הפועל ת''א ניצחה 1:2 את מכבי חיפה, הפער: 9 נקודותנפרדו ללא הכרעה: 1:1 בין בית''ר י-ם להפועל ב''שכאילו לא הייתה פגרה: 0:2 למכבי ת''א על הפועל חיפההופנהיים ניצחה 0:1 את מיינץ, 72 דקות למונאס דאבורהמנהלת: ''מכבי ת''א לא עדכנה את שחקניה במתווה''ספרד תשוב לאימונים מלאים, יציעים מלאים בעונה הבאה?מוטי דניאל: ''היורוליג הוא המפעל הכי חשוב למכבי ת''א"דיווחים: ''איקרדי יעבור לפ.ס.ז' תמורת 50 מיליון יורו''דיווחים: ה-NBA תחזור ב-1 ביולי, ההכרעה ביום חמישירוג'רס חשף שחלה בקורונה והחלים: ''הייתי חלש מאוד''
קופח. מנחם קורצקי (ליאת אבשלומי)

הוועדה המקצועית קבעה: הפועל רעננה קופחה פעמיים

שלישי | | 13:42    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדה המקצועית של האיגוד פסקה כי הקבוצה הייתה ראויה לפנדל וכן נגזל ממנה שער חוקי נגד הפועל חיפה, שופט ה-VAR ארז פפיר ושופט המשחק נאאל עודה שגו: ''נפיק את הלקחים מהאירועים''

לא מעט טענות נשמעו כלפי צוות השיפוט ומערכת ה-VAR במהלך התיקו המאופס בין הפועל רעננה והפועל חיפה אתמול. כזכור, צוות השיפוט פסל שער חוקי של רעננה והתעלם מפנדל ברור לזכות הקבוצה של מנחם קורצקי. היום (שלישי) פרסמה הוועדה המקצועית את התייחסותה לאירועי שעוררו מחלוקת והמסקנות ברורות: השופט נאאל עודה שגה פעמיים וגם שופט ה-VAR ארז פפיר לא יצא נקי.

בהודעה נכתב: "הוועדה המקצועית מצרה על האירועים במשחק בין הפועל רעננה להפועל חיפה, תפיק לקחים, והנחיות לשופטים יועברו בהתאם לצורך מניעת אירועים מסוג זה בהמשך. עם זאת, הוועדה דוחה בתוקף כל ניסיון להשליך מאירועי משחק ספציפי כזה או אחר על כלל תהליך הטמעת מערכת ה-VAR ותוצאותיו". עוד נכתב: "במהלך שבעת המחזורים סייעה מערכת ה-VAR באמצעות השופטים בקבלת מספר לא מבוטל של החלטות קריטיות ונכונות שבלא התערבות המערכת היו נשארות שגויוה. לראיה, למעט המשחק המדובר, ששת משחקי המחזור עברו ללא כל אירוע חריג. כמו כן, יש להדגיש כי רמת השיפוט בארץ היא מהגבוה באירופה ואף זוכה להערכה במישור הבינלאומי - דוגמה טובה לכך הינה שצוות ישראלי, לרבות בעמדת ה-VAR, ישפוט היום משחק משמעותי בשלב הבתים של ליגת האלופות (מנצ׳סטר סיטי - אטאלנטה)".

בנוגע למשחק בין רעננה להפועל חיפה פורסמו המסקנות הבאות:

1. בדקה ה-25 צדק שופט ה-VAR כאשר המליץ לשופט לבחון פסילת שער שגויה של רעננה. אמנם התקיים מגע בין התוקף למגן, אך לא כזה המצדיק עבירה ופסילת שער. השופט טעה פעם נוספת, כאשר לאחר בחינת האירוע על גבי המסך, לא שינה את החלטתו ופירש את האירוע לא כטעות ודאית וברורה. כמו כן, אופן העברת המסרים והשת"פ בין שופט ה-VAR לשופט לא היה החלטי כמצופה.

2. בדקה ה-45 טעה השופט כאשר לא פסק על פנדל לזכות רעננה לאחר הכשלת תוקף תוך דחיפה מאחור. טעה גם שופט ה-VAR כאשר לאחר בדיקת האירוע בהילוכים החוזרים לא זיהה כי מדובר בטעות ודאית וברורה ולכן לא המליץ לשופט לבחון את האירוע במסך.

3. בתוספת הזמן של המחצית הראשונה צדק השופט כאשר לא פסק על פנדל לזכות רעננה. אמנם התקיים מגע בין המגן לתוקף, אך לא כזה המצדיק שריקה לעבירה. שופט ה-VAR פעל כמצופה, כאשר לאחר בדיקת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט.

בהודעת הוועדה הייתה התייחסות גם למשחק בין מכבי חיפה לבני יהודה ולאירוע בו יובל אשכנזי קיבל כרטיס צהוב על הכשלה של עמית זנטי כשהיה בדרכו לשער: "בדקה ה-34 צדק השופט (לירן ליאני) כאשר הניף כרטיס צהוב בלבד לעבר שחקן חיפאי בגין הכשלת תוקף בדרכו לשער. לא התקיימו הקריטריונים למצב של מניעת הזדמנות ודאית להבקעת שער. שופט ה-VAR פעל כמצופה, כאשר לאחר בדיקת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט, משום שאין מדובר במקרה ודאי וברור".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות