ישראלי יישאר בכפ''ס: ''יודע שחובת ההוכחה היא עליי''בשל העלייה בתחלואה: הנחיות חדשות של המנהלתרוטנשטיינר: ''הרצוג? במבחן התוצאה, זה לא מספיק''דגני: ''אנחנו חייבים להשתפר לקראת העונה הבאה''לביא נפרד מבלבול: ''תודה על כל מה שעשית עבורי''למה יותר כדורגלנים נפצעים אחרי פגרת הקורונה?גילי ורמוט עשוי לשוב להפועל ת''א: ''מועדון יקר לליבי''דמארי עשוי לעזוב: ''תמיד אשאר אוהד הפועל תל אביב''מומחי ה-Winner: ברצלונה תנצח בדרבי את אספניולליגות הנשים בענפי הכדור מתאחדות למנהלת אחת
ההרחקה של עדן קארצב (יש נאמן)

השער של מכבי נפסל בצדק, האדום של קראצב שגוי

שלישי | | 17:21    מאת מערכת ישראל ספורט

רגע לפני פתיחת המחזור ה-12, הוועדה המקצועית של איגוד השופטים פרסמה את המסקנות מהמחזור ה-11 וקבעה שהכדור של יונתן כהן לא עבר את קו השער. גם האדום של מוסא מאזו מנס ציונה היה שגוי

רגע לפני שהמחזור ה-12 יוצא לדרך, הוועדה המקצועית של איגוד השופטים פרסמה היום (שלישי) את המסקנות מהמחזור ה-11 וקבעה שהשער של מכבי תל אביב נפסל בצדק, לאחר שהכדור לא עבר במלוא היקפו את קו השער. בהחלטת הוועדה נכתב כי "בדקה ה-41 צדק שופט המסך כאשר המליץ לשופט לפסול הבקעת שער לזכות מכבי תל אביב. לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים בזווית הנדרשת לאירוע מסוג זה (מצלמת רחבת ה-16), זיהה שופט המסך נכון כי הכדור לא עבר במלוא היקפו את קו השער. השופט פעל כמצופה כאשר ביטל את השער ולא ניגש למסך לבדיקה, מכיוון שמדובר באירוע עובדתי (עבר/לא עבר את קו השער), אשר אינו דורש פרשנות".

באשר לפנדל שנזקף לזכות קריית שמונה, אך בוטל לאחר שהשופט דניאל בר נתן צפה באירוע, מהוועדה נמסר: "בדקה ה-4 צדק שופט המסך כאשר המליץ לשופט לבחון אירוע של התחזות ברחבת העונשין. השופט פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינה מהירה של האירוע על גבי המסך ביטל את הפסיקה לבעיטת עונשין והניף כרטיס צהוב בגין התנהגות בלתי ספורטיבית – התחזות".על הפנדל שקיבלה מכבי תל אביב נמסר מהוועדה: "בדקה ה-31 זיהה השופט עבירת יד ברחבה ופסק על בעיטת עונשין לזכות מכבי תל אביב. שופט המסך פעל כמצופה כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט. אין מדובר במקרה ודאי וברור".

דניאל בר נתן במשחק בשבת (ישי נאמן)
גם בנוגע לכרטיס האדום שקריית שמונה ספגה בתוספת הזמן לאחר עבירה ברוטלית של שי גולן על אנריק סבוריט, הוועדה קבעה כי דניאל בר נתן קיבל את ההחלטה הנכונה. "בתוספת הזמן של המשחק צדק השופט כאשר הרחיק שחקן קריית שמונה בכרטיס אדום ישיר בגין עבירת משחק חמורה. מדובר בעבירה ברוטלית, תוך סיכון שלום היריב. שופט המסך פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט".

הפועל חיפה - מכבי נתניה

"בתוספת הזמן של המחצית הראשונה צדק השופט כאשר הניף כרטיס צהוב שני לשחקן נתניה בגין עבירה חסרת אחריות, תוך החלקת כף רגלו עם פקקים חשופים על גבי השוק הצידית של היריב. בדקה ה-81 הניף השופט כרטיס צהוב בגין עצירת התקפה מבטיחה. על שופט המסך היה להימנע מהמלצה לכרטיס אדום בגין מניעת הזדמנות ודאית להבקעת שער, מאחר ולא מדובר במקרה ודאי וברור הדורש התערבות".

הפועל רעננה - סקציה נס ציונה

"בדקה ה-35 פסל עוזר השופט שער לזכות רעננה לאחר שזיהה עבירת נבדל במהלך המקדים להבקעה. שופט המסך פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים ובאמצעים הטכנולוגיים אשר עמדו לרשותו הגיע למסקנה שאין ביכולתו לקבוע כי מדובר במקרה ודאי וברור ואישר את החלטת העוזר. בדקה ה-54 צדק השופט כאשר הניף כרטיס צהוב שני לשחקן רעננה בגין עבירה חסרת אחריות, תוך פגיעה עם הזרוע בפניו של שחקן יריב. בדקה ה-71 היה על שופט המסך להימנע מלהמליץ לשופט לבחון אירוע של עבירת משחק חמורה (מוסא מאזו מנס ציונה). אמנם מדובר בעבירה עם יסודות מסוימים לכרטיס אדום, אך לא במקרה ודאי וברור הדורש התערבות".

השופטים בטרנר (חיים בן דוד)
הפועל באר שבע - בני יהודה

"בדקה ה-33 היה על שופט המסך להימנע מלהמליץ לשופט לבחון את פסיקתו לבעיטת עונשין בגין עבירת יד. אין מדובר במקרה ודאי וברור. בדקה ה-90 צדק השופט כאשר הניף כרטיס צהוב שני לשחקן ב"ש בגין עבירה של עצירת התקפה מבטיחה".

הרחקות שחקנים בכרטיס צהוב שני

בשני אירועים של הרחקה בכרטיס צהוב שני (מוסא מאזו דקה 72, עדן קארצב דקה 77) סבורה הוועדה כי על השופטים היה להימנע מההחלטה. הנחיות הוועדה המקצועית הינן כי כרטיס צהוב שני מחויב להיות ברף גבוה.

הבהרת חוקה

בהמשך לשינויים האחרונים בחוקת המשחק בנושא עבירות יד, התקבלה הבהרה ולפיה לאחר מגע כדור ביד/זרוע של שחקן תוקף (גם באופן מקרי) תיפסק עבירת יד רק אם באופן מיידי הובקע שער או נוצרה הזדמנות להבקעת שער. במקרים אלו הדבר ייחשב כהמלצת שופט מסך לאירוע עובדתי וללא צורך בהגעת השופט לבדיקה במסך.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות