רשמית: יורגוס דוניס מונה למאמנה של מכבי תל אביבשחטאר ומנור סולומון עלו לחצי גמר הליגה האירופית''אין שום טעם לעסוק באם רציתי או לא רציתי להישאר''שוב בלי שער זכות: רק 0:0 לבית''ר י-ם מול הפועל ת''אחוזר לבירה: אדם אריאל חתם רשמית בהפועל ירושלים0:1 למכ' פ''ת על נתניה, רביעייה ליחזקאל מול בני יהודהסל: ''השחקנים לא יחתמו על נספח הקורונה בחוזיהם''מכבי חיפה דורשת מהפועל ת''א 50 אחוז מעסקת דגנידיווח: ''אלון תורג'מן יחתום לשנתיים בוויסלה קרקוב''רשמית: עוז בלייזר חתם לעונה אחת במכבי תל אביב
המנהל הטכני, וילי רוטנשטיינר (אסף הופמן)

''מארג של קומבינות יביא לקריסת הכדורגל הישראלי''

רביעי | | 11:31    מאת אדי חליאבין

חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל עו''ד מורן מאירי תקף בחריפות את הכוונה לסיים את דרכו של המנהל הטכני רוטנשטיינר. לפני ישיבת הוועדה המקצועית ביום ראשון, שלח מאירי מכתב מפורט: ''ירייה בגב השחקנים''

עתידו של המנהל הטכני של נבחרות ישראל וילי רוטנשטיינר יידון בכינוס של הוועדה המקצועית של ההתאחדות לכדורגל, אשר אמור להתקיים ביום ראשון הקרוב. סיכויי של רוטנשטיינר להישאר בתפקידו לשנתיים שנותרו לו בחוזה, אינם גבוהים מאחר שהוא טרם הגיע להסכמות בנוגע לקיצוץ בשכרו עם יו"ר ההתאחדות, אורן חסון. כזכור, בהתאחדות דורשים מהאוסטרי לקצץ 50 אחוזים משכרו, כשהוא מקבל בונוסים על עמידה ביעדים מקצועיים, בעוד רוטנשטיינר מוכן לקצץ רק כ-20 אחוזים משכרו.

חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, עו"ד מורן מאירי, שיושב בוועדת המקצועית לצדם של שינו זוארץ, המנכ"ל רתם קמר, אלי אוחנה, ודרור קשטן, שלח מכתב חריף לשאר חברי ההנהלה. במכתב, שיחד עם ששת הנספחים המצורפים לו כולל לא פחות מ-103 עמודים, כותב בין היתר מאירי: "ביום חמישי האחרון, נתבקש המנהל הטכני של נבחרות ישראל, לנהל משא ומתן בקשר עם סיום תפקידו. הנימוקים לכך היו, לכאורה, מצבה הכספי של ההתאחדות ופילוסופיה מקצועית שונה של יושב הראש. עם כל הכבוד, וכפי שיפורט להלן, אני סבור שהנחיה זו נעדרת בסיס רציונלי, מקצועי, כלכלי, חותרת תחת המטרות והיעדים שההתאחדות הציבה לעצמה בעצם מינויו של מנהל טכני והיא מהווה נדבך נוסף בריסוק הממשל התאגידי בהתאחדות בחודשים האחרונים".

המנהל הטכני, וילי רוטנשטיינר (אסף הופמן)
עוד הוסיף עו"ד מאירי במכתבו המפורט: "בשנת 2020 אין פגיעה כלכלית בהתאחדות לכדורגל. למעשה, ההיפך הוא הנכון. עלויותיו של מר רוטנשטיינר הן סבירות ואף נמוכות בהשוואה לבעלי תפקיד זרים דומים. על אף זאת, מר רוטנשטיינר הסכים להפחתה משכרו. בנוסף, הסכים מר רוטנשטיינר לדון בשכרו לשנת 2021 בסוף 2020, בהתחשב במצבה של ההתאחדות. כיום, עומדת נבחרת ישראל בפני שני משחקים מכריעים. ההזדמנות הגדולה ביותר להעפיל לטורניר גדול מאז 1999. הפסקת עבודתו של מר רוטנשטיינר תפגע אנושות בסיכויי ההעפלה של הנבחרת, באמון השחקנים בהתאחדות, בתהליך הסמכת המאמנים ופרוייקטים רבים נוספים אותם מוביל רוטנשטיינר (לרבות אקדמיות וכיוצ"ב) ואף תחייב פיצוי כספי משמעותי למר רוטנשטיינר".

בפן המקצועי כתב עו"ד מאירי: "תהליך מינויו של המנהל הטכני, בחירתו, אישור תכניותיו והפעולות שבוצעו עד היום, נעשו מתוך מחשבה לטווח ארוך. בהתאם, הנהלת ההתאחדות ציפתה לסיכום ראשוני של פעולותיו בתום ארבע שנות כהונה. מר רוטנשטיינר ביצע מהפכה בסטנדרטים העוטפים את הנבחרת הלאומית, בנה אגף טכני מהיסוד, אליו מגיעים מדי יום משעות הבוקר ועד הערב מנהלים, מאמנים, צוות סקאוטינג ואחרים ובימים אלו נמצא בהדרכה אישית של קורס הפרו בו משתתפים אנשי מפתח לעתיד הכדורגל. פילוסופיה לפיה הוא אינו אמור להתעסק עם הנבחרת הבוגרת עומדת בסתירה להגדרות התפקיד ומנוגדת ליעדים שההתאחדות הציבה לעצמה בעצם מינויו. קצרה היריעה מלהסביר את חשיבות המשך העסקתו בשלב זה. על מנת לקבל סקירה מלאה בדבר ההתפתחות המקצועית והתכניות הנלוות, על הנהלת ההתאחדות לזמן את מר רוטנשטיינר לפגישה".

יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (דוברות ההתאחדות)
בפן הכלכלי כתב עו"ד מאירי: "עיניכם הרואות, ההתאחדות צפויה לסיים את שנת 2020 בעודף. מר רוטנשטיינר הסכים לקיצוץ 15% משכרו עד סוף שנה זו וייתכן כי במו"מ נכון ניתן היה להגיע לקיצוץ גדול יותר. בנוסף, הסכים לדון בדבר המשך שכרו לשנת 2021, בסוף שנת 2020. הפסקת עבודתו תהיה כרוכה בפיצוי כספי ללא קבלת כל תמורה. למיטב הבנתי, מר רוטנשטיינר זכאי למלוא חוזהו במקרה של הפסקת עבודה. ברור שמינוי מחליפים כרוך בעלויות רבות נוספות. לאור כל האמור, אני סבור שההגיון והאחריות הכלכלית מחייבים את המשך העסקתו של מר רוטנשטיינר".

חבר ההנהלה סיכם: "הניסיון להפסקת עבודתו של מר רוטנשטיינר משולל כל בסיס רציונלי, עובדתי, כלכלי, משפטי. זוהי ירייה בגבם של שחקני הנבחרת העומדים בפני משימה חשובה ביותר. אין זה אלא מארג של קומבינות אשר יוביל לקריסת התהליכים לקידום הכדורגל הישראלי ואבדן אמון הציבור. תהליכים יש לסיים. אל לה להתאחדות לכדורגל להיתפס כמפרת הסכמים בנימוקים קלושים אשר בינם לבין טובת הכדורגל הישראלי מפרידה תהום גדולה. את עבודתו של מר רוטנשטיינר עלינו לבחון בתום ארבע שנים".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות