''משחק העונה'' לשעבר: מכבי ת''א מתארחת בב''שמכה לאתלטיקו מדריד: ז'ואאו פליקס ייעדר מהדרביסטיבן ברחוויין חתם בטוטנהאם, קבאני יעבור ל-MLS?סקוטי ווילבקין חתם לשלוש שנים נוספות במכבי ת''אאמאדו סוקונה עבר להפועל כפ''ס, בנג'מין קוקו לפ''תמומחי ה-Winner: מכבי ת''א תנצח את הפועל ב''שהפועל ב''ש: שיר צדק חוזר לסגל אחרי תקופה ארוכהאוהדי יונייטד זרקו רימוני עשן על ביתו של אד וודוורדבראיינט ואשתו סיכמו: לא נטוס לעולם במסוק ביחדפלדין: ''המוות של קובי? עדיין קשה להאמין שזה קרה''
לונה צ'מטאי סלפטר (איגוד האתלטיקה)

צ'מטאי סלפטר סבלה ממכת חום ופרשה מריצת המרתון

שבת | | 08:10    מאת מערכת ישראל ספורט

אליפות העולם באתלטיקה: תנאי החום הקיצוניים בדוחא (32 מעלות ו-80 אחוזי לחות) הכריעו את הרצה הישראלית, שהייתה מועמדת למדליה. היא התמוטטה בקילומטר ה-31 ונזקקה לטיפול רפואי

אליפות העולם באתלטיקה יצאה לדרך אמש (שישי) בדוחא, קטאר. לאחר שאדווה כהן סיימה במקום ה-24 בריצת 3,000 מטרים מכשולים (9:42.92 דקות) ולא עלתה כמובן לגמר, הגיע תורה של לונה צ'מטאי סלפטר. הרצה הישראלית הייתה מועמדת למדליה בריצת המרתון, אך נכנעה לתנאי החום הקשים ונאלצה לפרוש אחרי הקילומטר ה-31 לאחר שסבלה ממכת חום. באופן כללי, 68 מתחרות החלו את הריצה בדוחא ורק 40 סיימו אותה, משמע 41 אחוזים מהרצות פרשו - אחוז גבוה במיוחד. יש לציין כי תנאי החום היו קיצוניים עם 32 מעלות ו-80 אחוזי בחצות, אז יצאה לדרך הריצה. עם זאת, גם בטוקיו אמורים להיות תנאים קרובים לכך ולכך המרתון יוזנק ב-6 בבוקר.
 


לאחר שהתאוששה, צ'מטאי סלפטר סיפרה לשליח "כאן חדשות", ליאן וילדאו: ​"אני עכשיו בסדר. הרגשתי שאני לא יכולה לסיים את זה, זה לא משהו שהייתי יכולה לחזות. היה חם מאוד ואיך שהרגשתי היה ממש אסון. זה ללא ספק המרתון הכי קשה שהיה לי. ניסיתי גם להמשיך, אך לא יכולתי. כל מי שניצחו היום הן גיבורות וגם כל אחת שסיימה היא חזקה, אבל גם מי שלא סיימה עשתה את הכי טוב שיכלה. כי מי שהגיעה לכאן באה במטרה לנצח ולא להפסיד". הקנייתית רות צ'פנגטיש זכתה במדליית הזהב עם זמן של 2:32:43 שעות, לפני אלופת העולם היוצאת רוז צ'לימו, בת ארצה שמייצגת את בחריין שקבעה 2:33.46 שעות, והלאליה ג'והאנס מנמיביה שסיימה עם 2:34.15 שעות.

בהמשך צ'מטאי סלפטר סיפרה: "30 מתוך 70 רצות פרשו, הטופ 3 הן גיבורות פה, אך אני מרגישה שכולנו גיבורות לאחר שמסתכלים על מספר הפורשות במרתון הזה,ואני מזדהה עם כולן כי אני והן יודעות מה האימון שנדרש למרתון תחת תנאים כאלו". מאמנה דן סלפטר התייחס גם הוא בקצרה למרתון ואמר: "אנחנו מנתחים את המצב הבריאותי של לונה לאחר המרתון אשר התקיים בתנאים קשים, הכל כדי לוודא שהיא בריאה וכשירה כדי להמשיך את המסע העתידי אשר טומן בחובו משימות גדולות". רנו לווינגרה, מנהל הישגי בין לאומי של איגוד האתלטיקה, סיכם: "נלמד מהמרתון הזה ונחזור חזקים יותר לטוקיו בשנה הבאה, מכל אירוע לומדים וכך צריך להסתכל על זה".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות