בדרך לאליפות: באיירן מינכן ניצחה 0:1 את דורטמונדנתניה, בני יהודה ואשדוד ניצחו, 1:1 בין כפ''ס לחדרהההתאחדות אישרה: 5 חילופים, גמר הגביע ב-13 ביוליארגון השחקנים ערער על ההחלטה בעניין ספיר כדוריוויצ'יץ': ''זו עונה נפלאה'', גם בראיינט סיכם על חזרהרז אדם חתם בהפועל ת''א, רכש חדש לאשדוד ונהריהמומחי הווינר מעריכים: באיירן מינכן תנצח את דורטמונדהמנהלת: יש להאריך אוטומטית חוזים עד תום העונהמילאן הרגיעה: זלאטן נפגע רק בשריר, ייעדר כחודשבייל: ''קרי משחק גולף בבוקר משחק ועליי מתלוננים''
סרגיי ריכטר (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

בשל נדל''ן: המטווח האולימפי בהרצליה בדרך לסגירה

שני | | 17:03    מאת מערכת ישראל ספורט

העירייה הגישה תכנית לסגירת המתקן, המשמש מספר רב של ענפי ספורט לאומיים ובנוסף גם להכנות אולימפיות ולימוד ירי כללי, לטובת הקמת פרויקט נדל''ן. הדיון בבית המשפט המחוזי יתקיים בעוד יומיים

בעוד יומיים (רביעי) ייערך דיון בבית המשפט המחוזי בראשות נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, ובו תידון בקשתה של עיריית הרצליה לפירוק המטווח ולאחר שזו כבר הגישה תכנית לשינוי ייעוד הקרקע ממרכז ספורט לאומי המשמש להכנות אולימפיות וללימוד ירי בכלל, לטובת שכונת מגורים חדשה. 

לכאורה, סגירת המטווח היא בשל חוב ארנונה של המטווח לעירייה, אולם למעשה, הנהלת המטווח השיגה את המימון לחוב על ידי שעבוד הקרקע לטובת מספר חברות גדולות, אלא שהעירייה לא חוזרת בה מכוונתה לסגור את המרכז האולימפי ולהקים על שטחו מגדלי מגורים. המרכז האולימפי הוא אחד מתוך, בסך הכל, שלושה מתקנים אולימפיים תקניים בישראל לצד הבריכה האולימפית במכון ווינגייט ומרכז ההחלקה על הקרח במטולה. 

ראש הממשלה והרמטכל המנוח, יצחק רבין ז"ל, היה זה שהוביל בשנת 1982 להקמת המטווח בו צמחו בהמשך קלעים אולימפיים רבים החל מאלוף העולם הראשון של ישראל בענף אולימפי כלשהו, בוריס פולק, דרך אלוף אירופה והמאמן שהכשיר אלופים רבים, גיא סטריק, ועד טל אנגלר הצעירה, שיאנית ישראל הנאבקת ממש בימים אלה על כרטיס לטוקיו 2020 ומתאמנת במטווח כמעט יום יום.

בנוסף, המטווח משמש כבית לשני ענפים אולימפיים נוספים, הרמת משקולות וקליעה בחץ וקשת, ובקרוב עומד לקום במתחם אולם כדורסל של מכבי תל אביב, בעיקר עבור המחלקות הצעירות. מועדונים נוספים נעזרים במתקן לצורך מחנה אימונים, שכן הוא כולל מלון, ובקרוב אף אמור להיבנות באתר קיר טיפוס נינג'ה, הגדול בישראל.

מאיגוד הקליעה נמסר עוד כי "סגירת המרכז הלאומי האולימפי לקליעה יהווה למעשה מכה אנושה לענף, ממנה ספק אם יוכל להתאושש אי פעם, וכן מכה קשה לענפי המשקולות והקשתות".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות