מכבי חיפה: סלליך בדרך החוצה, עוואד עשוי להישארזוסמן: ''צריכים להוכיח את עצמנו בכל פעם מחדש''סביליה חזרה מפיגור ל-1:2 על אתלטיק בילאו בחוץאינטר שוב שמטה יתרון וסיימה רק ב-2:2 מול ורונהניצחון רביעי רצוף למנצ'סטר יונייטד, 0:3 על אסטון וילהספרופולוס מרוצה: ''גרמנו להפועל י-ם לשחק לא טוב''מכבי ת''א הבטיחה את הפסגה עם 82:93 על ירושליםסוף פודגוראנו חתם רשמית ברומא: ''מתרגש מאוד''לוסיו מרניאו חתם בקריית שמונה, ברטקוס האריך חוזההפסד שישי ברציפות להפועל חולון, 98:81 לראשל''צ
יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (דוברות ההתאחדות)

אורן חסון: ''רק ההתאחדות תקבע את גורלה של העונה''

ראשון | | 17:33    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר ההתאחדות לכדורגל הוציא מכתב מיוחד לעובדים ולחברי ההנהלה, הודיע שתופסק קבלת קהל במשרדים ולא יתקיימו ישיבות רבות משתתפים והצהיר שיוקם צוות חירום מיוחד שיכלול בין היתר את שינו זוארץ

שעה קלה לאחר שקיים מסיבת עיתונאים באמצעות שיחת וידאו, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון - שנמצא עדיין בבידוד אחרי שכנס מכינוס של אופ"א, שלח היום (ראשון) מכתב לחברי הנהלת ההתאחדות והסביר להם את את המצב כרגע בשל התפשטות נגיף הקורונה, וכמובן השפעותיו על הכדורגל הישראלי.

יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (דוברות ההתאחדות)
חסון כתב: "בימים אלו עובר העולם כולו טלטלה, המלווה באי ודאות ביחס להתפשטות נגיף הקורונה. מדי יום יוצאות הנחיות חדשות בניסיונות לבלום את ההתפשטות וגופים רבים מתחומים שונים נאלצים להתמודד עם שינויים, פשוטים ומורכבים כאחד. גם הכדורגל הישראלי מתמודד עם משבר בעל השלכות דרמטיות בקנה מידה מקומי ובינלאומי, אשר בלתי אפשרי לאמוד כעת את ההיבטים הספורטיביים והכלכליים שלו. אנו עסוקים סביב השעון בעבודה מול משרד הבריאות ויתר משרדי הממשלה ופועלים בתאום מלא עמם. עיני העובדים, השחקנים, האוהדים והגופים השותפים לעשייה נשואות אלינו כחברות וחברי הנהלה, בציפייה לניהול אחראי של המשבר, תוך שמירה על קבלת החלטות שקולה, צמצום נזקים ושימור תשתית ראויה ליום שאחרי".

היו"ר הוסיף וכתב: "הכדורגל הישראלי אינו ניצב לבדו מול ההתרחשויות המשמעותיות וגם התאחדויות הכדורגל העולמיות, פיפ"א ואופ"א, נדרשות לקבלת החלטות מרחיקות לכת. כך, למשל, ביטלה פיפ"א את חובת הקבוצות והשחקנים להתייצב למשחקי הנבחרות. אופ"א מצידה החלה לצמצם פעילויות כגון תחרויות הנוער הבינלאומיות ושוקלת את ביטול משחקי הנבחרות הצעירות והבוגרת, בואכה יורו 2020 ומשחקי ליגת האלופות והליגה האירופית. ביום שלישי הקרוב תקיים אופ"א שיחת וידאו בהשתתפות ראשי כל 55 ההתאחדויות, לרבות אנוכי והמנכ"ל רתם קמר, לצורך שיתוף מידע וקבלת החלטות, עליהן אוציא, כמובן, עדכון. לצערי הרב, נאלצנו לקבל החלטה לא קלה על עצירת כל הליגות המאורגנות על ידינו וייתכן שנאלץ לקבל החלטות לא פשוטות נוספות בשבועות הקרובים".

מימין: שינו זוארץ ואורן חסון (ההתאחדות לכדורגל)
חסון הוסיף: "לפיכך, ובהתחשב במגבלות אשר עליהן הוכרז כבר ואינן מאפשרות קבלת החלטות בדרכים הקבועות בתקנון והמתייחסות למצבי שגרה, אני מבקש להקים צוות משימה מיוחד לשעת חירום בהתאחדות לכדורגל, אשר יכלול את יו"ר ההתאחדות, יו"ר הוועדה המקצועית (שינו זוארץ), יו"ר ליגות א'-ג' (באסם סולימאן), יו"ר ועדת הנוער (אבי קאופמן), יו"ר ועדת נשים (שמעון מימון) ויו"ר הוועדה הרפואית (ד"ר משה לוינקופף). מטרת צוות המשימה היא לאפשר מענה מהיר, שקול ואחראי בהתאם לקצב ההתרחשויות ובהתאם למגבלות עליהן הוכרז, והוא יכלול את כל הגורמים הרלוונטיים לפעילות ההתאחדות".

היו"ר המשיך: "התקופה המאתגרת בה אנו פועלים מולידה לא מעט שמועות והפצת מידע בלתי מהימן. אני מבקש להזכיר לכולם, כי רק ההתאחדות לכדורגל מוסמכת לקבוע כיצד יתנהלו הליגות השונות, מה יעלה בגורל עונת 20/2019 ,אולי בגורל העונה העוקבת, ועוד נושאים הנמצאים בתקנונים הרלוונטיים. עד לסוף השבוע האחרון היו מבחינתנו שני נעלמים: מתי יעצרו הליגות ומתי הן יחודשו. אחד מהם כבר בחזקת ידוע, האחר עדיין לא נקבע וכל הערכה הינה בגדר ספקולציה. נמתין בסבלנות וכאשר יהיה בידינו מידע מהימן, נדע לקבל החלטות בשיתוף ובהיוועצות עם חברינו ממנהלת הליגות המקצועניות ומהליגות האחרות - בוגרים, נשים, ילדים ונוער. אני מאמין בכל מאודי כי הקפדה מלאה על הנחיות משרד הבריאות, לצד אחריות מנהיגותית, הם הכלים האפקטיביים לשמירה על מערך מתפקד בעתות משבר".

יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (דוברות מנהלת הליגות)
חסון הוסיף וכתב: "ההתאחדות לכדורגל מתאימה את התנהלותה לנסיבות המשתנות, באופן שעומד בהנחיות משרד הבריאות מחד ומבטיח תפקוד מלא וכמה שיותר קרוב לתפקוד השגרתי מאידך. אני מבקש להציג בפניכם כמה מההתאמות נכון לעכשיו: הפסקת קבלת קהל במשרדי ההתאחדות; מתן שירות לקבוצות ולבעלי תפקידים בעזרת אמצעים טכנולוגיים הכוללים: מענה טלפוני, מיילים ושיחות וידאו; הימנעות מקיום ישיבות רבות משתתפים; אפיון של עובדים אשר יכולים לבצע עבודתם מהבית והגדרת אמצעי פיקוח על עבודתם. מחלקות כוח אדם ומחשוב ערוכות לספק מענה לכל צורך תומך".

היו"ר סיכם: "אבקש לרענן בקרב העובדים את אופן יצירת הקשר מול מחלקות אלו. כמו כן, משרדי ההתאחדות יישארו פתוחים בשלב זה ומי שחייב להגיע אליהם לצורך ביצוע תפקידו, מתבקש לנהוג בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולהיות קשוב להנחיות אשר יוצאות ממנהלי ההתאחדות. ובנימה אישית, אני חש זכות גדולה להיות חלק מהנהגת הכדורגל הישראלי בתקופה מאתגרת ומשמעותית שכזאת ובטוח כי יחד נצלח את המשבר באחריות ותוך הפגנת חוסן".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות