רשמי: ליאור ליובין ממשיך לעונה נוספת בגלבוע/גלילרשמית: פראן טורס חתם לחמש שנים במנצ'סטר סיטינדאל הודיע: ''החלטתי שלא אשתתף באליפות ארה''ב''המשכיות: עודד קטש ימשיך לעונה נוספת בהפועל י-םרשמית: האסלביינק ובן חיים חתמו בבית''ר ירושליםמכבי חיפה הביסה 1:10 את הנוער, אלדין חסן נבחןבר טימור נפרד: ''גאה שהייתי קפטן הפועל ירושלים''מכבי חיפה: דניאל סאואנה והצוות ממשיכים במועדוןהכנה: הפועל כפר סבא סיימה ב-1:1 מול בני סכניןמירוק לאדום: סינטאיהו סלליך חתם בהפועל באר שבע
לונה צ'מטאי סלפטר (איגוד האתלטיקה)

צ'מטאי סלפטר: ''גאה לייצג את ישראל באליפות העולם''

שישי | | 11:27    מאת מערכת ישראל ספורט

רצת המרתון דיברה לפני הטורניר הגדול באתלטיקה שייערך בדוחא: ''זה חלום של כל ספורטאי''. דיאנה ויסמן תשתתף בריצת 100 מטר היוקרתית, אדווה כהן בריצת המכשולים ל-3,000 מטרים

אליפות העולם באתלטיקה תיפתח הערב (שישי) בדוחא שבקטאר. המשלחת הישראלית הצטמצמה בימים האחרונים רק לשלוש נשים בשל בעיות רפואיות של מארו טפרי ואיימרו עלמיה. את ישראל ייצגו דיאנה ויסמן, אדווה כהן ולונה צ'מטאי סלפטר, התקווה הגדולה של ישראל למדליה שתתחרה בחצות בריצת המרתון. מזג האוויר הלוהט בקטאר עלול להשפיע על התחרויות וגורמים שונים אף העלו חשש שריצת המרתון ל-42 ק"ג תבוטל בשל החום הכבד. יש לציין כי באצטדיון האתלטיקה פועלות מערכות קירור שיורידו את מזג האוויר לפחות מ-26 מעלות, אך כמובן שבחוץ שורר חום כבד.

לונה צ'מטאי סלפטר סיפרה לקראת האליפות: "אני גאה לייצג את ישראל בדוחא באליפות העולם, בטח תוך כדי ריצת המרתון, האירוע החביב עלי. לאתגר את עצמך מול כמה מהספורטאים הטובים בעולם בתחרות זו הוא חלום של כל ספורטאי, ואני שמחה שהוא מתגשם באליפות העולם. אם אני מסתכלת אחורה, על השנים האחרונות והיכן שאני נמצא עכשיו, אני שמחה מאוד ושלווה עם היכן שאני נמצאת. עבדתי קשה מאוד בשביל התחרות הזאת, כל יום כל היום, ולפעמים אפילו בלילה. עבורי ההשתתפות באליפות העולם היא התגמול על העבודה הקשה והמחויבות של עצמי ושל כל האנשים אשר סובבים אותי. כולנו יודעים שעל מנת לרוץ מרתון בתנאים מזיקים כאלה אתם זקוק למיומנויות וריכוז ברמה מאוד גבוהה. אין לי מדליה מובטחת, אבל אני סומכת על ההכנה שלי ואתן את המיטב שלי כמו שתמיד עשיתי. בואו ניתן לשעון לדבר, אני שמחה מאוד על התמיכה של המדינה והקהל, זה חשוב לי. כמובן לא אשכח שאני לא לבד פה, ובהצלחה לשאר חברי הנבחרת שלי".

דיאנה ויסמן (טיבור יגר, איגוד האתלטיקה)
דיאנה ויסמן, שיאנית ישראל שתתחרה בריצה היוקרתית מכולם ל-100 מטרים: "בעוד כמה ימים אני אייצג את ישראל באליפות העולם בריצת 100 מטר, באצטדיון ח'ליפה הבינלאומי אשר מכיל 40,000 מושבים, עם טכנולוגיית קירור שתשמור על המגרש עד 26 מעלות צלזיוס. זאת אליפות העולם הראשונה שלי בגילאי בוגרים, השתתפי בעבר באליפויות עולם בגילאים צעירים אך להיות כאן זהו כבוד גדול עבורי, ואני מרגישה שזה הדובדבן שלמעלה לאחר עונה מוצלחת. אני לא אחת שממהרת לדבר לפני תחרויות, אבל אני יכולה להבטיח שאני אעשה כמיטב יכולתי עבורי ועבור המדינה שלי. וכמובן, אני לא כאן לבד, בהצלחה לשאר חברי הנבחרת שלנו".

אדווה כהן, שתשתתף לראשונה באליפות העולם ותתחרה בריצת 3,000 מטרים מכשולים: "בסוף ספטמבר אזכה להשתתף באליפות העולם באתלטיקה קלה בדוחא ב-3,000 מכשולים, תחרות ראשונה ברמה של הטופ העולמי, ואני מקווה לעמוד במטרות שאני והמאמן שלי רומן פרדמן הצבנו ולייצג את ישראל בכבוד.  ההתרגשות רבה, זו נקודת שיא של עונה מאוד ארוכה ושל עבודה מאוד קשה שלי ושל הצוות שסובב אותי ואני חדורת מטרה להצליח. היעד הבא הוא אולימפיאדת טוקיו 2020, אני רוצה לאחל גם בהצלחה לשאר חברי הנבחרת שאיתי פה".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות