לראשונה: מנהלת על אחת לכל ענפי הכדור בנשיםשחר של יום חדש: הכל על עתידה של מכבי תל אביבבב''ש מקווים: ''הניצחונות - צבירת ביטחון לפני הגמר''חוגג לשחקנים: ''רובכם תמשיכו, אל תאמינו לתקשורת''עידן חדש מתחיל: ברק בכר מונה למאמן מכבי חיפהרק 1:1 לאתלטיקו מול סלטה, ניצחון דרמטי לוולנסיהמבט לעבר: מילאן חזרה מ-0:2 ל-2:4 ענק מול יובנטוסצ'לסי עלתה למקום השלישי, 1:1 בין לסטר לארסנלבניון: ''בית''ר ירושלים נכשלה? זה מנותק מהמציאות''איביץ': "הייתה תקופה פנטסטית, זו לא החלטה קלה''
בן שהר מול מכבי ת''א (ישי נאמן)

ההתאחדות אישרה: 5 חילופים, גמר הגביע ב-13 ביולי

שלישי | | 17:53    מאת אדי חליאבין

בהתאחדות גם אישרו שהסגל יוכל לכלול 20 שחקנים ועדכנו כי הגמר ישוחק בבלומפילד בתקווה שעד אז תתאפשר כניסה גם לאוהדים. היו''ר אורן חסון: ''לקחתי על עצמי לגבש תכנית סיוע לקבוצות שנפגעו מהקורונה''

הנהלת ההתאחדות לכדורגל התכנסה היום (שלישי) ודנה במספר נושאים שעל הפרק. יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, עדכן בפתח הישיבה כי הנחה את המנכ"ל רתם קמר, הגזבר דודי גיל וסמנכ"לית הכספים טלי אורביטו לגבש בזמן הקרוב תכנית סיוע לקבוצות ולמועדונים לנוכח משבר הקורונה. 

חסון: "לקחתי על עצמי לגבש תכנית סיוע של ההתאחדות למועדונים ולקבוצות הכדורגל שלנו שנפגעו קשות ממשבר הקורונה. אני מודע לקשיים ורואה חשיבות עליונה במאמץ שתעשה ההתאחדות לסייע למועדונים בליגות השונות ובגילים השונים כדי להבטיח המשך פעילות סדירה גם בעונה הבאה. תקציב ההתאחדות נפגע, אבל נמשיך לצמצם היכן שניתן כדי לבנות חבילת סיוע אמיתית. זה לא יבוא במקום העזרה שתידרש לתת המדינה, והיתה לי שיחה חיובית בנושא השבוע עם שר התרבות והספורט החדש חילי טרופר, אלא בנוסף. נגבש את התכנית בשבועות הקרובים, נכנס ישיבת הנהלה מיוחדת לאישורה והכל מתוך אחריות להתאחדות ולמועדונים". 

* יו"ר ההתאחדות עדכן כי נערכה ישיבה משותפת עם מנהלת הליגות וראשת הבקרה התקציבית כדי לגבש מתווה לקראת העונה הבאה לנוכח משבר הקורונה. חסון ציין כי יש לגבש כללים שיקלו על הקבוצות בשל הנסיבות האובייקטיביות ועדיין יבטיחו שרידות כלכלית. מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר עדכן כי גמר גביע המדינה צפוי להתקיים ב-13 ביולי באצטדיון בלומפילד, בתקווה שעד אז תתאפשר כניסה גם לאוהדים. הנהלת ההתאחדות אישרה בהוראת שעה כי עד סיום עונת 2019/20 ניתן יהיה לבצע 5 חילופים במשחקי הליגה (עד 3 עצירות). במידה שתהיה הארכה (גביע המדינה) ניתן לבצע חילוף נוסף.  

אצטדיון בלומפילד (ישי נאמן)
* הנהלת ההתאחדות אישרה בהוראת שעה את בקשת מנהלת הליגות לפיה קבוצות יוכלו להחליף מגרש ביתי עד לסיום עונה 2019/20 באישור ועדת ליגה וגביע ובתנאי שיעמוד בכל הקריטריונים שקבעה בנושא מנהלת הליגות. הנהלת ההתאחדות אישרה בהוראת שעה את בקשת מנהלת הליגות להגדיל את מספר השחקנים הרשומים בטופס המשחק מ-18 ל-20 עד לסיום עונת 2019/20.

* הנהלת ההתאחדות אישרה פה אחד את ההתקשרות עם כפר הנוער מבואות ים, בו תוקם האקדמיה הראשונה לבנים, שתחל לפעול כבר בשנת הלימודים הקרובה. פרויקט האקדמיה במבואות ים, בשיתוף הרשות המקומית, משרדי הספורט והחינוך, אופ"א ופיפ"א יחל עם שנתון 2006. 

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון: "זאת בשורה אמיתית לכדורגל שלנו, אולי הדבר המשמעותי ביותר אליו כיוונתי כאשר הצטרפתי להתאחדות. הקצנו משאבים עצומים לפרויקט הייחודי הזה מתוך אמונה, כי הוא משמעותי מאין כמותו לפיתוח הכדורגל הישראלי. נעשתה כאן עבודה בלתי נתפסת ואני משוכנע כי בעתיד נהנה כולנו מפירות האקדמיה שתרמו לה אנשים רבים להם אני מבקש להודות - למשרד התרבות והספורט ולמנכ"ל יוסי שרעבי, למשרד החינוך ולמנכ"ל שמואל אבואב, למנהלת האגף לחינוך התיישבותי אילנה נולמן, לראשת מועצת עמק חפר גלית שאול, למנהל בית הספר רמות ים אשר קסו, ליו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ, למנכ"ל ההתאחדות רתם קמר, לגזבר דודי גיל, לחברי הוועדה המקצועית, למנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר, ליו"ר איגוד השופטים רונית תירוש, עומר עצמוני, גיא פורטניאגין ועוד רבים וטובים שסייעו להגעה לרגע הזה".

המנכ"ל רתם קמר: "זה בפירוש חלום שמתגשם. האקדמיה לבנות היתה חלוצה מבחינתנו ויש לנו הרבה מה ללמוד מהצלחתה כאשר מגיע עתה פרק הבנים. האקדמיה היא נדבך מרכזי בתכנית של המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר שאושרה בהנהלת ההתאחדות - 'הדרך הישראלית'. גם בימים מורכבים אלה, התעקשנו להמשיך ולהבטיח את פתיחת האקדמיה מתוך אמנה מלאה בתרומה העתידית שתניב לכדורגל הישראלי".

המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר: "לפני כשנה וחצי קיבלה הנהלת ההתאחדות החלטה אמיצה לאמץ את הדרך הישראלית שהוצגה בפניה. הפירמידה לקידום הכדורגל היתה ברורה והתחילה כמובן בבסיס – הגילים הצעירים, פיתוח צעירים, פרויקט 22. היום הדברים הופכים למציאות וזאת בשורה נפלאה לכדורגל הישראלי - לא רק היום, אלא בעשורים הקרובים. האקדמיה היא דוגמה מצוינת למה שניתן להשיג בסכות שיתוף פעולה בין כלל הגורמים - התאחדות, מועדונים, משרדי הממשלה, אופ"א ועוד".

היו''ר אורן חסון (ההתאחדות לכדורגל)
* הרפורמה בכדורגל הנשים, שהוביל חבר ההנהלה ויו"ר ועדת נשים שמעון מימון, אושרה ברוב קולות ויישומה יחל כבר בעונת המשחקים 2020/21. כמו כן, אושרה הוראת שעה לעונת 2019/20 לפיה שתי הקבוצות במקומות  הראשונים בליגה הלאומית יעפילו לליגת העל. לפיכך, בעונה הבאה תמנה ליגת העל 10 קבוצות ובעונת שלאחר מכן תקטן לשמונה. 

* ההתאחדות גיבשה פורמט לעריכת טורנירים במחלקות הנוער והילדים על ידי הסמנכ"ל אבי לוי וראש אגף הנוער זיו סולומון, כפי שהבהירה כי תעשה בישיבה בה התקבלה ההחלטה על סיום העונה בשל משבר הקורונה. התכנית הועברה לקבוצות, היא איננה מחייבת ונדרש עדיין אישור משרד הבריאות.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות