ליגה צרפתית: מונאקו חזרה מפיגור ל-1:3 על מארסייהתאוששה מההדחה: 1:4 קל לריאל מדריד על אלאבסערן זהבי כבש בבעיטה חופשית, 0:2 לפ.ס.וו על ר.ק.סיונתן כהן נפצע בארבע ראשי - וטען: ''אשחק ברביעי''גם היא כבר מוכנה: 1:3 למכבי ת''א על מכבי נתניהבכר: ''הסגל שלי הוא לוקסוס, מכבי ת''א? משחק רגיל''מוכנה למשחק העונה: מכבי חיפה ניצחה 0:3 את סכניןסאות'המפטון הדיחה את ארסנל, סיטי העפילה בקושיבאיירן מינכן תברח לליגה? לייפציג ולברקוזן הפסידוורד: ''נהיה בטופ 4''. פדידה חיובי לקורונה, גם אוחנה?
יו''ר מנהלת ליגת העל לנשים, הילה קניסטר בר דוד (יח''צ)

סל נשים: ''נקיים דיון נוסף כדי להכריע בסוגיית האלופה''

שני | | 20:38    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי שאליצור רמלה דרשה לבטל את הכתרת מכבי עירוני ר"ג כאלופה, יו''ר המנהלת: ''יש תמימות דעים שלא ניתן להמשיך את המשחקים גם בעוד מספר חודשים, אזמן את דירקטוריון הליגה לישיבה שלא מן המניין''

ליגת העל לנשים בכדורסל היתה הליגה הראשונה שהופסקה בשל התפשטות הקורונה - ובהתאם, מכבי עירוני רמת גן הוכתרה כאלופה משום שבזמן הפסקת הליגה, היא דורגה במקום הראשון. באליצור רמלה זעמו ושלחו מכתב התראה למנהלת הליגה ובו היא דורשת לבטל את ההחלטה להעניק את האליפות לרמת גן - או שהיה תפנה לערכאות משפטיות.

במכתב ההתראה ששלח עו"ד דמיטרי שאהין נכתב בין היתר: "רמלה נדהמה לגלות באתרי הספורט כתבות לפיהן הוחלט על הכתרת קבוצת הכדורסל מכבי ר"ג כאלופת המדינה. יש לציין כי הגורם היחיד המוסמך לקבוע במצב דברים אלו מי היא האלופה הינו איגוד הכדורסל בלבד. החלטת המנהלת הינה בניגוד לכל דין ואין לה כל תוקף. לא יעלה על הדעת לקבוע עובדה כזו, במיוחד שהליגה הסדירה הסתיימה כאשר הפער בין המקום הראשון לשני והשלישי הינו נקודה אחת בלבד. יתרה מזאת, ניסיון העבר הוכיח בכמה הזדמנויות שלא בהכרח שהקבוצה שסיימה ראשונה היא זו שזכתה באליפות במשחקי הפלייאוף בסופו של דבר. בליגת הכדורסל לגברים, מכבי תל אביב מובילה בפער ניכר מהמקום השני ואף על פי זאת לא החליטו להכתיר אותה כאלופה".

שחקניות רמלה שזכו באליפות בעונה שעברה (עודד קרני, מנהלת הליגה לנשים)
במכתב התגובה של יו"ר מנהלת ליגת ליגת העל לנשים, הילה קניסטר בר דוד, נכתב בין היתר: "בישיבה, בה השתתפו באופן פעיל נציגי כל ארבעת הקבוצות שהעפילו לסדרת הפליאוף (הגב' אורה גלזר נציגת מכבי רמת גן, הגב' טלי קריאף נציגת מכבי אשדוד, עו"ד ישראל בכר נציג קבוצת הפועל ראשון לציון ונציג מרשתך, מר ניסים רון) הוסכם כי בהעדר אפשרות להמשיך את משחקי הליגה, תסתיים הליגה לאלתר כאשר המשמעות היא 'צילום מצב' של טבלת הליגה, כאשר נכון למועד סיום הליגה, קבוצת מכבי עירוני רמת גן היא הקבוצה שצברה את הניקוד הגבוה ביותר וסיימה במקום הראשון. אציין גם כי נציג מרשתך, מר רון, היה שותף פעיל לדיון שהתקיים, אף אם בסופו של דבר ההחלטה שהתקבלה הינה בניגוד לעמדתו".

עוד נכתב במכתב התגובה של קניסטר בר דוד: "אין צורך לומר, כי מדובר בסיטואציה נדירה וייחודית, אשר נכפתה על ליגת העל לנשים בכדורסל, כמו על ליגות אחרות בעולם, אשר פעלו באופן דומה והכריזו על הקבוצה שסיימה במקום הראשון כאלופה (וראה למשל החלטת איגודי הכדורסל במדינות: ליטא, בלגיה ופולין). אציין גם כי אמנם בשנים האחרונות, מוכרעת האליפות בשיטת "גמר סל" ואולם לפני כן, ובמשך שנים רבות, הייתה האליפות מוכרעת על פי המיקום הסופי בטבלה, כפי שמקובל בענף הכדורגל עד היום".

היו"ר סיכמה: "כמובן שלו הייתה אפשרות מעשית כלשהי להמשיך ולקיים את משחקי הפליאוף, היה הדבר עדיף ואולם למיטב הבנתי בין קבוצות הליגה ישנה תמימות דעים שלא ניתן להמשיך את המשחקים גם בעוד מספר חודשים, וזאת לאחר שכל השחקניות הזרות, לרבות שחקניות מרשתך, כבר עזבו חזרו למולדתן. על אף האמור, ומכיוון שאני סבורה כי מדובר בסיטואציה ייחודית ותקדימית, ומכיוון שאכן לא התקיימו משחקי הפליאוף בעונה זו, אזמן את דירקטוריון המנהלת, לה מסורה הסמכות לניהול משחקי הליגה, לישיבה שלא מן המניין, על מנת לקיים דיון נוסף ולהכריע בסוגיה".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות