דיבאלה: ''אמרתי לרונאלדו - בארגנטינה שונאים אותך''צפו בשחקני מכבי ת''א משיבים על שאלות האוהדיםבשל משבר הקורונה: טורניר ווימבלדון בוטל רשמיתמשחק הנבחרת בסקוטלנד נדחה עד להודעה חדשהעוד טלטלה בשייט: גור שטיינברג יסיים את תפקידומרבית עובדי המנהלה של בית''ר י-ם הוצאו לחל''תהבלאגן חוגג: שחקני הפועל באר שבע הוצאו לחל''תביברס נאתכו: ''אבא שלי סירב להצעה של אייאקס''הפלונטר הגדול בריאל מדריד: 37 שחקנים חתומיםדני אבדיה התגייס לצה''ל: ''אעשה מה שיידרש ממני''
שחקני נבחרת ישראל (ליאת אבשלומי)

משחק הפלייאוף של ישראל מול סקוטלנד נדחה ליוני

שלישי | | 16:14    מאת אדי חליאבין

בעקבות דחייה היורו, חצי גמר פלייאוף העלייה הוזז, יו''ר ההתאחדות אורן חסון: ''האפשרות להעפיל ליורו הייתה ונותרה בידינו''. רוטנשטיינר: ''זו ההחלטה הטובה ביותר'', הרצוג ימשיך לעמוד על הקווים של הנבחרת

בשיחת וידאו שהתקיימה היום (שלישי) עם נשיא אופ"א, אלכס ספרין, ראשי הארגון וכל נציגי 55 ההתאחדויות, הוסכם פה אחד על דחיית טורניר גמר היורו בשנה. לפיכך, יחל היורו ב-11 ביוני 2021 ויסתיים ב-11 ביולי. נשיא אופ"א, אלכס צ'פרין, הבהיר: "ההחלטה לדחות את הטורניר מתבקשת בנסיבות הנוכחיות. למרות שמדובר במשבר שעולם הכדורגל טרם ידע, אופ"א אופטימית ותעמוד מאחורי כל ההתאחדויות. ההחלטה התקבלה מתוך סולידריות, אחדות והשאיפה לחגוג את היורו עם מיליוני צופים מול המסכים ומאות אלפים באצטדיונים".

בעקבות ההחלטה לדחות את היורו, משחק חצי גמר פלייאוף העלייה ליורו בין נבחרת ישראל לנבחרת סקוטלנד, שהיה אמור להתקיים ב-27 במרץ בהאמפדן פארק בגלזגו, נדחה למרץ ועדיין לא נקבע לו תאריך מדויק. המאמן אנדי הרצוג, ששב למולדתו אוסטריה, יהיה זה שיעמוד על הקווים. נזכיר כי המנצחת במפגש הזה תפגוש בגמר את המנצחת במשחק בין נורבגיה לסרביה. אלא שגם ההתאחדויות של סרביה וגם של פולין הודיעו על דחיית המשחקים שלהן, כך שההכרעות עברו לחודש יוני, בתקווה שאז כבר יהיה אפשר לשחק.

רתם קמר, אנדי הרצוג ואורן אסון (ההתאחדות לכדורגל)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, ​אורן חסון: "ההחלטה שקיבלו היום כל החברות באופ"א, היא הנכונה והריאלית מכולן. היורו הוא חגיגת ענק בינלאומית וברור שכרגע אירופה והאנושות מתמודדות עם משהו הרבה יותר גדול מהמשחק עצמו. פסק הזמן הזה נועד גם כדי לאפשר ככול שניתן, לכל ההתאחדויות לסיים את הליגות המקומיות, תוך פגיעה מינימלית בספורטיביות. ההחלטה תאפשר לכל אחת מההתאחדויות, בהתאם לנסיבות במדינה בה היא פועלת כמובן, לגבש תכניות לסיום העונה. גם לוח הזמנים לנבחרת הבוגרת ולנבחרות האחרות שלנו הפך היום מלוט בערפל לברור עד כמה שניתן לתכנן נוכח המצב בו אנו מצויים".

חסון הוסיף: "אין שום דרך להעריך כעת אם דחיית הפלייאוף פעלה לרעתנו או לטובתנו, העיקרון היה ונותר פשוט – האפשרות להעפיל ליורו 2021 היתה ונותרה בידינו. במקום במרץ 2020, יוני 2020. בימים הקרובים, ככל שהנחיות משרד הבריאות יאפשרו זאת, נתכנס במטרה להתחיל לגזור תכניות אופרטיביות בהתאם ללוחות הזמנים החדשים. כפי שאמרתי, כל התכניות וכל ההחלטות יהיו לאחר היוועצות עם הגורמים הרלוונטיים בעולם הכדורגל הישראלי, מנהלת הליגות, הנהלת ההתאחדות והמנהל הטכני של ההתאחדות ווילי רוטנשטיינר. ברוח בה נאמרו הדברים, באווירה של סולידריות ואחריות, ומתוך כוונה לספק מענה לכל הצרכים של ההתאחדויות, לא נותר אלא לקוות כי נצליח למגר במהרה את נגיף הקורונה כדי לחזור וליהנות מהמשחק שכולנו כל כך אוהבים".

המנהל הטכני של ההתאחדות, ווילי רוטנשטיינר, מסר: "ההערכה שלי הייתה שהיורו יידחה לחורף 2020 או קיץ 2021 ולכן אינני מופתע מההחלטה שהתקבלה היום. בהתאם לסיטואציה המסובכת והקשה בה הכדורגל העולמי נמצא - אני חושב שזאת ההחלטה הטובה ביותר שאופ"א היתה יכולה לקבל. נתחיל כבר עכשיו להיערך ליוני ונעשה את מירב המאמצים על מנת שהשחקנים יגיעו למפגש הזה מוכנים פיזית ומנטאלית על הצד הטוב ביותר, למרות התקופה הקשה שאנו עוברים כרגע".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות