ראמוס: ''ההדחה מליגת האלופות משאירה טעם מריר''רשמית: מאוריציו סארי פוטר מתפקידו כמאמן יובנטוסדוניס יחתום על חוזה לשנתיים, ירוויח 400 מיליון יורושועה תורגל בהרכב לק''ש, לביא: ''לא פשוט בלי הקהל''פפ: ''אם נחשוב שזה מספיק, אנחנו סתם קבוצה קטנה''וראן: ''לוקח את כל האשמה עליי, אני אחראי להפסד''רונאלדו שבר שיא בן 95 שנה, זידאן הודח לראשונהבוסטון הביסה את טורונטו, ברוקלין ואורלנדו בפלייאוףסיטי ניצחה והדיחה את ריאל, ליון העיפה את רונאלדורשמי: מאמן צסק''א דימיטריס איטודיס נדבק בקורונה
אצטדיון בלומפילד הריק (ישי נאמן)

עונש הרדיוס יישאר, משחק מכריע בין בני לוד לעפולה

ראשון | | 16:12    מאת אדי חליאבין

הנהלת ההתאחדות אישרה לבית הדין לשלב עונשי ביניים, כך שמשחקים בדלתיים סגורות ייערכו רק במקרים קשים וחמורים. בכל מקרה, לא יתקיימו הטלת מטבע או הגרלה. אושר רישום שישה זרים לשנתיים נוספות

צוות ההיגוי שהוקם על ידי ההתאחדות לכדורגל לבחינת חלופות לעונשי רדיוס ומשחקים ללא קהל החליט היום (ראשון) שעונשים אלו יישארו על כנם, שכן הצוות קבע כי אין חלופה אמיתית ומשביעת רצון לעונשים הללו. צוות ההיגוי כלל את יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, חברי הנהלת ההתאחדות, שינו זוארץ ושמעון מימון, יו"ר ועדת התקנון עו"ד משה אביבי והיועץ המשפטי עמית פינס. בדיונים השתתפו גם מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר, ראש האגף המשפטי, עו"ד אמיר נבון וראש אגף ההסברה, שלומי ברזל.

לאחר שלושה דיונים מקיפים, כולל שמיעת גורמים חיצוניים, נקבע כי קיימת תמימות דעים כללית כי עונשי הרדיוס ומשחקים ללא קהל פוגעים באיכות המוצר, בספורטיביות, בקבוצות ובקהל האוהדים אשר התנהגותו היא לא שביאה להטלת העונש – ולמרות כל זאת, עדיין הוחלט כי יהיו עונשי ביניים שיאפשרו לדיינים לסגור יציעים ובמקרים חריגים גם להטיל משחקי רדיוס על הקבוצות ועונשים ללא קהל. בוועדה הסכימו שעונשי הרדיוס עדיפים על הקבוצות לעומת משחקים ללא קהל וכי אין חלופה אמיתית לעונשים אלו מבחינת ההתאחדות.

המסקנות לגבי עונשי הרדיוס (צילום מסך)
לכן, קבע צוות ההיגוי כי "על מנת להביא לשיפור האפקטיביות של המלחמה באלימות ובגזענות, ניתן ורצוי להכניס כלים נוספים לתקנון המשמעת כגון סגירת יציעים בשילוב עם שלילת המינויים ביציע הרלוונטי למשך פרק זמן החופף לסגירת היציעים". כחלק מההחלטה, צפויים להיסגר יציעי ה"אולטראס" גם על התפרעויות שייעשו במשחקי חוץ של הקבוצה “מתוך הבנה שברוב המקרים קיימת חפיפה לא מוחלטת אבל מאופיינת ועקבית בין הקהל המאכלס את יציעי האולטראס במשחקי הבית לבין הקהל המתלווה לקבוצה למשחקי החוץ".

עוד לפי ההחלטה, "שילובם של עונשי ביניים אלו, יוביל לקביעת עונשי הרדיוס ומשחקים ללא קהל רק כרף ענישה על מקרים קשים וחמורים. כן נשקלו אפשרויות לעונשים של סגירת יציעים ו/או משחקים ללא קהל חלקיים (דהיינו התרת כניסתם של נשים וילדים עד גיל 14)". באשר למכבי תל אביב, שדרשה לבטל כליל את כל עונשי הרדיוס והמשחקים ללא קהל, נטען כי "עמדתה הייתה חריגה מבין העמדות האחרות וניתן היה להתרשם כי מורת רוחה מופנית דווקא כלפי שיקול הדעת של בתי הדין בהפעלת העונשין ועל השימוש המוגזם והבלתי שקול שעושים בתי הדין בהטלת עונשי הרדיוס".

עוד מהמסקנות (צילום מסך)
הנהלת ההתאחדות אישרה בישיבתה רישום שישה זרים בקבוצות ליגת העל ושיתוף חמישה מהם במשחק גם בשתי העונות הקרובות. בנוסף, ההנהלה אישרה פה אחד את צירוף יו"ר הוועדה המקצעוית, שינו זוארץ, לוועדת האיתור. ועדת האיתור, שבה חברים גם יו"ר ההתאחדות אורן חסון, יו"ר בית"ר אלי אוחנה ומאמן העבר אלי כהן (השריף) תקיים מחר את פגישתה הראשונה, כאשר אברהם גרנט, אייל ברקוביץ', יוסי אבוקסיס וניר קלינגר הוזכרו כמועמדים המובילים לאימון נבחרת ישראל במקום אנדי הרצוג.

בתוך כך, הנהלת ההתאחדות אישרה את הוראת השעה של מנהלת הליגות לגבי קיום משחק הכרעה בין הפועל עפולה ובני לוד על זהות הקבוצה מהליגה הלאומית, שתשחק מול הפועל מרמורק, במשחקי המבחן. הנהלת ההתאחדות דחתה את הצעת מנהלת הליגות לקיום הגרלה במידה שלא ניתן יהיה לערוך את המשחק המכריע בין לוד ועפולה ו/או בין המנצחת לבין מרמורק. בזמן הקרוב ייעשה ניסיון על ידי המנהלת וההתאחדות לכדורגל למצוא פתרון מול משרד הבריאות בתקווה להבטיח הכרעה על כר הדשא.

ההחלטה לגבי הגירעונות (צילום מסך)
במקביל, הנהלת ההתאחדות דנה בישיבתה והצביעה על החלטה לפיה יתרת הגרעון שנגרם להתאחדות בעטיו של עודף העברות לקבוצות, בסך של כ-3.3 מיליון שקל, תכוסה באמצעות השתתפות קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית, זאת בכפוף לדחיית התובענה הנגזרת שהגישו בזמנו חברי ההנהלה, מורן מאירי וליאור שחטר, שנדונה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. 

ההתאחדות אימצה את מסקנות הוועדה לפיה חברות הביטוח ופירמת רואי החשבון תישאנה יחדיו בסכום של 1.7 מיליון שקל מתוך 5 מיליון השקל שיש לגבות, והיקף הגרעון יעמוד על סך של כ-3.3 מיליון שקל. הקבוצות יצטרכו לשלם כל אחת כ-156 אלף שקל, כאשר ההשתתפות תעשה בדרך של חיוב שנתי שיתפרס על פני 6 שנים, כאשר כל קבוצה בליגת העל תשלם סך של 26.190 מיליון שקל וכל קבוצה בליגה הלאומית תשלם סך של 11,458 אלף שקל לשנה. 

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות