ארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''עקב התפרצות קורונה: הפועל חולון - דרושפאקה נדחהאחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבר
כדורי רגל (רמי כהן שמאלי)

ההתאחדות נוטה לסיים את העונה בליגות הנמוכות

שבת | | 16:40    מאת אדי חליאבין

הנהלת ההתאחדות לכדורגל תתכנס ביום שני וצפויה לקבל החלטה לסיים את עונה בליגות א'-ג', ליגת העל לנוער וליגת הנשים. כפר שלם ואיכסל עשויות לעלות לליגה הלאומית, מה יהיה הנזק הכלכלי לקבוצות?

ההתאחדות לכדורגל תתכנס ביום שני הקרוב לישיבת הנהלת שבה צפויה להתקבל החלטה לסיים את העונה בליגות החובבניות (ליגות א'-ג'), ליגת העל לנוער וליגת הנשים. במקביל, המצב הכלכלי בעקבות משבר הקורונה צפוי לפגוע בצורה קשה בקבוצות בליגות הנמוכות שנסמכות ברובן על הקצבות מהרשויות המקומיות, שצפויות לקטון משמעותית. בנוסף, הקבוצות מסתמכות גם על תרומות כספיות של ספונסרים, מקורבים וכדומה, אך גם בכך צפויה להיות ירידה, שכן המצב הכלכלי פגע במשק כולו וסדרי העדיפויות ישתנו. 

אז מה יקרה בליגות השונות? אם אכן יוחלט לסיים כבר ביום שני את ליגות א'-ג', תעפלנה שתי המוליכות בליגה א' מחוזות דרום וצפון לליגה הלאומית (כרגע מדובר בהפועל כפר שלם ובהפועל איכסל). גם המוליכות של המחוזות השונים בליגות ב' ו-ג' יעפילו אוטומטית לליגה בכירה יותר במצב כזה. 24 מתוך 32 קבוצות ליגה א' חתמו על מסמך המבקש מההתאחדות להודיע על סיום העונה במחוזות צפון ודרום בליגות אלה, כאשר התכנית היא העלאת שני המקומות הראשונים והקפאת הירידות. מעבר לכך תתקבל החלטה לגבי משחקי הפלייאוף העליון כאשר במידה והליגה הלאומית תחודש אז שתי הקבוצות שסיימו במקום השני ישחקו ביניהן, ולאחר כן יתחרו מול הקבוצה מהלאומית שתסיים במקום ה-14 במשחקי המבחן לליגת המשנה.

בליגת העל לנוער יוקפאו הירידות והעולות מהלאומית יהיו מ.ס. אשדוד ועירוני נשר שמוליכות כעת את מחוזות דרום וצפון בליגה הלאומית. מי שייפגעו מהפסקת הפעילות הן קבוצות הנוער של הפועל קטמון והפועל עכו שמדורגות במקום השני במחוזות דרום וצפון בליגה הלאומית והיו אמורות לשחק במבחנים על מקום בליגת העל. ליגת העל לנוער תמנה בעונה הבאה 18 קבוצות ונראה כי בעונה הבאה ארבע קבוצות יירדו אוטומטית מליגת העל לנוער כדי לחזור תוך עונה ל-16 קבוצות בליגה הזו. לא תוכרז על קבוצה אלופה, אך המוליכה מכבי חיפה תהיה זו שתייצג את הכדורגל הישראלי במוקדמות ליגת האלופות לנוער.

באשר לכדורגל הנשים, הקבוצה שמדורג במקום הראשון בליגת העל לנשים, מ.כ. רמת השרון, תשתתף בליגת האלופות לנשים בעונה הבאה. ההחלטה לגבי עליות וירידות בליגת הנשים תתקבל בשלב מאוחר יותר מכיוון שבכל מקרה קיימת כוונה לבצע רפורמה בליגות הנשים. במסגרת הרפורמה המתוכננת ייקבע גם נושא העליות והיורדות לגבי עונת המשחקים 2019/20.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות