שר הספורט: ''הליגה האיטלקית תחזור עד ה-20 ביוני''היסטוריה בקריית אונו: אב ובנו יאיישו את עמדת השועררשמית: ג'ראיי גרנט חתם עד תום העונה במכבי חיפהמוכנים לליגה: 0:3 למכבי ת''א על בית''ר ת''א/בת יםבנות נתניה נגד העירייה: מפלה באופן קיצוני בתקציביםר.ב לייפציג הביסה 0:5 את מיינץ, שלושער לטימו ורנרהשר חילי טרופר נפגש עם יו''ר המנהלת ארז כלפוןאיתמר ניצן חתם לשלוש שנים נוספות בבית''ר ירושלים''שחקן בפרמייר ליג חשוד במעורבות באונס קבוצתי''הפועל ת''א: נתק בין משה סיני לאיציק ושרון ניסנוב
לינוי אשרם וארמה גירמה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

האזכרה הממלכתית לזכר י''א חללי מינכן נערכה בת''א

רביעי | | 21:43    מאת מערכת ישראל ספורט

במעמד ספורטאים אולימפיים, יו''ר הוועד האולימפי ובכירים נוספים בספורט הישראלי נערך הטקס בפעם ה-47. כרמי ''נמשיך להזכיר לעצמנו את מה שקרה. נמצאה הדרך להנציח את הנרצחים''

47 שנים אחרי רצח י"א חללי מינכן, קיים היום (רביעי) הוועד האולימפי בישראל הערב אזכרה לזכרם באנדרטה בתל אביב. באירוע השתתפו אלמנות המאמנים והספורטאים שהשתתפו במשחקים ההם ושרדו. את המעמד כיבדו ספורטאים חברי הסגל האולימפי: יעקב טומרקין, המתעמלות האמנותיות לינוי אשרם וניקול זליקמן, המרתוניסט ארמה גירמה, אלוף אירופה הסייף יובל פרייליך והסייפת ניקול טל.

יו"ר הוועד האולימפי, יגאל כרמי, נשא דברים בהם הזכיר את חשיבות ההנצחה: "47 שנים עברו מאז ותחושות האובדן, הכאב והזעם של המעשה הנורא חקוקות הן במישור האישי של יקירהם והן בציבוריות הישראלית. משפחות יקרות, הנצחת הי"א ומורשתם היא מאבני היסוד בעבודתו של הוועד האולימפי בישראל. אתם חלק בלתי נפרד מהמשפחה המורחבת שלנו. במשחקי טוקיו 2020 נקיים את הטקס של משלחת ישראל. נזכור ונזכיר שם את יקירכם שיצאו למשחקים האולימפיים ולא זכו לסיימם".
 


עוד הוסיף כרמי: "לאחר הרצח עמד הספורט הישראלי בפני שאלה קיומית. ביום אחד נכחד דור של ספורטאים, מאמנים ושופטים. מאז עסקנו בבנייה מחדש וכפי שנראה היום, משלחת ישראל למשחקי טוקיו 2020 תהיה הגדולה בהיסטוריה של הספורט האולימפי. אם תרצו, זו תשובה ניצחת לחבורת המרצחים והדרך הנכונה ביותר לשימור מורשת בננו. יהי זכרם ברוך".

כרמי דיבר על הניסיון החוזר לעלות דקת דומייה בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים: "בעוד כחודש ניפגש עם מר תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי. בהנהגתו של באך, נמצאה הדרך להנצחת ספורטאי ישראל בעת המשחקים האולימפיים ובכך, במשחקים האולימפיים בריו התקיים טקס זיכרון ייחודי בכפר האולימפי, טקס שקבע שהתנועה האולימפית מכירה בחשיבות הנצחת רצח ספורטאי ישראל במינכן. בפגישה זו נסכם את דרך הנצחת הי"א במשחקי טוקיו 2020".

את זר ספורטאי משלחת ישראל למינכן 1972 הניחו: אסתר רוט שחמורוב, שלומית ניר טור ושאול לדני. את זר הספורטאים העכשוויים הניחו לינוי אשרם וארמה גירמה. את זר הוועד האולימפי בישראל הניחו יורם ארנשטיין ומשה גולדשטיין.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות