ארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''אחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבראורן עמיאל מרוצה: ''מצאנו קצת שמחה במשחק שלנו''
ירון בראון, מנכ''ל עמותת ילדים בסיכוי ורתם קמר (איילה יגלניק)

ההתאחדות לכדורגל מאמצת את עמותת 'ילדים בסיכוי'

ראשון | | 16:28    מאת מערכת ישראל ספורט

תורמים לקהילה: העמותה, זוכת פרס הנשיא להתנדבות, פועלת במטרה לסייע לילדים ולבני נוער במהלך תקופת הילדות ובמעבר לבגרות, וכשאלה הופכים צעירים היא מלווה אותם ומסייעת להם להתפתח

ההתאחדות לכדורגל בישראל ממשיכה להעצים את פעילותה החברתית והחליטה לתמוך בשנים הקרובות בעמותת 'ילדים בסיכוי', במטרה לסייע לאוכלוסיית הילדים והצעירים בסיכון בישראל.   

עמותת "ילדים בסיכוי", זוכת פרס הנשיא להתנדבות, פועלת במטרה לסייע לילדים ולבני נוער במהלך תקופת הילדות ובמעבר לבגרות, וכשאלה הופכים צעירים היא מלווה אותם ומסייעת להם להתפתח, כך שיוכלו לצעוד בראש מורם אל עבר חייהם הבוגרים, לתפקד בצורה מיטבית ולתרום לחברה. יחד עם העמותה, ההתאחדות לכדורגל צפויה לקדם פרויקטים מעוררי השראה ופעילויות מבורכות, שיעניקו לילדי הפנימיות ולצעירים ללא עורף משפחתי, ערכים ראויים, לצד חיזוק ביטחונם האישי, העשרה בתחומי הספורט והקהילה ויצירת שת"פ כצוות על המגרש, שילמד אותם הלאה, גם כלים ומודלים, כהכנה לעתידם ושיעור לחיים.  

בישראל חיים כיום כ-10,000 ילדים ובני נוער אשר הוצאו ביוזמת רשויות הרווחה ממשפחות מורכבות המתמודדות עם התמכרויות, מחלות קשות, תקופות מאסר, נטישה או יתמות. אותם ילדים, שחלקם חוו שנים ארוכות וקשות של הזנחה, התעללות וכאב, חיים בפנימיות ובמשפחות אומנה ברחבי הארץ. מדי שנה, לאחר תום לימודיהם בתיכון, מסיימים מאות בני נוער את שהותם בפנימיות ובמשפחות אומנה וזקוקים ליד מכוונת וסיוע בכל היבטי החיים.

החזון החברתי של ההתאחדות לכדורגל מושתת על קידום יוזמות חברתיות, תמיכה באוכלוסיות נזקקות והקניית ערכים, שכל חברה ראויה בוודאי תסכים עליהם, כמו: ספורטיביות, כבוד הדדי, שוויון, סובלנות, עזרה לזולת, מלחמה בלתי מתפשרת באלימות ובגזענות וטיפוח דו קיום.  חזון זה עולה בקנה אחד עם מהותה של העמותה, שפועלת מעל 33 שנה למען ילדים, נוער וצעירים בסיכון. כמו כן, בעזרת ההתאחדות לכדורגל, מבקשת העמותה לקדם פיתוח וטיפוח של שחקנים ומאמנים מצטיינים בקרב בוגרי הפנימיות. הכוונה לאתר שחקנים מצטיינים או בעלי פוטנציאל גבוה ובעזרת שחקנים ומאמנים שישמשו להם כמנטורים, לדחוף אותם קדימה להישגיות והצלחה.

הכדור החתום (איילה יגלניק)
אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "הבחירה למסד שיתוף פעולה ארוך שנים עם עמותת ילדים בסיכוי מגיעה מתוך אמונה גדולה של ההתאחדות בשילוב בין כדורגל, חינוך וחברה. התחברנו לערכים של התכנית, מצאנו נקודות השקה רבות ואני משוכנע כי להתאחדות לכדורגל תהיה תרומה גדולה עבור עמותת ילדים בסיכוי, ובעיקר עבור אלפי בני הנוער שנמצאים במסגרות השונות שלה. זאת זכות עבורנו שהפכה כבר מזמן לחובה".

ירון בראון, מנכ"ל עמותת ילדים בסיכוי: "צוות העמותה ואני בראשה, מודים להנהלת ההתאחדות על החיבוק החם והנכונות לקחת חלק בפעילות חשובה ומאד משמעותית שכולה טוב. אנו נרגשים להתחיל לקדם ביחד פעילויות נפלאות, כמו אירוע פתיחת שנה שנערך לאחרונה לצעירים מתכנית הבוגרים של העמותה בתא הכבוד באצטדיון רמת גן . ההתאחדות תסייע לנו גם בהפקת חגיגות בני ובנות מצווה שיגרמו לעוד ילד וילדה לחייך, וכן בפעילויות ספורטיבית לילדים, קידום הספורט אצל ילדות וצעירות שיקנו להן כלים לעתיד ועוד פעילויות שבטוחני שישפיעו על עתיד הצעירים".

ביום חמישי האחרון נערך אירוע חלוקת מלגות של העמותה באצטדיון רמת גן כחלק משיתוף הפעולה עם ההתאחדות. מנכ"ל ההתאחדות, רתם קמר, העניק לעמותה שי צנוע בדמות כדור משחק עם חתימות שחקני הנבחרת הבוגרת וחולצת נבחרת. קמר פנה אל המשתתפים ואמר להם: "אנחנו, ההתאחדות לכדורגל, עוסקים בספורט. כמו שאתם יודעים, לא תמיד אנחנו בצד המנצח על המגרש. אבל, וזה הדבר החשוב ביותר, אנחנו מקפידים לחנך את הצעירים והצעירות במסגרות שלנו, בנבחרות, בקבוצות, שתמיד יש סיכוי. אנחנו גם יודעים שלא כל מי שנכלל במסגרות שלנו יתפתח לשחקן כדורגל, אבל משוכנעים כי הוא יהפוך בזכות הכדורגל לאדם טוב יותר. ערכי, שאפתני, חלק מקבוצה, אחד שיודע להתמודד עם אתגרים. כל הכלים האלה הם ערובה להצלחה על המגרש ומחוצה לו. אנחנו מאמינים כי החיבור הזה מגדיל את הסיכויים של כולנו".

נגישות