משה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''אחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבראורן עמיאל מרוצה: ''מצאנו קצת שמחה במשחק שלנו''כבוד: אופיר נצר עלתה לגמר הקפיצות באליפות העולם
יונתן רוקח (אינסטגרם)

הבלם הצעיר והמוכשר מרמת אליהו: הכירו את יונתן רוקח

שלישי | | 15:45    מאת ויק דסה

הוא בן 15 וחצי, משחק מגיל צעיר במועדון מראשל''צ וחולם להגיע גם לקבוצות הגדולות בארץ. מי היו המודלים לחיקוי שלו מגיל צעיר? מי היה המאמן שהשפיע על הקריירה שלו ומה כמעט קטע אותה?

יונתן רוקח בן ה-15 וחצי משחק כבלם בקבוצת רמת אליהו בליגת דן לאחר שבעונה שעברה זכה עם קבוצתו באליפות בליגת מרכז 2. רוקח מספר: "התחלתי לשחק בכיתה א, זה היה כשהייתי בביה"ס וראיתי שהולך לי טוב בכדורגל וחיפשנו קבוצה בעיר שלי, ומצאנו את רמת אליהו. רגע השיא שלי היה לפני שנתיים. הייתי פחות מרוכז בכדורגל והחלטתי שאני לוקח את המשחק ברצינות. נתתי שנתיים של עבודה חזקות והגעתי למצב שאני הקפטן של הקבוצה ומבין האנשים הכי חזקים שיש בסגל. רגע השפל שלי היה שנפצעתי בגיל קטן והושבתתי למשך שנה. לא ראיתי מגרש במשך המון זמן. למרות המון נסיונות לחזור, פשוע הרגשתי שאני לא מסוגל. הייתי קרוב מאוד לפרישה אבל לא ויתרתי לעצמי".

יונתן רוקח (אינסטגרם)
עוד הוסיף הבלם הצעיר: "הקשר שלי עם המאמן אסי אסולין הוא קשר חזק מאוד. יש לנו קשר יום יומי, אני מאוד אוהב אותו וגם הוא אותי, הוא נותן לי את המושכות להנהיג את הקבוצה ולהיות המנהיג בתוך המגרש. אני מכיר אותו כבר מגיל צעיר, הוא היה בא לראות את המשחקים שלנו כי הבן שלו משחק איתי, ואז הוא התחיל להיות עוזר המאמן ולפני שנה הוא הפך להיות המאמן הראשי. הקשר שלי עם עוזר המאמן התחיל מגיל צעיר כשעוד הייתי בביה"ס לכדורגל, וכשהייתי בטרומים הוא גם היה המאמן שלי אז יש לי איתו כימיה טובה. מחלקת הנוער שנמצאת שם היא טובה, מפתחים שם שחקנים וגורמים להם להרגיש כמו בבית. הצוות המקצועי עבר שינוי השנה, אבל המקצועיות נשארה ומדגישים לנו את העבודה הקשה ולא נותנים לנו מנוח. עושים לנו אימונים מנטליים בנוסף להכל, ויש המון אנשי מקצוע במערכת שיודעים איך לשפר את המועדון".

רוקח סיפר כי "התחביבים שלי זה לגלוש, לשחק בסוני, לצפות במשחקי כדורגל ולשמוע מוזיקה. הספורטאים המשמעותיים בחיי הם כריסטיאנו רונאלדו ו-וירג'יל ואן דייק. לשניהם יש אופי של ווינרים, שניהם התחילו ממקום מאוד נמוך ועבדו מאוד קשה למה שהם הגיעו אליו היום, וזה נותן לי השראה ודוגמה לעבוד חזק וקשה כמה שיותר עד שאגיע למטרות שאני מציב לי. הקבוצה הפייבוריטית שלי היא בית"ר ירושלים, מגיל קטן למשפחה שלי יש אהבה לקבוצה הזו במיוחד לקהל שלה. המשפחה שלי נמצאת בדרך כלל בכל משחק. יש מצבים שבאים גם הדודים שלי ושאר המשפחה וזה נותן כוח מהצד כי אתה יודע שיש מי שרואה אותך".

יונתן רוקח (אינסטגרם)
הבלם הוסיף: "זכור לי מאמן אחד שאני באמת אומר לו את רוב התודות שיש כי הוא בתכל'ס בנה אותי וגרם לי להגיע למצב שאני שחקן עם ביטחון עצמי ועם יכולת טובה. קוראים לו דותן דנה. הוא לקח אותי מהבית ספר לכדורגל ישר לליגה ובנה אותי מגיל צעיר מאוד ומלווה אותי עד היום. הטורניר המשמעותי שהשתתפתי בו היה אלוף האלופים, שלקחו בו חלק הקבוצות הגדולות בארץ. זו חוויה מאוד גדולה, לחוות את הכדורגל האמיתי והטקטי של הליגות הבכירות. אין ברמת אליהו קבוצה בוגרת, זה רק עד הנוער  הקהל מבחינתי זה הפקטור אחד החשובים שעוזרים לי להיות יותר חזק במשחק שלי, יותר חכם וגם מחדיר בי המון מוטיבציה ורצון לתת את היכולת הכי טובה שלך".

רוקח סיכם: "לפי דעתי נבחרת ישראל כיום נמצאת במצב ששאר הנבחרות עוקפות אותנו ברמה, וזה עוצר שחקנים בארץ מלהתקדם לקבוצות באירופה. השחקן הישראלי לדעתי מחונך אחרת מהשחקן האירופאי, המשמעת שם שונה, שם זה שישה אימונים ביום, זה תזונה נכונה, זה לחיות יום ויום כדורגל, וזה חסר כאן בארץ. לקבל כותרת בגיל כזה זה מחמיא לי מאוד, אבל אני לא הראתי חצי מהיכולת שלי עד עכשיו, אני מאמין שאני יכול להתקדם והשמיים הם הגבול. בהזדמנות זו אני רוצה להגיד גם תודה לעידן בן אבו הסוכן שלי, שעוזר לי בכל מצב שאני נמצא בו ומשדרג אותי ".

נגישות