עומרי לוזון חתם במכבי פ''ת, לידור כהן מבוקש בפוליןב''ש בהלם מהליקויים בטרנר: ''רק בנס לא קרה אסון''ביטון נפרד מהפועל ב''ש: ''הראו לי את הדרך החוצה''יעקב בוזגלו: ''הייתי מקבל בדיוק את אותן ההחלטות''יוסטון גברה על מילווקי ויאניס, דונצ'יץ' נכנע לפיניקסלצ'ה ירדה אחרי עונה אחת, גנואה שרדה במחזור הסיוםערן לוי: ''אם אני משחק פה כנראה שזאת הרמה שלי''עפולה נשארה בליגה הלאומית אחרי 0:2 מול מרמורקרשמית: טאליב זאנה חתם לעונה נוספת בהפועל ת''אעיריית נתניה תעביר לקבוצת הנשים 750 אלף ש''ח
עמי פייקובסקי, בזכותו הכדורגל הישראלי לא ישוחק בשבת? (ליאת אבשלומי)

רב השחקנים: ''כואב לי שבשביל כסף, הם ישחקו בשבת''

שישי | | 12:20    מאת אביחי חיים

פרסום ראשון: עמי פייקובסקי רבם של עשרות משחקני ליגת העל פנה בנוסף לשר הספורט, ח''כ חילי טרופר גם למנהלת הליגות ולהתאחדות הכדורגל בבקשה לא לשחק כדורגל בשבת. במנהלת ובהתאחדות סירבו להגיב

האם אנו מתקרבים לתום עידן משחקי הכדורגל בשבת והמשפט ''עוד שבת של כדורגל'' ייצא ממטבע הלשון הישראלי? זה עדיין רחוק מאוד, אבל לפי הרב של השחקנים, עמי פייקובסקי, חלק משחקני הקבוצות של ליגת העל, שומרים שבת ולכן לטענתו הצעד להזיז את משחקי הכדורגל משבת לימי חול בלבד, הוא מתבקש בהחלט.

בתחילת השבוע פורסם באתר YNET ''מכתב השחקנים'' שהועבר דרך הרב לח''כ חילי טרופר שרק מונה לשר הספורט בממשלה החדשה עם דרישה- ''לא לשחק כדורגל בשבת''. על מכתב זה חתומים עשרות שחקנים ביניהם כמה שמות בולטים כמו עומר אצילי ממכבי תל אביב, דן איינבינדר מבית''ר ירושלים, אלמוג כהן קפטן מכבי נתניה, חן עזרא, שיר צדק מהפועל באר שבע, אופיר קריאף מבית''ר ועוד. 

היום (שישי) נודע לראשונה לאתר ישראל ספורט שמכתב דומה הועבר למנהלת הליגות ולהתאחדות בכדורגל, ובו נכתב: ''הצטערתי מאוד לשמוע כי גורמים במנהלת דוחים את פנייתי לשר התרבות והספורט מר חילי טרופר, לשקול את האפשרות לאפשר לקבוצות הכדורגל בליגה לבחור האם ברצונם לשחק בשבת או לא, בפרט בתקופת הקורונה בה המשחקים מתקיימים במגרשים ללא קהל. במדינה הנחשבת יהודית ודמוקרטית חשוב שישמר הזכות לשמירה על ערכי היהדות למי שמעוניין בכך. מצער כי שיקולים של כסף, רייטינג וכל כיוצא באלו משמשים נר לרגלי מקבלי ההחלטות במנהלת ולא ערכים אחרים חשובים בהרבה כמו השמירה על המסורת היהודית''. 

הרב פייקובסקי עם דן איינבינדר (ליאת אבשלומי)
עוד נכתב כי: ''בנוסף, חשוב שתישמר הזכות הדמוקרטית לחופש הבחירה. בהצעתי לשר, אליה הצטרפו שחקנים בכירים שהנושא נוגע וחשוב להם, אין כל אלמנט של כפייה חלילה או שינוי סדרי בראשית. גם לא כתבתי שכל שחקן יכול לעשות דין לעצמו. יחד עם זאת, לאפשר למועדוני הספורט לקבוע לעצמם זהו דבר מתבקש. אני מבין שלקביעת מועדי המשחק יש שיקולים שונים ומגוונים, וכל רצוני ורצונם של רוב השחקנים הוא שיתאפשר להם להכניס גם את שמירת השבת כחלק מהשיקולים הללו, או לכל הפחות להגיש בקשה בנושא מצד מועדוני הספורט להנהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל, גם אם לא תיענה בסופו של דבר, מה שבמצב הנוכחי באופן הזוי כלל לא מתאפשר''. 

בתוך כך, הרב עמי פייקובסקי התראיין לתוכנית הספורט השבועית ''עד הסוף'' של רדיו סול בשיתוף אתר ישראל ספורט בהגשת אביחי חיים, מורן בן זכאיי, שוקי אברהם וחיים נתנאל ואמר: 'אני חשבתי שזה חלון הזדמנויות מעולה כאשר נכנס שר חדש לתפקיד על מנת לשנות דברים ולא להמשיך כסטטוס קוו ומצאתי לנכון לפנות אליו בנושא, היות שאני מכיר את השחקנים היטב ופעיל מאוד בחדרי ההלבשה השונים ואני רואה את הצימאון שלהם להתחבר עם הקדוש ברוך הוא כל כך חזק, מניחים תפילין, מתפללים יחדיו והרמתי את הכפפה להזיז את משחקי הכדורגל משבת''.

בזמן שאלי טביב היה הבעלים של בית''ר ירושלים, הרב עמי פייקובסקי התחבר מאוד לשחקני המועדון, היה איתם במוקדמות הליגה האירופית ובכלל לאורך כל העונה. ''אלי טביב פנה אליי להביא אוכל כשר למסעות בחו''ל כי השחקנים לא רוצים לאכול מאכלים אחרים שלא כשרים. אנשים לא מודעים לכך אולי, אבל יש צימאון לדת. השחקנים רוצים לא לשחק בשבת. יש חצי קבוצה במכבי נתניה שאם הם צריכים לנסוע ביום שבת למשחק, אז השחקנים הללו לוקחים מלון קרוב על מנת לא לחלל את השבת.  וזה קורה בעוד קבוצות, שחקנים מצלצלים אליי בעת המו''מ לגבי החוזה עם המועדון ואומרים לי כבוד הרב, למה אנחנו צריכים לקחת על עצמנו את כל ההוצאות של הלינה ולא עוזרים לנו בנושא הזה ולא מתחשבים בנו. הנושא מאוד רגיש, אני בקשר עם כמעט 100 שחקנים, צריך להבין שזה לא מצב נוח לשחקן''.

על הביקורות כנגד אותם השחקנים שהוזכרו בכתבה בYNET, למשל עומר אצילי, סיפר: ''כל השבוע אצילי חטף על הראש. הוא קיבל ריקושטים מכל כיוון ולמה? רק בגלל שהוא חתום על מסמך שלא לשחק בשבת. צריך להיות פתוחים לדברים האלה והוא לא היחיד כמובן. הסתכלתי על התגובות של האנשים וזה פוגע מאוד. ליוויתי אותו שהיה בספרד ובכל מקום ואני כל כך אוהב אותו  וזה לא מגיע לו כל הכאב שפגעו בו במהלך כל השבוע''. 

עומר אצילי חטף אש (ישי נאמן)
''כואב לי שבשביל כסף, אנשים ישחקו בשבת. השחקנים הללו רוצים להתקרב לקדוש ברוך הוא, אבל לא נותנים להם. בשביל שחקן ברגע שאני נותן לו ברכה הוא פורח ולכן אנחנו צריכים להיות פתוחים בנושא הזה. הקדוש ברוך הוא הביא לנו את הנגיף קורונה שהשתיק את כל העולם, צריך להיות עיוורים כדי לא להבין את המשמעויות שזה כוח של הקדוש ברוך הוא שומר עלינו. אם כולם יחשבו כמו השחקנים אז זה היה קורה כבר היום, החלון הזדמנויות היום בגלל הקורונה. אנשים היו בבית ועשו חשבון נפש מי הבעל הבית של העולם בנקודה היהודית. הטענה היא שיפסידו כספים ולכן אסור להזיז את הכדורגל משבת, בית''ר ירושלים משחקת במוצ''ש וההכנסות שלהם רק גדולות, כמו גם הכדורסל. זה נכון, זה תלוי בזכויות השידור של הטלוויזיה ןאני מקווה שהקדוש ברוך הוא ישפיע עליהם לא להפריע ליהודים. לא צריך לעשות את זה בכוח, אלא לדבר לנשמה של האנשים ולהסביר להם שהשחקנים לא רוצים את זה ולא רק גם מסביב'', סיכם. 

ממשרד הספורט לא נמסרה תגובה והיא תפורסם כשתתקבל. ממנהלת הליגות בכדורגל נמסר: "אין תגובה", מההתאחדות לכדורגל נמסר: "לא מתייחסים לנושא".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות