הרימה דגל לבן? לסטר ספגה 2:1 ביתי מול פולהאםסל נשים: מכבי חיפה הפתיעה את מכבי עירוני רמת גןבכר: ''עשינו שטויות ונענשו, אך הפעם שיחקנו בבגרות''מכבי חיפה התאוששה עם 0:2 על בית''ר י-ם השוקעתממשיכה להרשים: 79:100 להפועל חולון על נס ציונהיוסי אבוקסיס: ''מאוכזב, עוד לא התיישבתי וכבר ספגנו''משחק שישי ללא ניצחון: רק 2:2 לב''ש מול הפועל חיפהקטש: ''לא חלמנו שנעשה את זה בצורה כזאת חלקה''בפעם ה-14 ברציפות: נבחרת ישראל עלתה ליורובאסקטלמרות הביקורות: לב יאמן את גרמניה גם ביורו 2021
כדורי רגל (רמי כהן שמאלי)

בזכות בג''צ: כדורגל הנשים עשוי לקבל מיליוני ש''ח

שני | | 22:19    מאת מערכת ישראל ספורט

בג"צ הוציא צו על תנאי נגד משרד התרבות והספורט עליו הוטל לנמק מדוע לא יתוקצבו קבוצות כדורגל הנשים באופן שווה לקבוצות הגברים. לפי ההערכות, ההחלטה אמורה להחזיר לקבוצות הנשים 3.2 מיליון ש''ח

בית המשפט העליון, (הנשיאה אסתר חיות, השופטת ענת ברון והשופט עופר גרוסקוף) הוציא הערב (שני)  צו על תנאי בעתירת קבוצות כדורגל הנשים, המורה למשרד התרבות והספורט לבוא וליתן טעם מדוע לא יתוקצבו קבוצות כדורגל הנשים באופן שווינוי ובהתאם לתקצוב שנקבע על ידי בג"צ בשנת 2019. ההחלטה הדרמטית אמורה להחזיר לקבוצות כדורגל הנשים סכום של 3.2 מיליון ש"ח שמשרד הספורט ביקש לקצץ.

בעתירה, אשר הוגשה על ידי קבוצות ליגת העל לנשים בכדורגל, באמצעות עורכי הדין אורי כהנא, אורי קידר וחן שופן ממשרד כבירי נבו קידר בלום המתמחה במשפט ספורט מגדרי, נטען כי החלטת משרד התרבות והספורט לתקצב את קבוצות ליגת העל לנשים במחצית התקצוב של קבוצות הגברים, הינה מפלה ומנוגדת לחובת השוויון החלה על המדינה. עוד נדרש בעתירה, לבטל את החלטת משרד התרבות והספורט שלא להכיר בליגה הארצית לנשים בכדורגל.

במהלך הדיון שהתקיים ב-3 בפברואר האחרון, הציעה הנשיאה חיות למשרד התרבות והספורט לחזור בו מעמדתו אולם המשרד הודיע כי אין בכוונתו לתקצב את קבוצות הנשים באופן שווה. בעקבות כך, הוציא הערב בג"צ צו על תנאי, המורה למדינה לנמק בתוך 60 יום, מדוע לא יתוקצבו קבוצות ליגת העל לנשים בהתאם לקבוצות הגברים, כלומר על בסיס הכרה בליגה הארצית לנשים.

עו"ד אורי כהנא המייצג את קבוצות ליגת העל לנשים התייחס להחלטה: "מדובר בהחלטה חשובה אשר מבהירה כי על תקציבי הספורט להתחלק באופן שוויוני בגין גברים לנשים וכי לא ניתן להפלות יותר נשים ולמנוע מהן עיסוק מקצועי בספורט תחרותי. אנו מקווים שמשרד התרבות והספורט, ושר התרבות והספורט הנכנס יפעלו יחד איתנו לשינוי המציאות הקיימת בה נדים בישראל מודרות מעיסוק בספורט מקצועני".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות