מנצ'סטר יונייטד ואינטר בחצי גמר הליגה האירופיתגביע הטוטו: הפ' פ''ת, נוף הגליל ובית''ר ת''א מושלמותסוקונה ייעדר מול חדרה, תורג'מן: ''צריכים להשתפר''המנהל המקצועי של דורטמונד: ''ג'יידון סאנצ'ו יישאר''בוזגלו: ''הפועל ת''א דרשו שאקצץ 70 אחוז, זה סביר?''רשמי: אלביס סאקי חתם לעונה אחת במכבי פתח תקווהאושרה החזרה לפעילות ספורטיבית של ילדים ונוערעובר מכתום לכתום: גולן גוט חוזר למכבי ראשון לציוןרוני לוי: ''חשוב לנצח את הפועל ולשמור על הסיכויים''ב''ש: בכר סיכם על הפיצוי, התשלום מבית''ר י-ם נפרס
ירדן ג'רבי עם מדליית הארד בריו (אימג'בנק, Gettyimages)

מדליית זהב בטוקיו 2020 תהיה שווה 850 אלף ש''ח

שלישי | | 09:56    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועד האולימפי פרסם את המענקים לקראת המשחקים האולימפיים בקיץ: ספורטאי שיזכה בזהב יקבל חצי מיליון ש"ח ומאמנו 250 אלף. מדליית כסף תהיה שווה 680 אלף. זכייה במדליית ארד - 425 אלף ש"ח

כחלק מאסטרטגיית התגמול לספורטאי המשלחת האולימפית קבע היום (שלישי) הוועד האולימפי בישראל את גובה התמריצים שיוענקו לזוכי מדליות במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. ספורטאי הסגל האולימפי של ישראל מתוגמלים לאורך כל ההכנות האולימפיות במתכונת של מלגות על פי השתייכות לסגלים האולימפיים.בנוסף, בסיום כל עונת תחרויות מתוגמלים הספורטאים במענקים משמעותיים עבור הצלחה בתחרויות מטרה שנקבעו מראש. לקראת המשחקים האולימפיים, גולת הכותרת של ארבע שנות מחזור האולימפי קובעת הנהלת הוועד האולימפי את רף המענקים לזוכי המדליות האולימפיות והמדורגים בגמרים האולימפיים מתוך הכרה בהישג האולימפי וחשיבותו.

עבור מדליית זהב אולימפית יחלק הוועד האולימפי סך מענקים כולל של 850 שקל (מתוכם 500 אלף שקל לספורטאי ו-250 אלף שקל למאמן), עבור מדליית כסף, יחלק הוועד האולימפי סך מענקים כולל של 680 אלף שקל (400 אלף שקל לספורטאי ו-200 אלף שקל למאמן) ועבור מדליית ארד יחולקו מענקים בסך כולל של 425 אלף שקל (250 אלף שקל לספורטאי ו-125 אלף שקל למאמן). הסכומים המיועדים למענקים עבור זכייה במדליות אולימפיות בטוקיו 2020 זהים לאלה שהובטחו לספורטאים במשחקים האולימפיים בריו 2016. זוג ספורטאים שיזכה במדליה יקבל 75 אחוז מגובה התמריץ כל אחד. קבוצה המונה שלושה-ארבעה ספורטאים תקבל 50 אחוז מגובה התמריץ לכל אחד. קבוצות ספורט אישי של 5 ספורטאים ומעלה תקבל 40 אחוז מגובה התמריץ לכל אחד.

בנוסף, בוועד האולימפי החליטו לשדרג את גובה המענקים לספורטאים שיגיעו לגמרים אולימפיים לעומת המענקים בריו 2016. לנבחרת הבייסבול של ישראל מיועד מענק של מיליון שקל עבור זכיה במדליית זהב, 800 אלף שקל עבור זכיה במדליית כסף ו-500 אלף שקל עבור מדליית ארד. הסכום יחולק באופן שווה לכל אחד מחברי הנבחרת הכוללת 24 שחקנים ו-9 אנשי צוות. בוועד גם כי ציינו כי על פי מחקר שערך הוועד האולימפי של סלובקיה בשנת 2017 לאחר משחקי ריו 2016, בו השתתפו 17 ועדים אולימפיים: ארה"ב, קנדה, בריטניה, גרמניה, הולנד, קוריאה, יפן, צ'כיה, )דנמרק, רוסיה, שוויץ ומדינות מזרח אירופה, בנושא גובה המענקים לספורטאים ומאמנים בעבור זכיה במדליות אולימפיות והופעה בגמרים אולימפיים ישראל הינה מהמדינות המתגמלות ביותר ומובילה במגוון קטגוריות..

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות