שלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''חנה קנייזבה מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשתכריסטין פוליסיץ' מועמד ליונייטד, אובמיאנג בדרך לצ'לסימרגש: עיריית חיפה חנכה רחוב על שמו של ג'וני הרדיהגארד דסונטה ברדפורד חתם לשתי עונות בהפועל ב''ששב לישראל: אנטואן קונטה סיכם לשנתיים בהפועל ת''אמקום 24 לבר סולובייצ'יק, הערב: הגמר של פולונסקיליגה לאומית: מכבי רמת גן החתימה את עידן אלבר
עידן בן עזרא (אינסטגרם)

הצעיר המוכשר מבית''ר: הכירו את עידן בן עזרא

שלישי | | 16:15    מאת ויק דסה

הוא בן 15 וחצי, משחק בקבוצת נערים ב' של בית''ר ירושלים ומתופקד הן כחלוץ והן כשחקן כנף שמאל. הוא חורר רשתות בשנתיים האחרונות ומקווה להמשיך במומנטום החיובי שלו מול השער גם העונה

עידן בן עזרא בן ה-15.5 משחק בקבוצת נערים ב' של בית"ר ירושלים ומתופקד כחלוץ וכשחקן כנף שמאל. הוא החל לשחק בגיל 10 במכבי רחובות לאחר מכן שעריים ומרמורק. רגע השיא שלו היה בזכייה באליפות עם מרמורק לפני שנתיים ותואר מלך השערים עם 43 שערים, כאשר בעונה שעברה כבש 64 שערים בבית"ר. רגע השפל? "העובדה שלא הגעתי לקבוצה גדולה לפני כן, אבל בכדורגל התזמון הוא מה שמכריע ואני שמח על השינוי. הקשר עם המאמן ועוזר המאמן? חם ותומך נותן לי עצות ומלמד מה שניתן".

על מחלקת הנוער והצוות המיקצועי: "אני שמח שהגעתי לבית"ר ירושלים וקיבל אותי מנהל מחלקת הנוער תומר כרמל שמהרגע הראשון תמך בי ונתן לי את על הכלים להצליח ולא החסיר ממני מאומה. בבית"ר ישנה אוירה חדשה בהנהלה בראשות משה חוגג ויוסי בניון בעקבות ההנהלה שרוצה לקדם כמה שיותר את מחלקת הנוער. כמו כן זכיתי שיש מאמן כמו שקד ומיכאל עוזר המאמן ומנהל מקצועי שמוליק חנין שמפרים אותי בדברים שחסרים ועוזרים ומלמדים אותי על מנת להצליח. תחביבים? להמשיך להיות תלמיד טוב. אבי ואימי עם יד על הדופק ולא מרפים ומקנים לי ערכים של כיבוד הזולת וכבוד הדדי ולא מוותרים לי גם על חשבון הכדורגל".

עידן בן עזרא (אינסטגרם)
עוד הוסיף: "אני שבע רצון מרמת האימון בבית"ר ירושלים. הרגשתי שאני מגיע לקבוצה גדולה עם דברים שלא הכרתי במקומות אחרים כגון: מתקן האימונים ,עוזר מאמן,ציוד טכני , שעות אימון, ציוד טכני, GPS. לא הכרתי אימונים כאלו והגעתי למקום הנכון. שאיפות? ללכת קדימה כמה שאפשר ולהתקדם. אחרי התייעצות עם אנשי מקצוע, המליצו לי ללכת לקבוצות שונות ובין היתר גם בית"ר ירושלים. מעצם היותי אוהד של בית"ר וחלומי לשחק, שם זה מה שתרם לעצם הגעתי לקבוצה. מהרגע שהגעתי לביתר הרגשתי שזה המקום המתאים, על אף הקשיים - היות ואני ממשפחה דתית הורי לא יגיעו למשחקים שלי. הם איפשרו לי לנסוע בשבת על מנת לא להרוס את החלום. הנסיעות לבית וגן מרחובות בימים קרים ובלילות לחזור הביתה".

בן עזרא המשיך: "המטרה שלי היא ללמוד כמה שיותר ולהתפתח ולהתקדם. ספורטאים משמעותיים בחיי? ליאו מסי, כריסטיאנו רונאלדו, פאולו דיבאלה. קבוצה פייבוריטית? בארץ אוהד שרוף של בית"ר ובחו"ל - ברצלונה. המשפחה במגרש? לצערי אבי שהיה מלווה אותי לכל השלבים בקריירה ותמך כל העת, לא יכול להגיע למשחקים בעונה הנוכחית היות והמשחקים מתקיימים בשבתות. בשנים עברו לא היה אימון או משחק שפיספס, אבל הוא מתעדכן וצופה בהקלטות המשחק. מאמני עבר? איציק פדלון. המעברים בין קבוצות? בסביבת רחובות הייתה מלחמות בין האוהדים של מרמורק ושעריים ביוקרה של הקבוצה של העיר. המעבר לקבוצה גדולה כמו ביתר זה חלום שהתגשם. וממש כיף וקליטה מעולה, הן בהנהלה והן השחקנים. זו משפחה".

השחקן הצעיר סיכם: "טורניר משמעותי שהשתתפתי בו? טורניר בית סיפורי של התיכון עלינו לגמר והפסדנו. נבחרת ישראל מבחינתי זה יעד ראשון וגאווה ללבוש את הבגדים הלאומיים ולייצג את המדינה שלנו רק המחשבה זה עושה לי צמרמורת. ספורטאים שהם סמל עבורי? אלי אוחנה, יוסי בניון וערן זהבי. הקבוצה הבוגרת? חלום שאני מאמין שיתגשם בעזרת נחישות הקרבה ועבודה קשה בע"ה. הקהל בבית"ר חם, אוהב ותומך, ממש כמו משפחה. הם ממלאים לי את החסר בהיעדרו של אבי. קהל שמחבק ומעודד גם בטוב וגם ברע. לקבל כותרות בגיל כזה יכול רק לעזור ולבצע חשיפה לכלל האוכלוסיה. אני מאמין בעבודה קשה ואבי גם תומך בי גם בלימודים וגם בכדורגל. אני בכיתת מופת עם ממוצע ציונים טוב. זה מראה על נחישות והקרבה בכל מה שאני עושה".

נגישות