בפעם השביעית בקריירה: ליאו מסי זכה ב''כדור הזהב''נשים: ראשל''צ ספגה הפסד ראשון בליגה, ר''ג ניצחהרונאלדו תוקף: ''השתמשו בי כדי לקדם את כדור הזהב''פורסמו 11 המועמדים לתואר שער השנה של פיפ''אפ.ס.ז' הודיעה: ניימאר ייעדר בין שישה לשמונה שבועותבירם כיאל: ''מפגש עם בית''ר ירושלים זה כמו דרבי''מכבי חיפה גינתה: ''זהו אירוע ונדליזם מכוער ומביש''ח''כ דוידסון: ''אין מתקנים, אגודות, וחינוך לספורט''קומאן: ''אנחנו צריכים נקודות, זה לא קל לשחק בדוחא''מנחם קורצקי הודה: ''כשלא מבקיעים אז זה יושב בראש''
מכבי חיפה באימון (האתר הרשמי)

''לא יותר מ-10 ספורטאים בשטח מתוחם בכל רגע נתון''

ראשון | | 12:16    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט העבירו הוראה חדשה, שתתקיים בתנאי שהספורטאים מביעים הסכמה להגיע, שומרים מרחק של שני מטרים ואין מגע פיזי ביניהם. איך מתכוונים לנהוג בג'ודו ובהתעמלות?

בהתפשטות נגיף הקורונה ממשיכה לטלטל גם את הספורט בישראל. אחרי שכמעט כל הליגות ברחבי העולם בוטלו והושעו מחשש להידבקות, גם בישראל הופסק הספורט המקומי. משרד התרבות והספורט הוציא הודעת הבהרה ובה חודדו ההנחיות: 1. לא ניתן לקיים כל פעילות חוגית לרבות במרכזים קהילתיים ובחדרי כושר סגורים. 2. לא תתקיים כל פעילות ספורט בכל הגילאים ובכל הענפים. 3. ניתן להמשיך לקיים אימונים יחידניים וקבוצתייים בספורט התחרותי ההישגי, בכלל זה בענפי הכדור ובתנאי שנשמר עיקרון של שמירת מרחק של 2 מטר בין המתאמנים ואין כל מגע פיזי ביניהם, ולא יותר מ-10 ספורטאים בשטח מתוחם בכל רגע נתון. 4. סיכום זה מבטל את כל ההודעות וההנחיות שניתנו עד כה".
 


לעת עתה, קבוצות ליגת העל בכדורגל לומדות את ההחלטה, נוקטות בזהירות ולא שינו את מתכונת האימונים המחולקים. ישנן כאלה שכלל לא מתאמנות בשלב זה. ומה קורה בענפים האחרים? נבחרת הג'ודו החליטה בשלב זה שבשבוע הקרוב הספורטאים והספורטאיות יתאמנו בבית ולא יגיעו לווינגייט. יו"ר האיגוד משה פונטי ביקש שיתאמנו בחדר הכושר, אך אין אפשרות מכיוון שהוא שייך לנבחרות נוספות. בנוסף, הג'ודאים קיבלו תכנית אימונים מסודרת, שתכלול גם אימוני כושר בים, והאיגוד גם יקנה להם ציוד להתאמן בבית כמו גומיות. כמו כן, גם איגוד ההתעמלות החליט שרק הספורטאים האולימפיים יתאמנו. נבחרת הגברים בהתעמלות מכשירים למשל מתאמנת בווינגייט עד 10 אנשים, כולל צוות האימון.

נגישות