שר הספורט: ''הליגה האיטלקית תחזור עד ה-20 ביוני''היסטוריה בקריית אונו: אב ובנו יאיישו את עמדת השועררשמית: ג'ראיי גרנט חתם עד תום העונה במכבי חיפהמוכנים לליגה: 0:3 למכבי ת''א על בית''ר ת''א/בת יםבנות נתניה נגד העירייה: מפלה באופן קיצוני בתקציביםר.ב לייפציג הביסה 0:5 את מיינץ, שלושער לטימו ורנרהשר חילי טרופר נפגש עם יו''ר המנהלת ארז כלפוןאיתמר ניצן חתם לשלוש שנים נוספות בבית''ר ירושלים''שחקן בפרמייר ליג חשוד במעורבות באונס קבוצתי''הפועל ת''א: נתק בין משה סיני לאיציק ושרון ניסנוב
השער שלו נפסל בצדק. ניקיטה רוקאביצה (אסף הופמן)

מוחמד גאדיר ניצל מהרחקה, בר נתן צדק בבלומפילד

חמישי | | 20:41    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים פרסמה את המסקנות מהמחזור התשיעי: יגאל פריד טעה כאשר לא הראה לשחקנה של בני יהודה את האדום, השער של רוקאביצה נפסל בצדק. וגם: הדגשים לעבירת יד

כמדי שבוע, הוועדה המקצועית פרסמה הערב (חמישי) את התייחסותה לאירועי מעוררי המחלוקת במחזור התשיעי. בנוגע למשחק בין הפועל חיפה לעירוני קריית שמונה נכתב כי "בדקה ה-77 זיהה השופט פגיעה של שחקן חיפאי בקרסול של שחקן קריית שמונה והחליט בצדק כי מדובר בפגיעה מקרית, שאינה מחייבת הרחקת הפוגע בכרטיס אדום. מדובר בתנועה טבעית של הרגל תוך כדי מהלך של בעיטה בכדור מבלי שהפוגע יכול היה להבחין ביריב. שופט ה-VAR פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט.

למזלו, גאדיר לא הורחק. יוסי אבוקסיס (אסף הופמן)
בנוגע למשחק בין הפועל חדרה לבני יהודה, נכתב כי "בדקה ה-74 צדק שופט ה-VAR כאשר המליץ לשופט לבחון עבירת משחק חמורה של שחקן בני יהודה מוחמד גאדיר שלא אובחנה ע"י השופט. מדובר בפגיעה בוטה באמצעות נעיצת פקקים חשופים באזור גיד אכילס ותוך סיכון שלום היריב שדינה כרטיס אדום. השופט טעה כאשר לאחר בחינה ע"ג המסך פירש את האירוע כעבירת משחק חסרת אחריות בלבד (כרטיס צהוב) ולא כעבירת משחק חמורה. הוועדה המקצועית שבה ומדגישה ובהתאם מנחה את השופטים כל העת, כי פגיעות בוטות בנקודת מגע מעל לכף הרגל, תוך שימוש בנעיצת פקקים חשופים, זדון וסיכון שלום היריב, דינן כרטיס אדום.

בנוגע למשחק בין מ.ס אשדוד לסקציה נס ציונה, נכתב: "בתוספת הזמן של המשחק צדק השופט כאשר זיהה עבירת משחק חסרת אחריות בלבד של שחקן נס ציונה, שבגינה הניף לעברו את הכרטיס הצהוב. מדובר בהחלקה של הפקקים על רגלו של היריב (לא נעיצה) בעוצמה נמוכה ולכן אין מדובר בעבירת משחק חמורה. שופט ה-VAR פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט".

עדיין חגגו למרות השוער שבוטל. שחקני מכבי חיפה (אסף הופמן)
באשר למשחק בין הפועל תל אביב למכבי חיפה נכתב כי "בדקה ה-50 צדק עוזר השופט כאשר איבחן שאין עמדת נבדל של דולב חזיזה ואישר שער לזכות חיפה. שופט ה-VAR פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים, תוך שימוש נכון באמצעים הטכנולוגיים שברשותו (לרבות קווי הנבדל), אישר את החלטת עוזר השופט. בדקה ה-52 צדק שופט ה-VAR כאשר המליץ לשופט לבחון את אישור השער בעקבות עבירת יד שביצע נטע במהלך שהוביל להבקעת השער. השופט פעל כנדרש כאשר ביטל את אישור השער לאחר בחינת האירוע על גבי המסך".

בוועדה המקצועי התייחסו גם לעבירות יד ובהודעה נכתב: "לעניין זה, חשוב להדגיש כי במסגרת עדכוני החוקה, אשר נכנסו לתוקף לקראת העונה הנוכחית, נקבע כי עבירת יד תיפסק כנגד שחקן תוקף שהשיג החזקה/שליטה בכדור תוך שהוא נגע בידו/זרועו ולאחר מכן: הובקע שער היריבה במישרין מן היד/הזרוע או נוצרה הזדמנות להבקעת שער. כאמור, החוקה החדשה מבדילה בין עבירת יד של תוקף, אשר השיג יתרון כמתואר באמצעות היד (מספיקה נגיעת יד בלבד), לעומת כל עבירת יד אחרת, אשר בה יש לאבחן קריטריונים, כגון הגדלת נפח הגוף ו/או תנועה לא טבעית".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות