ראמוס: ''מסי אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה''יורוליג: מכבי תל אביב - אולימפיאקוס 66:65 (רבע 4)חוזר לבירת הנגב: טיילר ברון חתם רשמית בהפועל ב''שנבחרת איטליה לא תגיע לסבב האירופי במים פתוחיםשישי בכדוריד: מכבי ראשל''צ מארחת את הפועל אשדודבשישי: הפועל חולון נגד הפועל ירושלים בקרב לוהטנמני: ''חייבים להישאר מאוחדים כדי לצאת מהמשבר''אופואדו גמר את העונה, איביץ: ''אני מאמין בניק בלקמן''יורד ליגה: אלישי כדיר עבר מהפועל תל אביב לנס ציונהניר קלינגר: ''בהתחלה היה אנטי, כולם רק ציפו שנשרוד''
אוהדי הפועל ב''ש (אסף הופמן)

בשל הקריאות למלדה: קנס כספי בלבד להפועל ב''ש

ראשון | | 14:26    מאת אודי קיסוס

האדומים מבירת הנגב יצאו מאוכזבים מאוד אחרי ה-0:0 מול ק''ש, אך נאלצו להתעסק בתקרית הגזענית. ב''ש נחלצה מעונש רדיוס בשל הקריאות לעברו של שחקן נתניה כי האירוע לא תועד בדו''ח השופט

בהפועל באר שבע יעשו בדיקה מקיפה בימים הקרובים על מנת לברר האם אכן נשמעו קריאות גזעניות מכיון יציע הקבוצה אתמול (שבת) במשחק מול קריית שמונה. המשחק, שנעצר לכמה דקות בעקבות האירוע וכבר תפס כותרות, הוא למעשה תקדים בכדורגל הישראלי - לראשונה אי פעם השופט הורה לקבוצות לרדת לחדר ההלבשה למשך דקות ספורות.

במהלך האירוע, נשיאת המועדון אלונה ברקת ובעלה שישבו יחד עם הקהל לא שמעו קריאות גזעניות ואף הבעלים הלכה אל האוהדים באופן אישי בתוך גוש האוהדים על מנת לברר את המקרה. "לא היו קריאות מצד אוהדים שלנו" מספר אחד אוהדים שהיה במשחק, "אני הייתי בתוך גוש העידוד ולא שמעתי שום קריאה גזענית לאף שחקן". כך או כך, באר שבע תגיע לבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל. בימים הקרובים תערוך הקבוצה בדיקה מקיפה על מנת לבדוק הוכחה האם אכן קרה האירוע או האם ניתן לזכות את הקבוצה מאשמה בבית הדין.

הבעלים אלונה ברקת (ישי נאמן)
בינתיים, הדרומיים עמדו לדין על קריאות גזעניות נגד יונס מלדה ממכבי נתניה ונקנסו ב-15 אלף ש"ח בלבד. יש לציין כי צוות השיפוט לא ציין את האירוע בדו"ח, אולם מי שכן עשה זאת הוא משקיף המשחק שהודיע על במייל הבהרה שנשלח מטעמו וטען כי קוון המשחק אף הוא שמע את אותן קריאות. באותו מייל הסביר המשקיף כי צוות השיפוט החליט שלא לציין דבר הנהמות מאחר ולא ידע כלפיי מי אותן נהמות מכוונות. באר שבע טענה להגנתה כי אין כל קשר בין הצעקות שנשמעו בין האירועים על כר הדשא, בוודאי שלא הובאה כל ראשית ראייה מכל סוג שהוא, איש לו התלונן על נהמות אלו ואחרות, ובוודאי שלא נשמעו נהמות מכל סוג שהוא במהלך המשחק עצמו כלפי שחקן זה או אחר מטעם נתניה, וזאת למרות שאותו השחקן אשר המשקיף משער כי הנהמות הושמעו כנגדו, נטל חלק פעיל במהלך המשחק.

בהחלטת הדיין עו"ד נועם לובין נכתב בין היתר. "ביקשתי בתום הדיון בתיק זה את התייחסות צוות השיפוט לאמור במייל ההבהרה מטעם המשקיף ומדוע לוא צוינו בדו"ח מטעמם. הבוקר התקבלה תשובתו של מר רועי ריינשרייבר, שופט המשחק, בשמו ובשם צוות השיפוט, אשר טען כי בסיומו של המשחק פנה אליו משקיף המשחק ושאל את צוות השיפוט האם שמעו את אותן נהמות. תשובת עוזר השופט מר רועי חסן הייתה כי אכן שמע את אותן נהמות אך לא ידע כלפיי מי הושמע ומאיזה צד. בכפוך לכך הודיע שופט המשחק למשקיף המשחק כי מכיוון שלא היה ידוע כלפיי מי הושמעו אותן נהמות, לא ראה לנכון לציין זאת בדו"ח השופט מטעמו".

עוד כתב הדיין: "אסב את תשומת ליבה של הנאשמת כי סעיף 22 יא1 לתקנון המשמעת מחייב את ביה"ד בעונש חובה של משחק במגרש הביתי ללא קהל או משחק רדיוס אחד עם קהל וכנס שלא יפחת מ-10,00 ש"ח אולם כאמור במקרה זה ועקב הנסיבות בהן לא הוסבה תשומת ליבה של הנהלת הקבוצה בזמן אמת לאירוע, ונמנעה ממנה האפשרות לפעול כנגד אותם פורעים בזמן אמת, והיות הרשעתה של הנאשמת בעבירה זו, ראשונה מסוגה העונה, החלטתי להקל במעט על הנאשמת".
 


גם כדורגל שוחק אתמול בקריית שמונה, באר שבע - שרצתה להמשיך בתקופה הטובה - רשמה משחק חלש בצד ההתקפי והקבוצות נפרדו בתיקו ללא שערים. במועדון מודעים למצב הקשה שנמצאת הקבוצה, בטח בפן ההתקפי ונראה כי מאמצים להתחזק בחלק הקדמי יעלו הילוך נוסף. בכל הנוגע למשא ומתן מול אלון תורג'מן, כרגע המצב עדיין במבוי סתום. המחלוקת שנותרה לגבי אורך החוזה נשארה בעיניה ובמועדון מקווים כי יצליחו לגשר על הפערים. בנוסף, החיפושים אחר חיזוק לעמדת הקשר האחורי נמשכים. אבוקסיס סימן את העמדה כקריטית ביותר לחיזוק ובימים הקרובים תהיינה התפתחויות בגזרה הזו. לקראת המשחק ביום רביעי מול מכבי תל אביב, רמזי ספורי שנפצע בכתף צפוי להיעדר מהמשחק בטוטו טרנר, כאשר גם דוד קלטינס שסוחב צהובים ייעדר. 

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות