מסי הבקיע רביעייה, ריאל מעדה ואיבדה את הפסגהאס''א תל אביב והפועל גוש זבולון העפילו לגמר הגביעאחרי 14 משחקים: מארסיי הפסידה 3:1 לנאנט בביתכדוריד: מכבי ראשל''צ מול הפועל אשדוד בגמר הגביעכדורעף: מכבי ת''א רביעית, נקבעו סדרות הפלייאוףעידן ורד: ''אמרתי שאחזור כדי להיות שחקן מוביל''בית''ר י-ם הביסה 1:4 את חדרה, צמדים לוורד ועטרסיטי ניצחה 0:1 את לסטר, 2:3 לצ'לסי על טוטנהאםהולאנד שוב הבקיע, 0:5 אדיר ללייפציג, דאבור נפצעבמשחקו ה-1,000 בקריירה: רונאלדו השווה שיא ליגה
שתי הנבחרות ביד ושם (ההתאחדות לכדורגל)

נבחרות הנוער של ישראל וגרמניה ביקרו ביד ושם

רביעי | | 13:46    מאת מערכת ישראל ספורט

רגע לפני המפגש ביניהן בטורניר החורף מחר, השתיים ערכו ביקור משותף. זוארץ: ''לעולם לא עובד'', נשיא ההתאחדות הגרמני: ''אנחנו מתמודדים היום עם גילויי אנטישמיות בכדורגל שלנו ונילחם בזה בכל דרך''

נשיא ההתאחדות הגרמנית פריץ קלר וחבר הנהלת ההתאחדות שינו זוארץ התלוו היום (רביעי) לסיור שקיימו נבחרות הנוער של ישראל וגרמניה ביד ושם, יחד עם הצוותים המקצועיים. הסיור המשותף ביד ושם נערך במסגרת טורניר החורף ע"ש גברי לוי ז"ל, שיסתיים מחר במפגש בין שתי הנבחרות באצטדיון רמת גן (18:00). לאחר המשחק יתקיים טקס הנעילה של הטורניר בהשתתפות משפחת לוי, הנהלת ההתאחדות ואורחים שיגיעו לחלוק כבוד ליו"ר ההתאחדות בעבר, גברי לוי.

הטקס שנערך ביד ושם (ההתאחדות לכדורגל)
זוארץ נשא במהלך הסיור דברים בפני ראשי ההתאחדות הגרמנית ושחקני הנבחרות: "הביקור המשותף של נבחרות גרמניה וישראל ביד ושם הפך למרכיב מרכזי בטורניר החורף. אנחנו מגיעים לכאן יחד, לומדים, מדברים על התכנים, מבטיחים אחד לאחר כי לעולם לא עוד. אנחנו נמצאים כאן היום כדי לחזק אצל כל אחד מכם את מה שאתם כבר יודעים, את מה שכל מאמן חייב לחנך אתכם על פיו, כל מורה, כל הורה - כולנו שווים. בכיתה, בחדר ההלבשה, על המגרש. ללא הבדל דת, גזע, מין או צבע. אנחנו כאן כדי להזכיר לכם את האחריות העצומה שמוטלת על כולנו לוודא שאף אדם, אף חברה, אף עם, לא יחווה טרגדיה כה נוראית".

המאמן גדי ברומר (ההתאחדות לכדורגל)
זוארץ הוסיף: "אנחנו כאן יחד, ישראלים וגרמנים. יהודים, מוסלמים, נוצרים - מאוחדים, מחויבים, מרכינים ראש בפני עבר נוראי ומרימים אותו לטובת הווה ועתיד משותפים ומבטיחים. בחרנו לקדם ערכים נאצלים של שוויון, סובלנות, ספורטיביות, מאבק בלתי מתפשר בגזענות ובשנאת הזר, דרך הכדורגל. אתם נבחרות הייצוג של שני עמים שעל אף הטרגדיה הנוראית מתעקשים לצמוח מחדש יחד. לעולם לא שוכחים, אבל תמיד זוכרים שצריך לעבוד קשה בכל רגע, בכל יום, כדי שכולנו נצא מנצחים. אנחנו כאן כפרטים וכנבחרות. שחקנים צעירים, אנשי מקצוע, נציגי התאחדויות. אנחנו כאן כשווים. בני אדם. מאוחדים, מחויבים. מרכינים ראש, מרימים אותו מעלה ואומרים יחד - לעולם לא עוד".

פריץ קלר ושינו זוארץ (ההתאחדות לכדורגל)
הנשיא הגרמני, פריץ קלר, אמר: "אני מודה על ההזדמנות להיות כאן, במקום כל כך מיוחד. אנחנו חסרי מלים אל מול מה שראינו גם אם אף אחד מהנוכחים כאן אינו אשם בזוועות העבר. בכדורגל הגרמני יש כיום שחקנים מלאומים שונים ואנחנו עושים הכל כדי להבטיח להם ולנו את הזכות להיות שווים. הנבחרות הלאומית חייבות להבטיח שהעבר לא ישכח. כך, למשל, במהלך אותן שנים נוראיות המשיך הכדורגל הגרמני לשחק באופן סדיר בטענה שזה אינו עניין פוליטי. זה בהחלט היה שימוש פוליטי בכדורגל והוא נוצל על ידי הנאצים. אנחנו מתמודדים היום עם גילויי אנטישמיות בכדורגל שלנו ונלחם בזה בכל דרך. יחד ננצח".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות