מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''זה חלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''זלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביבהמגן פייר קורנו והחלוץ גי אמבנזה מועמדים לאלופההרכש הרביעי: דארון היליארד חתם רשמית במכבי ת''א
רוי ניסני חותם עם קלייר וויליאמס (שאולי לנדנר)

רוי ניסני: ''זה מאוד מרגש, זה רגע היסטורי עבורי''

חמישי | | 09:29    מאת רועי ינקלוביץ

נהג המרוצים הישראלי שעשה היסטוריה - חתם בפורמולה 1 ויהיה נהג המבחן הרשמי בקבוצת וויליאמס: ''אחרי כל כך הרבה שנים הקדשתי את חיי לכך, עכשיו המטרה קרובה להשגה. העבודה הקשה השתלמה''

היסטוריה בספורט הישראלי. נהג המרוץ הישראלי רוי ניסני, מצטרף לקבוצת וויליאמס הבריטית, המתמודדת באליפות העולם בפורמולה 1. ההכרזה על צירופו של ניסני, התקיימה אתמול (רביעי) במסיבת עיתונאים במרכז פרס לשלום ולחדשנות בתל אביב, אליה הגיעו עיתונאים וצוותי טלוויזיה מכל העולם.

ניסני (25), התחיל את דרכו במרוצי הפורמולה בגיל 14, הגיע לשיאו בשתי עונות מוצלחות מאוד באליפות העולם בפורמולה V8 3.5 ליטר, כשעמד על הפודיום 13 פעמים, כשהוא מזנק שבע פעמים מעמדת ה- Pole Position. בין הישגיו של ניסני שני ניצחונות רצופים במסלול סילברסטון בבריטניה, זכייה נוספת במסלול מונזה באיטליה כמו גם בפול ריקרד בצרפת ובחרז בספרד. בעונת 2018 ניסני התחרה באליפות פורמולה 2 ואת עונת 2019 החמיץ בשל פציעה.

רוי ניסני אתמול (שאולי לנדנר)
קלייר וויליאמס, נשיאת קבוצת וויליאמס, אמרה לישראל ספורט: "אנחנו מאוד שמחים על כך שהודענו היום שרוי מצטרף לקבוצה כנהג מבחנים ב-2020. רוי כבר היה בקבוצה בשנה שעברה, שם בחנו את יכולותיו והגענו למסקנה שיוכל להיות נהג מבחנים. אני חושבת שהוא יוסיף לקבוצה. יש לו תכנית סדורה של עבודה על המסלול וגם השתלבות בקבוצה שתראה אותו עושה את המבחנים בסוף השבוע של המרוץ ומבין את מה שקורה ברכב ואז יעזור לנו לפתח את הרכב במהלך העונה. נוסף על כך הוא יהיה הרבה יותר במרוצים, לא ברכב, כדי להבין איך סוף שבוע פורמולה 1 עובד והוא גם יעזור לנו בשיווק ומדיה של הקבוצה. אנחנו נרוויח מזה, נמשיך לתמוך ברוי בפורמולה 2, ואז נראה איפה הוא יהיה בסוף השנה".

על השוק הישראלי: "ניתן לדבר על האפשרות שנגיע למרוצי ראווה, זה לא דבר שנשלול, זה חלק נפלא מהעולם. נהדר שדגל ישראל מתנוסס בפורמולה 1, זה מאוד חשוב . זאת מדינה עם נוכחות כלכלית מדהימה, ישראל תוצג לראווה בזכות רוי. שני הצדדים ירוויחו , יהיה נהדר לראות מכונית וויליאמס בטיילת שאנחנו רואים פה". על רוי בקבוצה: "כרגע רוי הוא נהג המבחנים. הוא ימשיך להתפתח ויבנה את כשרונו, רק 20 נהגים יכולים להתחרות בפורמולה 1, התחרות מאוד קשה. אנחנו נתמוך בו ונראה בסוף העונה עד כמה רוי קרוב או רחוק". על השגת הרישיון: "השיטה מסובכת, רוי חייב נקודות רבות".

רוי ניסני אמר לישראל ספורט מיד אחרי החתימה: "זה מאוד מרגש, זה רגע היסטורי עבורי. תמיד הייתה לי מטרה, להיות נהג פורמולה 1. אחרי כל כך הרבה שנים הקדשתי את חיי לכך, עכשיו המטרה קרובה להשגה, העבודה הקשה השתלמה. נהג מבחנים בוויליאמס הוא צעד נוסף עבורי בדרך לנהיגה במכונית פורמולה". על החיבור לסילבן אדאמס: "את סילבן הכרתי בג'ירו דאיטליה. הוא עושה רבות בקבוצה שלו "סטארט אפ ניישן", הוא משקיע המון בספורט בישראל, והוא מאמין בי". האם אתה מרגיש שאתה השגריר של ישראל בפורמולה 1? "בהחלט, אני מרגיש את זה בכל מקום בעולם, דגל ישראל מתנוסס על הרכב שלי ואני מאוד גאה בזה".

מסיבת העיתונאים החגיגית (שאולי לנדנר)
מנהל אקדמיית המרוצים של וויליאמס מרק האריס סיפר: "רוי מביא המון אספקטים שונים לקבוצה, ראשית כל הוא נהג מאוד מוכשר. אנחנו עובדים איתו לאורך תקופה ארוכה כדי לשפר את יכולתו כנהג. בנוסף על כך אנחנו עושים עבודה רבה ביסודות , פידבק טכני והנדסי שיבטיח שהוא יוכל להעביר מידע חשוב למהנדסים שלנו, דבר שהוא כבר עושה בצורה נהדרת. מבחינת מדיה ויח"צ, רוי יעשה רבות מעכשיו, גם באירועים של נותני חסות, שיווק למען הקבוצה. עבורי הוא החבילה המושלמת לקבוצה - הוא נהדר מאחורי ההגה אבל גם מחוץ למכונית. בהחלט ייתכן ונעשה אירועים של הקבוצה בארץ, כשנשתמש ברוי  - בין אם זה בהבאת רכבי פורמולה 1 לרחובות תל אביב או ירושלים, לאירועים אחרים הקשורים בנותני חסות באזור. זאת תקופה מאוד מרגשת שמאפשרת לנו להתפתח לשוק חדש לחלוטין עבורנו כקבוצת מרוצים".

סילבן אדאמס, נשיא "קבוצת הניהול של רוי ניסני פורמולה 1": "ננהל אותו, אני עוזר לו ואפשרתי לו להבחן בקבוצה. אני עומד מאחורי קבוצה של אנשים, אני בראש הקבוצה. אנחנו מקווים להוביל את רוי לפורמולה 1 ב-2021. אני לא מדבר על הסכומים. יש לנו נותני חסות חיצוניים, אני מאוד גאה בשת"פ עם קבוצת הרכיבה שלי. אנחנו קבוצת הרכיבה המקצוענית השלישית בעולם שיש לה קשר לפורמולה 1. מרצדס עם איניוס, בחריין ומקלארן ואנחנו. אנחנו נעשה מחקרים שיעזרו לאופניים גם, אני נרגש, יש קשר בין הענפים. רוי ניסני? ניתן לראות מיד שהוא מאוד כריזמטי ובעל ביטחון, וגם חכם. אנשי וויליאמס ראו עד כמה הוא עובד טוב בסימולטור. באבו דאבי הוא כמעט ניצח את אחד הנהגים הראשונים בקבוצה וזאת הייתה הפעם הראשונה שלו שם. אנחנו אומרים כבדרך אגב שישראל ערך מבחנים באבו דאבי, זה הנורמלי החדש. כל הפרויקטים שלי מקדמים את ישראל הרגילה דרך ספורט".

מכונית הפורמולה 1 (רועי ינקלוביץ)
חמי פרס, יו"ר הוועד המנהל של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, הוסיף: "החיבור נעשה דרך סילבן אדמס ודני בנעים המפיק ואיילת שעובדת איתו. הם הפכו את המקום הזה למקום שמממשים חלומות, הפעם הראשונה הייתה בהבאת הג'ירו לישראל והקמת האקדמיה הישראלית לאופניים, אנחנו ממשיכים ועכשיו זה אולי האירוע האחרון בשרשרת. הם עושים את החיבור. מרכז פרס לשלום ולחדשנות עוסק גם בקידום החברה הישראלית וגם קידומי שיתופי פעולה אזוריים. אחד הכלים שאנחנו משתמשים בהם הוא ספורט. המרכז מחבר ישראלים ופלסטינאים, יהודים וערבים כמו נבחרת צ'לסי בנשים, ברצלונה וליאו מסי או גורמים כמו NBA".

פרס סיכם: "ישראלי שמצטרף לספורט כזה הוא מודל בכל העולם ומעבר לזה הספורט חוצה גבולות. בתחרויות מסתובבים במדינות ערב, ואני חושב שזה מביא הרבה כבוד לישראל ויוצר מציאות חדשה. בני אדם יכולים וצריכים להשיג נורמליזציה. אבא נהג לומר שהעתיד בידינו, לא נוכל לשנות את העבר אבל נוכל לעצב את המציאות. רוי ניסני הוא אחד ממעצבי המציאות ואנחנו מאוד אוהבים להתחבר לאנשים כאלה כי הם מהווים שגרירים של שלום והיום קלייר וויליאמס מצטרפת כשגרירת שלום זה כבוד עצום לנו, למרכז ולישראל, אני מאמין שהחיבור הזה יביא לעוד הרבה שיתופי פעולה עתידיים".

נגישות