פיקה: ''הגענו לתחתית של התחתית. אנחנו לא ברמה''הערב העצום של באיירן מינכן, ההשפלה של ברצלונהלא היה כדבר הזה: באיירן השפילה 2:8 את ברצלונהברצלונה הודיעה: גם סמואל אומטיטי נדבק בקורונהמכבי חיפה: התקרבות משמעותית במו''מ מול מאנדג'קנשאר בסגול: ריצ'רד האוול חתם לעונה נוספת בחולוןנשאר בליגת העל: אור דסה חתם בהפועל כפר סבאעובר מאדום לאדום: כרם משעור חתם בהפועל חיפההשר טרופר פגש את אחת הנערות: ''שבורה לרסיסים''רוטנשטיינר: ''הופתעתי שלא היה לנבחרת מנהל טכני''
כדור כדורסל (אימג'בנק, Gettyimages)

עתירתה של עפולה נדחתה, בית הדין הורה על דיון נוסף

ראשון | | 10:06    מאת מערכת ישראל ספורט

המדורגת רביעית בליגת המשנה טענה לחוסר ספורטיביות וניגוד אינטרסים, אך האיגוד תקף: ''שלושה שבועות להגשת העתירה הם פרק זמן מוגזם''. ארגון השחקנים: ''דורשים עד מחר החלטה בעניין הליגה הלאומית''

בית הדין העליון של איגוד הכדורסל החליט היום (ראשון) לדחות את העתירה של הפועל עפולה נגד ההחלטה לסיים את עונת 2019/20 בליגה הלאומית שנלקחה על ידי האיגוד ומנהלת ליגת המשנה. המשמעות היא שהעונה לא תחודש בשלב זה וההחלטה שהפועל חיפה ובני הרצליה יעלו לליגת העל תישאר בעינה, כאשר היורדות יוקפאו. במקביל, בית הדין העליון ביקר את התנהלות האיגוד והורה לקיים דיון נוסף בהנהלת האיגוד בסוף החודש הנוכחי.

אב בית הדין, השופט (בדימוס) פרופ' עודד מודריק, ושני הדייניים הנוספים - עו"ד נתן מינקוביץ ועו"ד עמנואל סלע - כתבו בהחלטתם: "מקיבוצם של דברים, מתבקש שבהחלטה נפלו פגמים בשני מישורים. המישור האחד הוא תהליך קבלת ההחלטה. התהליך הפגום מתחיל בהודעת זימון מעורפלת על כל הפגמים שתיארנו בה. המשכו בדיון שאיננו יודעים את תוכנו והאם בכלל התקיים דיון. האם נשקלו חלופות ומהו הגיון ההחלטה שהתקבלה. סופו של התהליך בפרוטוקול שרב בו הנסתר על הגלוי. העובדה שלעת הזאת היועמ"ש של האיגוד יודעת להציג את הגיון ההחלטה דבר דבור על אופניו אינה אומרת שדבריה משקפים את מה שהתרחש בדיון ואת שיקולי ההנהלה".
 


עוד נכתב כי "המישור השני הוא מישור ניגוד העניינים. הראנו שניגוד העניינים משפיע גם במצב שהוא חל על אחד מתוך עשרת חברי ההנהלה. פגם כזה עלול להוליך לביטול ההחלטה. יתכן שבהקשר להחלטה המתקבלת פה אחד בהשתתפות רוב מניין חברי ההנהלה) כפי ההתייצבות להחלטה המאשררת (ניתן היה להחיל את "עקרון הבטלות היחסית" ומכוחו להשאיר על מכונה את ההחלטה. אולם מסיבות ההחלטה המאשררת נודעו לנו באורח חסר הרבה יותר מנסיבות ההחלטה. לא הוצג כל פרוטוקול. ממילא אין לנו כל דרך לבחון את תהליך קבלת ההחלטה המאשררת. על אף מקבץ המסקנות האמור איננו יכולים לומר שההחלטה מבחינה מהותית לוקה בחוסר סבירות. יתר על כן. דווקא על רקע ההתפתחויות של הימים האלה צריך לבדוק אם יש עוד היתכנות מעשית לחידוש משחקי הליגה הלאומית בכל מתכונת שהיא".

לסיכום כתבו הדיינים: "משבאנו לכאן החלטנו, בעיקר על בסיס האמור בפסקאות 68 ו- 69 לעיל, שלא לבטל את ההחלטה. עם זה, ביחס להיבטים הנוגעים לחזרה לפעילות, אנחנו מורים להחזירם לדיון בהנהלת האיגוד. הדיון יקיף את כל אפשרויות הפעולה. פסק דין זה אינו מכוון ואף אינו רומז לכל תוצאה שהיא הנחתנו היא שהדיון יקוים בהקדם".


מארגון שחקני הכדורסל נמסר: "בעקבות פסיקת ביה"ד העליון של איגוד הכדורסל, שלא לדחות את העתירה נגד סגירת הליגה הלאומית, והשארת פתח לחידוש הליגה, דורש ארגון השחקנים כי החלטה בנושא תתקבל כבר מחר (שני) בישיבת הנהלת איגוד הכדורסל. זאת בשל לוח הזמנים הצפוף, התובע משחקני ליגת העל להיכנס לבידוד כבר ב-17 במאי, וכוונת הקבוצות להתחזק בשחקנים ישראלים מהליגה הלאומית (על רקע אי הבהירות בעניין הזרים). בישיבת הנהלת איגוד הכדורסל מחר, תתקבל החלטה על פתיחת חלון ההעברות שיאפשר את חיזוק קבוצות ליגת העל בשחקנים ישראלים. מחר גם צפויה להתקיים ישיבת שחקני הליגה הלאומית, במשרדי ארגון השחקנים".

יו"ר ארגון הכדורסל, ניר אלון: "אנחנו דורשים עד מחר החלטה לכאן או לכאן. השחקנים צריכים להיערך להמשך הפעילות, שכן בעוד שבוע הם כבר נדרשים להיכנס לבידוד למטרת החיזוק הישראלי לקבוצות ליגת העל. עוד לפני כן, נפתח חלון ההעברות הצר לכמה ימים, שיאפשר לקבוצות ליגת העל לסגור הסכמים עם שחקני הלאומית. ישיבת הנהלת איגוד הכדורסל שמתכנסת מחר ומצביעה על מספר נושאים, ובהם פתיחת חלון ההעברות, חייבת לקבל החלטה גם בנושא הלאומית, ולא לדחות את ההחלטה למועד מאוחר יותר. זה הדבר הישר והנכון לעשות הן מול השחקנים והן מול הקבוצות. השחקנים חייבים ודאות".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות