשה את הכל כדי שזה יסתיים בצורה הטובה ביותר".

שחקני ב''ש אחרי הזכייה (אסף הופמן)
מה דעתך על רשת הביטחון שהאוצר נתן - 75 מיליון ש"ח?
"אין ספק שזה הישג מצוין של המנהלת מול משרד האוצר. אני מחכה לניירת כמו יתר הקבוצות, העמדה הרשמית הכוללת את הקריטריונים, אופי החלוקה ולוחות הזמנים, מה שיעזור לנו כדי להבין את התמונה. זה הישג חשוב מאוד שבלעדיו לא יכולנו לפתוח את עונת הכדורגל וברכות מגיע כל תודה למי שעסק במלאכה".

מה לגבי הכספים מבית"ר ירושלים על עסקאות מיכאל אוחנה ודוד קלטינס?
"הכספים מבית"ר אמורים להגיע בימים הקרובים. קיבלנו את בקשת בית"ר לדחייה מסוימת, אנחנו מבינים את המצוקה שלהם כמו יתר הקבוצות בימים אלו לעמוד בלוחות הזמנים. שוחחנו שוב עם הנהלת בית"ר שהבטיחה שזה יוסדר בימים הקרובים. כרגע אנחנו מדברים איתם על מתווה העברת הכספים אולי עד סוף השבוע".

לסיום, מה לגבי הליקויים בגג האצטדיון?
"ראש העיר שלנו רוביק דנילוביץ' שומר איתנו על קשר בעניין. כרגע ,אין לו עדיין את התשובות, הסיכו מולו שהוא לא רוצה לתת תשובות לא אחראיות ומבוססות על השערות. הוא רוצה לדייק ולתת לנו את היכולת להיערך בצורה נכונה במידה ולא נוכל לפתוח את העונה בבית או שהיא כן תחת מגבלות. אנו שומרים איתו על קשר ברמה של שיחת עדכון שבועית, הוא מעדכן אותנו וברגע שהוא ידע את הכל הוא יעדכן את האוהדים. רוביק מבין מהשיחות איתנו מה החשיבות של אצטדיון טוטו טרנר להפועל באר שבע".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות