אמבאפה חזר וכבש, פ.ס.ז' הביסה 0:3 את ניס בחוץעדיין בפגרה: רק 0:0 לריאל מדריד מול סוסיאדד בחוץבבכורה של פירלו: יובנטוס הביסה 0:3 את סמפדוריהארתורו וידאל הוצג באינטר, ג'נגיז אונדר חתם בלסטרסלובו דראפיץ': ''אנחנו כבר מתגעגעים למשחק רשמי''מכבי ת''א: 6 שחקנים ו-7 אנשי צוות נדבקו בקורונההיסטוריה: גיא ניב חצה את קו הסיום בטור דה פראנסהמחליף של בראון: כריס קרמר מצטרף להפועל י-םליברפול ניצחה 0:2 את צ'לסי בחוץ, מאנה כבש צמדלייפציג גברה 1:3 על מיינץ, שער ובישול לפורסברג
שי דורון בפעולה (עודד קרני, מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

המאבק נמשך: ליגת העל לנשים בכדורסל חוזרת לבג''צ

חמישי | | 09:23    מאת מערכת ישראל ספורט

דירקטוריון מנהלת ליגת הליגה החליט לחדש את ההליכים בבג''צ נגד משרד הספורט בשל הפגיעה התקציבית: ''המשרד אינו מקיים את התחייבותו לבג''צ מ-2016 ובפועל מגדיל את ההפליה בתקציבי ספורט הנשים''

מנהלת ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל החליטה, לפעול משפטית נגד החלטת משרד התרבות והספורט לקצץ בתקציבי כדורסל הנשים. חרף התחייבות המדינה לבג"צ (ביולי 2016) בעתירה קודמת שהוגשה על ידי המנהלת, לתקציב של יותר מ-450,000 שקלים בשנה לכל קבוצה בליגת העל, .בפועל, הועברו לקבוצות סכומים נמוכים בהרבה.

כזכור, במסגרת העתירה לבג"ץ 856/16 שטרק נ' המועצה להסדר הימורים בספורט ואח', (יולי 2016), ולאחר שניתנו צווים בעניין על ידי בית המשפט העליון, הצהירו המדינה ומשרד התרבות והספורט כי יקצו מידי שנה, סכום כספי של יותר מ-450,000 שקלים בשנה לכל קבוצה בליגת העל לנשים. בפועל, למרות שבעונה הראשונה הועבר הסכום במלואו - 450,000 שקלים לכל קבוצה, בשנת 2018 הועבר סכום של 420,000 שקלים בלבד, ובשנת 2019 צפויות הקבוצות לקבל רק 313,000 שקלים. עפ"י המסתמן, בשנת 2020 עלול הסכום לרדת בצורה משמעותית עוד יותר.?

כזכור, על פי התחייבות המדינה לבג"צ, התחייבה המדינה לשלש את סכומי התמיכות לכדורסל הנשים, למשך חמש שנים לפחות, באופן אשר יאפשר לקבוצות הנשים "וודאות ויציבות כלכלית", כפי שמאפשרת המדינה לקבוצות הגברים באמצעות העברות כספים קבועות בסכומים של כ 100 מיליון שקלים בשנה מהמועצה להסדר ההימורים בספורט וממשרד האוצר. התחייבו זו סיימה את הדיון בעתירה כאשר בפסק הדין הובהר "דלתו של בית המשפט תהיה פתוחה" לקבוצות הנשים ככל שההבטחה תופר. בפועל כבר בשנה השנייה החל משרד הספורט להפר את ההתחייבות והתוספת נשחקה כמעט ב50%.

מנגד, על פי המידע שבידי המנהלת, תקציבי קבוצות הכדורגל וכדורסל הגברים (כ-100 מיליון בשנה בממוצע) לא ייפגעו ואף מתוכננת תוספת תקציבית המיועדת בעיקר לענפי הגברים בסך 14 מיליון ₪ לשנה לחיזוק מעמד השחקן הישראלי, וזאת במסגרת יישום מסקנות ועדת שרעבי. לאחרונה, פנתה מנהלת ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל, באמצעות יועציה המשפטיים עו"ד אורי כהנא ועו"ד אורי קידר למשרד התרבות והספורט בדרישה לתקן את מבחני התמיכה לחיזוק מעמד השחקן הישראלי, בטענה שמדובר ב"מבחנים מפלים המשמרים מנגנון הכולל אפליה חמורה ביותר של הספורטאיות הישראליות.

לפי המבחנים החדשים, לא רק שהליגה הראשונה של כדורסל וכדורגל הגברים תקבל תקציב הגבוה פי ארבעה, מהנשים, אלא כעת, זכאיות בנוסף לתקצוב גם קבוצות הליגה הלאומית לגברים בכדורסל, כאשר הליגה הלאומית לנשים בכדורסל לא תתוקצב כלל. "מדובר בניסיון בוטה וחמור ביותר "להסתיר" תקנה שאין בה אלא אפליה בוטה של ספורט הנשים", כך על פי מכתבם של היועצים המשפטיים של המנהלת. כאמור, עפ"י החלטת חברי דירקטריון מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל לא יהיה מנוס אלא לפנות לבג"צ פעם נוספת על מנת להביא שוב לתיקון ההפליה התקציבית החוזרת על עצמה.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות