ההתפרצות בחדרה: עלה ל-13 מספר החולים בקורונה''משחק הקורונה'': שחקן שישי מבני סכנין חיובי לקורונהדיווח: ''ליברפול סיכמה את צירוף דיוגו ז'וטה מוולבס''ערן זהבי המריא להולנד, יחתום לשנתיים באיינדהובןקבוצה היסטורית: המספרים מאחורי ה-0:8 על שאלקההלייקרס ב-0:1 בגמר המערב אחרי 114:126 על דנברמשחק שלישי ללא ניצחון: רק 0:0 לליון מול נים בביתכאילו לא הייתה פגרה: 0:8 לבאיירן מינכן על שאלקהשנה שנייה ברציפות: יאניס נבחר ל-MVP של העונהרשמית: טיאגו חתם בליברפול, היגוואין באינטר מיאמי
מרתון טבריה לפני כשנה (צילום: sportphotography)

כ-7,000 רצים ישתתפו במרתון טבריה Winner ה-43

ראשון | | 15:59    מאת מערכת ישראל ספורט

המרתון החגיגי לחופה של הכנרת יתקיים ביום שישי הקרוב. האם אחד מהם יצליח סוף סוף לשבור את השיא שנקבע בשנת 2012 ולקטוף את המענק בסך 100 אלף דולר של שמציע הטוטו?

ביום שישי הקרוב, תיפתח רשמית עונת המרתונים הבינלאומיים של ישראל עם הזנקת הרצים למרתון Winner טבריה הבינלאומי שמתקיים זו השנה ה-43. המסלול הייחודי של המרתון חושף את הרצים לנופיה הייחודיים של העיר וכמובן של הכינרת. מרתון טבריה נחשב בעיני חלק מהרצים כמרתון ״ידידותי״, בזכות המבנה הטופוגרפי של המסלול. זאת גם אחת הסיבות ששיאו של מסלול  מקצה המרתון הינו מהיר יותר ב-3 דקות ממרתון תל אביב וב-10 ממרתון Winner ירושלים.

המרוץ השנה צפוי לארח משלחת מרשימה של כ-7,000 רצים ורצות מ-34 מדינות בארבעה מקצים שונים: מרתון מלא, מקצה 21 ק"מ ומקצה 10 ק"מ. השנה יצטרפו לחוג היוקרתי של רצי מקצה המרתון המלא כ-334 רצים חדשים. תוצאת השיא במרתון ווינר טבריה נקבעה בשנת 2012 על ידי פטריק טאמבווה מצרפת, שעצר את השעונים על 2:07:30 שעות. מאז השיא לא נשבר ואולם הרץ שיצליח לשבור את שיאו של טאמבווה יזכה מהטוטו  לפרס כספי בסך 100 אלף דולר.

מרתון טבריה לפני כשנה (צילום sportphotography)
מאחורי מרתון Winner טבריה עומד שיתוף פעולה בין השותפים חברת מרתון ישראל האחראית על הפקת האירוע, המועצה להסדר ההימורים בספורט (טוטו), עירית טבריה, איגוד האתלטיקה, הפועל, משרד התיירות ומשרד הספורט. זוהי השנה התשיעית שה-Winner גאה להיות נותן החסות הרשמי של מרתון טבריה במטרה לקדם את הספורט העממי לצד הספורט המקצועי בישראל.

מ"מ יו"ר טוטו ווינר עו"ד עפרה שרון: "מרתון WINNER מגלם את ייעודו של הטוטו מאז הקמתו: קידום הספורט ההישגי לצד טיפוח הספורט העממי במדינת ישראל. בהצלחה לכל הרצות והרצים ובלי קשר לתוצאה אתם כולכם כבר ווינרים".

מ"מ מנכ"ל טוטו ווינר יעל אלמור-לאון: "מרגש בכל שנה מחדש  לראות כיצד האתגר האדיר של המרתון מצליח לחבר בין אנשים מתרבויות, רקע, שפות ומקומות שונים על פני הגלובוס. אנחנו בטוטו מאמינים שספורט הוא הרבה מעבר לאימון עצמו ופיתוח היכולות הגופניות. ספורט הוא גם אמצעי להעצמה והגשמה אישית וכלי חשוב לעיצוב זהות וערכים כגון: תחרותיות, הישגיות ומצוינות לצד סובלנות, הוגנות, נאמנות וחברות".

 

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות