אלונה ברקת הודיעה: ''אני עוזבת את הפועל באר שבע''צ'אבי: ''רוצה לעבוד בברצלונה עם ג'ורדי קרויף ופויול''נחשפו המדים החדשים של ריאל מדריד ל-2021/22רושטו נדבק בקורונה, גודין נגד ההתאחדות האיטלקיתטר שטגן בראיון מפתיע: ''אין לי ממש מושג בכדורגל''דיווח: ''אולימפיאדת טוקיו תצא לדרך ב-23.7.2021''השחקנים קיצצו בשכר, יובנטוס תחסוך 90 מיליון יורו''מי שלא יקבל את הצעת אלונה ברקת יהיה מוקצה''הפועל ת''א: פגישה חיובית בין ניסנוב לנציג השחקניםהאצטדיון של מנצ'סטר סיטי יוקצה למאבק בקורונה
קטי ספיצ'קוב (איגוד השייט)

מחר: אליפות העולם בגלישת רוח תיפתח באוסטרליה

שני | | 14:28    מאת מערכת ישראל ספורט

התחרות הגדולה האחרונה לפני אולימפיאדת טוקיו תצא לדרך בשלישי, שיוט המדליות יתקיים בשבת. בסיומה של התחרות נדע מי ייצגו את ישראל - אחד בגברים ואחת בנשים. ספיצ'קוב מובילה בצורה ניכרת על חברותיה

אליפות העולם בגלשני רוח, התחרות הגדולה האחרונה לפני אולימפיאדת טוקיו 2020, תיפתח מחר (שלישי בבוקר שעון ישראל) בסורנטו שליד מלבורן אוסטרליה. תחרות זו תנעל גם את התחרות הפנימית בתוך נבחרת ישראל על הכרטיס למשחקים האולימפיים, כשבסיומה ייוודע מי יהיו נציגי ישראל בטוקיו, אחד בגברים ואחת בנשים.

פרט לשני אלה התחרות מקנה מקום בסגלים האולימפיים ועל כן חשובה גם למי שלא ינצח במבחנים לטוקיו. כרגע, בנבחרת הגברים יש שוויון כמעט מוחלט כשתום ראובני מוביל ביתרון מזערי לפני מדליסט הארד האולימפי מבייג'ין 2008, שחר צוברי, וכן יואב עומר, יואב כהן, אופק אלימלך. בנבחרת הנשים מובילה סגנית אלופת העולם קטי ספיצ'קוב בפער גדול לפני נוי דריהן, מאיה מוריס ונגה גלר.

אלופת העולם לשעבר, לי קורזיץ, שמאמנת בחודש האחרון את הנשים ביחד עם שייט העבר האולימפי ערן סלע, אמרה לקראת התחרות: "אני מרגישה שהנבחרת של הנשים חזקה וממוקדת במטרה בתור נבחרת וכמובן שכל אחת בנפרד מגיעה בשביל להראות את היכולות שלה ואת העבודה האינדיבידואלית הקשה שעברה בדרך הלא פשוטה בשנים האחרונות ‏ובחודשים האחרונים בפרט. אני נמצאת איתן רק בחודש האחרון, אבל מאמינה בהן".

כרגע מדורג ראשון. תום ראובני (איגוד השייט)
מאמן נבחרת הגברים הוא גור שטיינברג, כשלצידו עוזר שחף אמיר. שטיינברג: "כל הנבחרת מגיעה עם הכנה מצוינת בהיקף נרחב. המטרה היא לסיים בשמינייה הראשונה. מעשית, הספורטאי שיקדים את יתר הישראלים ויסיים בשמינייה הראשונה, יוביל את הדירוג הפנימי לאולימפיאדה.  הספורטאים עבדו קשה, היו מחויבים לנבחרת ומבחינתי כולם ראויים. קשה לצפות את תנאי הרוח באתר, אולם ברור כי חלק משמעותי מהשיוטים יתקיים ברוח חזקה". 

המנהל המקצועי של האיגוד, אלי צוקרמן, הוסיף: "תקופת ההכנה באוסטרליה כללה תמיכה רחבה של אנשי מקצוע, שהגיעו במיוחד לאתר, ונוהלה ע"י המאמנים בצורה מקצועית וטובה. הצבנו לעצמנו מטרות הישגיות גבוהות ביותר לאליפות זו ואנחנו חדורי מטרה להשיגן".

יו"ר איגוד השייט גילי אמיר סיכם: "הטובים ינצחו. איגוד השייט לא חסך אפילו אגורה ונתן לספורטאים ולמאמנים את המיטב על מנת שיעשו הכנה רצינית ויתמקדו בניסיון לקטוף מדליה, וכמובן, לנצח את המבחנים. בפעם הראשונה בהיסטוריה מעמיד איגוד השייט חמישה גולשים, שכל אחד מהם יכול להיות הנציג למשחקים האולימפיים, ובפעם ראשונה יש ארבע גולשות שמגיעות לישורת האחרונה עם סיכוי לסיים בעשירייה הראשונה. אנחנו מקווים לתחרות הוגנת וחזקה".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות