הארי קיין: ''אני לא בטוח שאשאר בטוטנהאם לנצח''רושטו נדבק בקורונה, ''מאושפז במצב קריטי בביה''ח''צפו ב''אימון הוועידה המיוחד'' של שחקני מכבי ת''איונגר: ''צריך ללמוד את המצב'', השחקנים ייצאו לחל''ת?קונטה ופלומיין מסרבים לקיצוץ, בבית''ר י-ם כועסיםאבוקסיס: ''בשורה קשה מאוד לכולם, אני עדיין בהלם''ברקת: ''רואה בזה משבר אמון שאין ממנו דרך חזרה''אלונה ברקת הודיעה: ''אני עוזבת את הפועל באר שבע''''הליגה תפסיד כ-1.2 מיליארד ליש''ט אם לא תחודש''צ'אבי: ''רוצה לעבוד בברצלונה עם ג'ורדי קרויף ופויול''
טוקיו 2020 (טוויטר)

הוועד האולימפי: החלטה לגבי טוקיו תתקבל תוך חודש

ראשון | | 20:24    מאת מערכת ישראל ספורט

האם הלחץ הגדול מתחיל להשפיע על הוועד האולימפי שנחוש לקיים את המשחקים האולימפיים במועדם? אחרי שבספרד דווח שהאולימפיאדה תידחה, בוועד האולימפי הבהירו: ''בוחנים דחייה, ביטול לא על הפרק''

אחרי הלחצים הכבדים מכל הגורמים לדחיית טוקיו 2020 בשל התפשטות נגיף הקורונה, ב"קאדנה סר" הספרדי דווח הערב (ראשון) כי התקבלה החלטה לדחות את המשחקים האולימפיים שאמורים לצאת לדרך ב-24 ביולי בטוקיו. אם אכן תצא הודעה על דחייה, זו תהיה הפעם הרביעית בהיסטוריה שבה המשחקים האולימפיים לא יתקיימו כמתוכנן. בשלוש הפעמים הקודמות, המשחקים בוטלו לחלוטין בעקבות מלחמות: ב-1916 בגלל מלחמת העולם הראשונה, וב-1940 ו-1944 בעקבות מלחמת העולם השנייה.

בהודעת הוועד האולימפי שיצאה לאחר הדיווח, נכתב: "אנחנו בוחנים תרחישים שונים שעשויים להוביל להזזת מועד הפתיחה, וזה דורש מחויבות ושיתוף פעולה מלא מצד מארגני טוקיו 2020, הרשויות ביפן וכל ההתאחדויות השונות תחת הוועד האולימפי הבינלאומי. יש כמה אפשרויות, כולל אפשרות של דחייה. אנחנו משוכנעים שנסיים את הדיונים בארבעת השבועות הקרובים. ביטול לא יועיל לאף אחד ולכן לא נמצא על הפרק".
 


נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, ​תומאס באך - שתמך בפתיחת המשחקים במועד המתוכנן, הגיב למבקשי הדחייה כשאמר: "אי אפשר להזיז את האולימפיאדה כמו שמזיזים משחק כדורגל שתוכנן לשבת הבאה. זה מורכב הרבה יותר. קשה לדחות את האירוע ויהיה לא הוגן לבטלו כליל. זה יהרוס את החלום של 11 אלף ספורטאים מ-206 מדינות שונות". כינוס (בוועידת וידיאו) נוסף של הוועד האולימפי אמור להיערך השבוע.

כזכור, ספורטאים רבים והתאחדויות רבות בספורט העולמי דרשו בימים האחרונים לדחות את המשחקים האולימפיים, כיוון שההגבלות שהוטלו עליהם בעקבות התפשטות הקורונה מונעות מהם להתכונן כראוי או אפילו להתמודד בתחרויות להשגת הקריטריונים להתמודדות בטוקיו. למרות הלחצים, עד לאחרונה התעקש באך כי האירוע יתקיים כמתוכנן וטען שאין צורך לקבל החלטות דרמטיות ארבעה חודשים לפני תחילת המשחקים.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות