אבוקסיס: ''חשבתי על הגביע, לא רציתי לסכן שחקנים''שמרו כוחות לגביע? 0:0 בין הפועל ב''ש להפועל ת''אאלישע לוי: ''הכל התחבר לנו, זאת הכנה טובה לב''ש''לחמן: ''הימרנו בהתקפה ושם נפלנו, המצב הסתבך''רוני לוי: ''יש דרך להיראות, אל תהרסו את מה שבנינו''קובי רפואה: ''שינינו את השיטה וזה עבד, שיחקנו טוב''0:5 לבני יהודה, ק''ש ניצחה 0:3, רעננה בדרך ללאומית2:4 לבאיירן על לברקוזן, דאבור כבש ב-2:2 של הופנהייםשייט: הלל ודניאלה פלג על ראש הפודיום בגלשני הפוילבאיירן ממשיכה לשבור שיאים, ציון דרך נוסף לדאבור
נבחרת ישראל בכדורסל (אתר FIBA)

ביטול החוק הרוסי: שיפור בממוצע דקות הישראלים

שלישי | | 14:38    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי שהחוק בוטל העונה לאחר למעלה מעשור בו הונהג בליגת העל, נראה כי מסתדרים היטב גם בלעדיו. אשדוד מעניקה הכי הרבה דקות, הפועל ת''א הכי מעט. שמואל פרנקל: ''השחקן הישראלי מספיק מוכשר''

החוק הרוסי בליגת העל בכדורסל בוטל העונה לאחר שהונהג במהלך יותר מעשור ונראה שהכדורסל הישראלי רק הרוויח מכך. ממנהלת הליגה נמסר כי "הגאווה על הצלחתה של נבחרת ישראל בחלון פברואר, במוקדמות יורובאסקט 2021, מצטרפת לגאווה של מנהלת הליגה ששמחה להוכיח כי ביטול החוק הרוסי, לא פגע ואף עזר לשחקנים הישראלים בליגה, מה שבא לידי ביטוי כאמור גם בנבחרת".

עם סיומם של 19 מחזורים, כשאנחנו קרובים לסיומו של הסיבוב השני, ניתן לראות כי השחקן הישראלי לא זקוק לחוק כזה או אחר על מנת לקבל דקות משחק משמעותיות וסה"כ ממוצע הדקות למשחק שהשחקנים הישראלים בליגה מקבלים העונה עומד על 95 דקות בממוצע למשחק לעומת 93.9 בעונה שעברה עם החוק הרוסי. בנוסף, על פי הנתונים, גם בקבוצות בהן משחקים 5 זרים כמו מכבי תל אביב והפועל ירושלים, אין שינוי משמעותי בדקות של השחקנים הישראלים.

טבלת הדקות הממוצעת (מנהלת הליגה)
יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל שהוביל את המהלך לביטולו של החוק הרוסי, אמר: "קודם כל מגיעות ברכות לנבחרת ישראל על שני הניצחונות היפים. זה לא סוד שהייתי נגד החוק הרוסי ותמיד האמנתי שהשחקן הישראלי מספיק מוכשר ולא זקוק לחוק כזה על מנת לבלוט ולקבל דקות משחק. אין לי ספק שבהמשך נראה לא רק שאין שינוי בדקות המשחק, אלא שהישראלים יזכו ליותר דקות משחק מאשר בעונות בהן היה החוק הרוסי".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות