הסכם אחיד: ארגון השחקנים ומכבי פ''ת הגיעו להסדרקלטינס וסבג סיכמו לעונה הבאה לאחר שהסכימו לקצץרוני לוי: ''אני מקווה שהצעד הבא יהיה החזרת הקהל''אלטמן בספק למכבי חיפה, דמארי התאמן ויהיה כשירמכבי ת''א תשחק עם מדים מיוחדים בפלייאוף העליוןנס ציונה ניצחה 0:2 את רמת השרון, צמד לדור גליליהסגל הושלם: ספידי סמית' חתם רשמית במכבי חיפהפרופ' גרוטו וכלפון הגיעו לביקורת פתע אצל מכבי פ''תבעלות של למעלה מ-7 מיליון שקלים: האקדמיה לבניםורד וקריאף יאריכו את חוזיהם, מצבת הזרים תשתנה
מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

אורן סמדג'ה: ''זה אקורד סיום של טרגדיה ידועה מראש''

שלישי | | 16:42    מאת מערכת ישראל ספורט

תמימות דעים בספורט הישראלי לאחר הדחייה של אולימפיאדת טוקיו 2020. מאמן נבחרת הגברים בג'ודו: ''מבטיח שניתן איפון לווירוס''. השרה רגב: ''חלומכם לא נגוז אלא רק מתעכב''. ריבקין: ''מכאן הכיוון רק מעלה''

הוועד האולימפי הבינלאומי הודיע היום (שלישי) באופן רשמי על דחיית המשחקים האולימפיים בטוקיו לשנת 2021 לאור משבר הקורונה שהטיל זמן רב ספק גדול על קיומה של האולימפיאדה כסדרה. ריכזנו לכם את מרבית התגובות מהספורט הישראלי. 

שרת הספורט מירי רגב מסרה: "ספורטאיות וספורטאים יקרים, החלטת הוועד האולימפי הבינ"ל על דחיית המשחקים בשנה מצערת ומאכזבת, אך מתבקשת לאור עקומת ההידבקות בעולם ההולכת וגדלה. ניסינו בשבועיים האחרונים לפעול בכל דרך כדי לאפשר לכם לשמור על שגרת האימונים והתחרויות, בכפוף להנחיות של משרד הבריאות. ספורטאיות וספורטאים, אל נא תיפול רוחכם. חלומכם לא נגוז אלא רק מתעכב. השקעתכם הרבה לא ירדה לטמיון. דחיית המשחקים האולימפיים נותנת תקווה לכל אותם הספורטאים שהצליחו להביא לידי ביטוי את יכולתם והשיגו כבר את הכרטיס למשחקים ולאלו שהמירוץ להשגת הקריטריון נעצר לפני שבועיים. משרד התרבות והספורט ימשיך ללוות אתכם ולתמוך בכם לכל אורך הדרך. הבאתם לנו גאווה עצומה בזירה הבינלאומית ואני בטוחה שתמשיכו לזכות בהישגים רבים ותמשיכו להביא לנו כבוד רב. אמשיך ללוות אתכם ולפעול שתמשיכו לקבל את מלוא התמיכה ממדינת ישראל. אוהבת את כולכם! בהצלחה במשחקים האולימפיים בטוקיו 2021".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לפעמים ההחלטה הנכונה היא גם הקשה ביותר, התקבלה ההחלטה כי אולימפיאדת טוקיו 2020 תידחה ל 2021. זהו רגע עצוב וקשה אבל ללא ספק זוהי ההחלטה הנכונה והאחראית ביותר לאור המציאות ההזויה שנכפתה על כולנו. כשרק התחיל הבלאגן סביב הקורונה חשבתי בעיקר על הספורטאים האולימפיים שלנו, הקושי הרב באי הוודאות לגבי קיום המשחקים, שיבושים רבים ב תוכניות המקצועיות, תחרויות שמתבטלות אחת אחרי השנייה, בידודים וחוסר היכולת להתאמן בתנאים האופטימליים. בדרך לחלום האולימפי לכל יום יש חשיבות אדירה בהגעה למשחקים האולימפיים בשיא היכולת והמצב שיבש לחלוטין את ה תוכניות ויצר חוסר שוויון בתנאי ההכנה של ספורטאים שונים ברחבי העולם. האולימפיאדה היא פסטיבל הספורט הגדול בעולם והיא ראויה להתקיים מול אלפי צופים כאשר כל הספורטאים נמצאים בשיאם ובביטחון מלא לבריאותם. לכן, זה הזמן שלכם ספורטאים יקרים לנשום עמוק, לקבל את הקיים, לעשות חישוב מסלול מחדש לגייס טונות של קור רוח ולצאת לדרך כשהכיוון הוא רק מעלה. ככל שהדרך לפסגה קשה יותר כך הניצחון בסוף מתוק יותר וזכרו שמדינה שלמה מאחוריכם תומכת, מחזקת ומחבקת #tokyo2021

A post shared by Neta Rivkin (@rivkineta4) on


יו"ר ועדת הספורטאים בוועד האולימפי, נטע ריבקין, כתבה: "לעתים, ההחלטות הקשות הן גם הנכונות ביותר. זוהי החלטה קשה מאוד אך האחראית והנכונה ביותר לאור המציאות שנכפתה על כולנו בהיבט כלל עולמי בשל משבר הקורונה. כבר שבועות אחדים מאז שהמצב החל להחמיר שמחשבותיי וליבי איתכם. הקושי הרב בהתמודדות עם אי הוודאות המוחלטת, תוכניות האימון והתחרויות שמתבטלות, בידוד וחוסר היכולת להתאמן בתנאים האופטימליים של כל אחד ואחת מכם והניסיון להישאר בפוקוס כאשר הכל מסביב לא מאפשר זאת. אני יודעת כמה כל אחד מכם השקיע את כל נשמתו כדי להגיע לטוקיו בשיא שלו, הוויתורים הרבים, האימונים המפרכים ואורח החיים התובעני למען הגשמת החלום האולימפי".

ריבקין הוסיפה: "נכון שלרוב אנחנו לא רואים בעיניים בדרך למטרה אבל פה יש משהו גדול מאיתנו.הבריאות היא תמיד מעל הכל. המשחקים האולימפיים זהו פסטיבל הספורט הגדול בעולם שאתם צריכים להגיע אליו בשיא שלכם ובביטחון מוחלט בבריאותכם. יש כמה דברים שאנו הספורטאים חיים אותם: הראשון שבהם הוא לא לוותר אף פעם והשני הוא להסתגל מהר לסיטואציות חדשות. אני בטוחה כי תגיעו לטוקיו 2021 מוכנים מתמיד. אז עכשיו, כשהכל קצת יותר ברור יש לכם יותר זמן להתאמן, ללטש ולשפר,כי מכאן הכיוון הוא רק מעלה. זכרו כי ככל שהדרך קשה יותר כך הניצחון מתוק יותר. מדינה שלמה מאחוריכם תומכת, מחבקת ומחזקת. בתקווה שמשבר הקורונה יהיה מאחורינו בהקדם האפשרי".

מאיגוד הג'ודו נמסר: "איגוד הג'ודו בישראל מבהיר בעקבות ההחלטה לדחות את המשחקים האולימפיים כי לא התקבלה כל החלטה באשר לקריטריון האולימפי". משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו: "ההחלטות תתקבלנה רק לאחר שאיגוד הג’ודו העולמי והועד האולימפי הבינלאומי יקבלו את החלטותיהם, לא קיבלנו ולא נקבל כל החלטה לפני ששני הגופים הללו יגבשו את החלטותיהם. כל אמירה או השערה אחרת אינן נכונות ורק מלבות את השמועות. בימים האלה כולם צריכים לגלות יותר אחריות, גם באמירות שלהם".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מחשב מסלול מחדש, טוקיו 2021. ההחלטה שנלקחה היא ההחלטה הנכונה. אין סיבה לשים 11000 ספורואים בתוך הכפר האולימפי ובעצם לסכן אותם ואת העולם כולו. בנוסף יש בעולם ספורטאים שבבידוד וכל ההכנה נהרסה ויש כאלה שממשיכים להתאמן כרגיל, נוצר חוסר שוויון. כל החוסר ודאות שהייתה בתקופה האחרונה לא עשתה טוב. מאחל לכל עם ישראל ולכל העולם בריאות איתנה. תודה לספונסרים שמלווים אותי @we4g_official , @suzuki_israel , @tadiran_il @passportcard_il , @herbalife.il , @visa_us @combatsportsaddict , @adidasisrael

A post shared by Sagi muki (@sagi_muki) on


מאמן נבחרת הגברים בג'ודו, אורן סמדג'ה, כתב ברשתות החברתיות: "ההודעה על דחיית המשחקים האולימפים בטוקיו הייתה אקורד סיום של טרגדיה ידועה מראש. לצערנו, אנחנו בג'ודו, היינו הראשונים שנפגעו מביטול של מחנה האימונים שהיה מתוכנן ביפן. כמאמן נבחרת ישראל גברים, שלרגע אחד לא הנמכתי צפיות ותמיד התחייבתי לתת את המקסימום ולדבר תמיד במונחים של מדליות ואולי אף לזכות להניף את הדגל ולשמוע את התקווה, מדובר בפגיעה קשה.קשה מאוד. הג'ודו שנוסד ביפן, היה אמור לחבק אליו את המשלחת הישראלית, ואני יודע שמאות ישראלים רכשו כרטיסי טיסה להגיע וללוות אותנו בימי התחרויות. אין ספק שההכנה היסודית שנעשתה, במסגרתה הצלחנו להביא את הספורטאים שלנו לשיאים ערב האולימפיאדה, לא תהיה מובטחת לנו במועד החדש שייקבע. אבל אנחנו כישראלים ולוחמים לא נוותר ונמשיך לכבוש את המטרות והייעדים שהצבנו בתחילת המסע לאולימפיאדה. אני מתחייב שנעשה הכל לתת איפון לוירוס ולנסות לשמר את ההישגים ורמת המוכנות הגבוהה שהצלחנו להביא אליה את הנבחרת.אבל, אני מבקש לדבר בחרדה מהכובע השני שלי כבעל מכון למצויינות בספורט והג'ודו, שמהווה את הפירמידה ממנה צומחים אלופי עולם ומדלסטים אולימפיים".

אחד המועמדים הבולטים למדליה, הג'ודוקא שגיא מוקי, כתב: "מחשב מסלול מחדש, טוקיו 2021. ההחלטה שנלקחה היא ההחלטה הנכונה. אין סיבה לשים 11000 ספורואים בתוך הכפר האולימפי ובעצם לסכן אותם ואת העולם כולו. בנוסף יש בעולם ספורטאים שבבידוד וכל ההכנה נהרסה ויש כאלה שממשיכים להתאמן כרגיל, נוצר חוסר שוויון. כל החוסר ודאות שהייתה בתקופה האחרונה לא עשתה טוב. מאחל לכל עם ישראל ולכל העולם בריאות איתנה. תודה לספונסרים שמלווים אותי".

