רונאלדו שבר שיא בן 95 שנה, זידאן הודח לראשונהסיטי ניצחה והדיחה את ריאל, ליון העיפה את רונאלדורשמי: מאמן צסק''א דימיטריס איטודיס נדבק בקורונהסטיין: ''המשחק האחרון שלי? זה לא נמצא בראש שלי''הפועל ב''ש: ''זאת הזדמנות לעשות צעד נוסף לתואר''צירפו רכש כפול: דוידוב וסיידר חתמו באום אל פאחםסיני: ''דגני קיבל כל מה שביקש, עשינו הכל שיישאר''טרגדיה: הסנטר מייקל אוג'ו מת מהתקף לב בגיל 27רן בן שמעון: ''המועדון כבר שבע מקרבות ההישרדות''רשמית: תמיר בלאט יושאל לירושלים מאלבה ברלין
משרדי אופ''א בשווייץ (האתר הרשמי)

אופ''א ביקשה להגיש את תכנית החזרה עד 25 במאי

שלישי | | 10:09    מאת מערכת ישראל ספורט

בישראל ובמדינות נוספות יצטרכו להבהיר תוך כחודש איך הן מתכוונות לחדש את העונה אם בכלל, מה יעלה בגורל הגביעים ומי ישחקו באירופה במקרה של ביטול. וגם: האם המשחקים האולימפיים בטוקיו יבוטלו?

אופ"א הודיעה היום (שלישי) לליגות כי עד ה-25 במאי חובה עליהן להראות את התוכנית שלהן לחידוש הליגות, כולל תאריך החזרה של המשחקים. כמו כן הודיעה אופ"א כי "בזמן שהליגות עושות את מירב המאמצים על מנת להשלים את העונה, ייתכן שיהיו התאחדויות או ליגות שיוכלו להכריז על סיום העונה, אם מתקיימים מספר תנאים".

על כל התאחדות להגיש את רשימת העולות לאירופה על פי חישוב ספורטיבי (קרי כמות הנקודות בעת העצירה), למקרה שבו אכן לא יהיה ניתן לחדש את הליגה והעונה תבוטל. כזכור, בהולנד סיימו את העונה וקבעו כי אין חלוקת תארים אך הקבוצות במקומות הראשונים נשלחו לאירופה. ההתאחדות האירופית הנחתה את כל הליגות השונות לפעול לפי שלושה תרחישי פעולה: חידוש הליגה וסיומה לפי התכנון המקורי, חידוש הליגה ע”י שינוי הפורמט שלה, או בקשה לסיים את העונה מיידית. מי שתבקש אישור לסיום מיידי תצטרך לנמק מדוע היא אינה יכולה לחדש את העונה ותצטרך להמתין לאישור של אופ"א לכך.
 


* אולימפיאדת טוקיו 2021 מוטלת בספק? בסוף החודש שעבר נקבע כי המשחקים האולימפיים יידחו בשנה וייפתחו ב-23 ביולי 2021 בשל הרצון לתת ליפנים להתמודד עם נגיף הקורונה גם אם חלילה יחזור בחורף הבא, אך כעת מסתבר שגם המועד בקיץ הבא עלול להיות בעייתי במיוחד. בראיון מיוחד, יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת טוקיו, יושירו מורי, הבהיר כי המשחקים האולימפיים עלולים להתבטל במידה ומגיפת הקורונה לא תיעצר ברחבי המדינה. "בימים אלה אנחנו מתמודדים עם אויב בלתי נראה. אני ממש לא יכול להגיד שאם הקורונה תמשיך להתפשט ללא שליטה גם אחרי החורף הבא, אז האולימפיאדה בקיץ הבא לא תבוטל". במקביל, מורי סייג את דבריו כשהוסיף: "אני מאמין שנצליח לקיים את האולימפיאדה בשלום בקיץ 2021. האנושות וכל העולם בטוחים בכך".

* מנהלת הליגה האיטלקית עובדת על תכנית ב' הנוגעת לתרחיש בו הממשלה לא תאפשר לה לסיים את עונת 2019/20. לפי "גאזטה דלו ספורט", תכנית אחת מדברת על חזרה לפעילות בחודש יוני וסיום כל המחזורים שנותרו כסדרם. אם לא יתקבל לכך אישור ממשלתי, ישנה תכנית לשינוי הפורמט - פלייאוף בו יקבעו את גורל האלופה ואת זהות הנציגות אשר ישחקו במפעלים של אופ"א בעונת 2020/21, כאשר היורדות יוקפאו. התכנית השלישית פועלה לפי ההנחה שלא יהיה ניתן לסיים את העונה. במצב הזה לא רק היורדות יוקפאו, אלא גם תוכתר אלופה. במצב שתכנית ב' או ג' יצטרכו לצאת אל הפועל, הליגה האיטלקית ככל הנראה תהפוך לליגה של 22 קבוצות בעונת 2020/1.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות