רכש נוסף: יוג'ין אנסה חתם לשלוש שנים בהפועל ב''שחי: פינלנד - בלגיה 1:0, דנמרק - רוסיה 0:2 (מחצית 2)הולנד נותרה מושלמת, אוסטריה תפגוש את איטליהרשמית: עידן נחמיאס חתם לארבע שנים במכבי ת''אאחרי 14 עונות: ג'ף רוזן החליט לעזוב את מכבי חיפהדניאל רבר נשארת באליצור חולון, דניאל חג'ג' חתמהדור פרץ הוצג בוונציה: ''זה מגיע בדיוק בזמן עבורי''תולה את הנעליים: קובי מויאל פרש מכדורגל בגיל 34מתחילים בהכנות: בדיקות רפואיות לשחקני מכבי ת''אהיסטוריה: הקשת איתי שני השיג את הקריטריון לטוקיו
גביע העולם בכדורגל (האתר הרשמי)

רוסיה וקטאר הואשמו במתן שוחד לבכירים בפיפ''א

שלישי | | 08:22    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד התובע הפדרלי בניו יורק הגיש כתב אישום ובמסגרתו מתברר כי מספרים חברים בוועד המנהל של פיפ''א קיבלו שוחד בכדי להצביע בעד המועמדות של שתי המדינות לארח את המונדיאל ב-2018 וב-2022

התובע הפדרלי בניו יורק הגיש הלילה (בין שני לשלישי) כתב אישום נגד רוסיה וקטאר בחשד למתן שוחד לבכירים בפיפ"א על מנת לזכות בהצבעות לאירוח מונדיאל 2018 ו-2022 בהתאמה. כתב האישום הוגש במסגרת חקירה ארוכת שנים בנוגע לחשדות לשחיתות בצמרת פדרציית הכדורגל העולמית. 

המידע החדש נחשף במסגרת כתב אישום שהוגש נגד מספר אנשי תקשורת בכירים, שעבדו בעבר בחברת "פוקס המאה ה-21". העובדים נאשמים בהונאה, הלבנת כספים ושוחד, הכל בקשר לניסיון להבטיח את זכויות השידור למשחקי גביע העולם. במסגרת התיקים הללו נחשף מידע חדש הנוגע גם לאופן ההצבעה על אירוח המונדיאל ב-2010. על פי המידע שנחשף, חמישה בכירים בפיפ"א קיבלו שוחד כדי להבטיח הצבעתם. בין מקבלי השוחד במטרה שיצביעו לטובת קטאר היו שלושה חברים מהתאחדויות דרום אמריקנית. שניים, חוליו גרונדונה הארגנטינאי וניקולס לאוז מפראגוואי, מתו בשנים האחרונות. השלישי, ריקרדו טשיירה הברזילאי נותר בחיים, כאשר בשונה מחבריו, לברזיל בה הוא מתגורר אין הסכמה הסגרה עם ארה"ב.
 


מחלקת המשפטים של ארצות הברית פרסמה הלילה אישור לכך שג'ק וורנר, פוליטיקאי ומה שנקרא עסקן כדורגל מטרינידד וטובגו, שבמשך שנים נחקר בחשד שהיה מעורב בשחיתות וגם הורחק לפני כחמש לאלתר מכל פעילות בפיפ"א, קיבל חמישה מיליון דולר כדי להשיב את גביע העולם לרוסיה - ובכך מנע מאנגליה לארח את המונדיאל האחרון. למעשה, על אף שההצעה האנגלית לארח את מונדיאל 2018 הייתה בתמיכת בית המלוכה, היא קיבלה שני קולות בלבד מתוך 22. על פי הודעת האמריקנים, "וורנר היה אחד מחברי הוועדה שהוצע להם שוחד בתמורה לקולות שלהם להצביע לרוסיה 2018 ולקטאר 2022. הוא קיבל את הכסף בין נובמבר 2010 לאפריל 2011 בעשרות העברות מחשבונות שונים לחשבון הבנק שלו בטרינידד וטובגו".

החשוד החמישי והאחרון, הוא רפאל סאלגרו מגוואטמלה, שכבר הודה באשמת קבלת שוחד בגובה מיליון דולר כדי להצביע עבור רוסיה.בסך הכל מעורבים יותר מתריסר בני אדם בפרשיות השוחד השונות סביב הטורנירים כולל ספ בלאטר הנשיא לשעבר של פיפ"א. רוסיה זכתה באירוח מונדיאל 2018 אחרי שגברה על אנגליה והצעות משותפות מהולנד ובלגיה וספרד ופורטוגל. קטאר שבוודאי לא נחשבת מדינת כדורגל מפותחת ניצחה את ארצות הברית ומכיווון שמזג האוויר בה יכול להגיע ליותר מ-40 מעלות, המונדיאל נדחה לחורף.

נגישות