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אנחנו באיגוד ההתעמלות קיבלנו את ההודעה על דחיית המשחקים האולימפיים ברגשות מעורבים. מחד הדאגה לשלום ובריאות הספורטאים והציבור, ומאידך האכזבה הגדולה לאור דחיית המשחקים. זהו לא סוד שבמשלחת ההתעמלות היה טמון פוטנציאל לזכייה במדלייה אולימפית ואנו מקווים כי דחיית המשחקים לא תגרום לשינוי נסיבות לרעתנו. כעת נצטרך להמתין על מנת להבין את כל ההשלכות של ההחלטה, לקבל תאריך יעד ולהתחיל 'לחשב מסלול מחדש'. נעשה כל שביכולתנו על מנת להגיע למשחקים האולימפיים (יתקיימו כאשר יתקיימו) בשיא מקצועי של המתעמלים. חשוב לזכור, גם בצל המשבר הגדול, כי המשחקים האולימפיים הם משאת נפשם של הספורטאים והמאמנים, וישנה פה סיטואציה מורכבת שצריך להתמודד איתה. אנחנו מחזקים את ידי המתעמלים האולימפיים ומאמני הסגלים שלנו ונמשיך לתמוך בהם, כל הדרך לטוקיו".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קיבלנו את הודעת הוועד האולימפי בדבר דחיית המשחקים האולימפיים בטוקיו לקיץ 2021. בכל התקופה האחרונה המשיכתי בשיגרת האימונים תחת הדרכת המאמנת האישית שלי איילת זוסמן והמשכנו בהכנות למשחקים האולימפיים. החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי בדבר דחיית המשחקים על פניו נראית כהחלטה ראויה והספורטיבית שתאפשר לכל הספורטאים להגיע במוכנות המיטבית למשחקים בטוקיו 2021. איילת, לנה, הצוות המקצועי שלי ואני נמשיך בהכנות לטוקיו 2021 כפי שעשינו עד עתה. בהזדמנות זו ברצוני להודות לאיגוד ההתעמלות, לוועד האולימפי, למכון וינגייט, הצוות הרפואי בווינגייט, נטלי ברטלר, וליחידה לספורט הישגי על כל המאמצים שעושים בתקופה הקשה שעוברת על כולנו לאפשר את שגרת האימונים והמשך ההכנות וכן לרב בריח ובנק הפועלים על המשך העזרה והתמיכה הכלכלית. אני מאחלת לכל עם ישראל בריאות, חג פסח שמח ככל האפשר, ומי ייתן שמשבר הקורונה יעבור במהרה @nataliebrettler @ravbariach @poalimbank @wingate_institute @olympicteamisrael @israelgymfed @ayeletzuss

A post shared by Linoy_ashram (@linoy_ashram) on


אחת התקוות הכי גדולות של ישראל למדליה, המתעמלת לינוי אשרם: "קיבלנו את הודעת הוועד האולימפי בדבר דחיית המשחקים האולימפיים בטוקיו לקיץ 2021. בכל התקופה האחרונה המשיכתי בשיגרת האימונים תחת הדרכת המאמנת האישית שלי איילת זוסמן והמשכנו בהכנות למשחקים האולימפיים. החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי בדבר דחיית המשחקים על פניו נראית כהחלטה ראויה והספורטיבית שתאפשר לכל הספורטאים להגיע במוכנות המיטבית למשחקים בטוקיו 2021. איילת, לנה, הצוות המקצועי שלי ואני נמשיך בהכנות לטוקיו 2021 כפי שעשינו עד עתה. בהזדמנות זו ברצוני להודות לאיגוד ההתעמלות, לוועד האולימפי, למכון וינגייט, הצוות הרפואי בווינגייט, נטלי ברטלר, וליחידה לספורט הישגי על כל המאמצים שעושים בתקופה הקשה שעוברת על כולנו לאפשר את שגרת האימונים והמשך ההכנות וכן לרב בריח ובנק הפועלים על המשך העזרה והתמיכה הכלכלית. אני מאחלת לכל עם ישראל בריאות, חג פסח שמח ככל האפשר, ומי ייתן שמשבר הקורונה יעבור במהרה".

מאיגוד השחייה נמסר: "איגוד השחייה בישראל מברך על ההחלטה לדחות את המשחקים האולימפיים, אשר שמה את בריאות הספורטאים במרכז. בעקבות הודעה זו, תופסק פעילותה של נבחרות ישראל עד שיחלפו המגבלות הנוכחיות, כאשר לא ייערכו עוד אימונים, במשותף או בנפרד, תחת מסגרת האיגוד והנבחרות הלאומיות". מנכ"ל איגוד השחייה אמיר טיטו מסר: "הוועד האולימפי הבינ"ל קיבל את ההחלטה הנכונה בדחיית המשחקים ואנחנו כאיגוד מברכים על כך. שום דבר, כולל המשחקים האולימפיים, לא חשוב יותר מבריאות הספורטאים, וכולנו תקווה כי המשבר יסתיים בקרוב ונוכל כולנו לחזור לפעילות סדירה. אנחנו נמשיך ונשקיע הכל למען הצלחת הספורטאים ונחזור מהמשבר הזה חזקים אף יותר לקראת טוקיו 2021".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות