גמר הסבב: סשה זברב ניצח 2:6, 4:6 את רפאל נדאלהפסד שני רצוף למכבי ראשל''צ, אשדוד בלתי מנוצחתצפו בקונטה מדבר: ''בדיעבד הייתי צריך לרדת מהמגרש''בני הרצליה הדיחה את מכבי חיפה בשמינית גמר הגביעחלוקת נקודות: 1:1 למכבי פ''ת בחוץ מול הפועל קטמוןדיווח: ''ליאור רפאלוב רוצה לעזוב את אנטוורפן בינואר''ביטון: ''ביקורת? לא קורא ולא מתעניין במה שכותבים''סופרקופה: ברצלונה נגד אתלטיקו, ריאל מול ולנסיהדניאל טננבאום: ''כלום לא מקרי, אני עובד קשה כל יום''שחר למירי רגב: ''הטענות שלך מגוחכות ופופוליסטיות''
סעיד מולאי (טוויטר

אחרי סערת מולאי-מוקי: ההתאחדות האיראנית הושעתה

רביעי | | 13:42    מאת מערכת ישראל ספורט

איגוד הג'ודו העולמי הודיע על השעייתה של איראן מכל התחרויות בשל אילוצו של סעיד מולאי לפרוש כדי להימנע מקרב מול הישראלי באליפות העולם האחרונה: ''זו הייתה הפרה של כלל החוקים''

איגוד הג'ודו העולמי הודיע היום (רביעי) על השעייתה של ההתאחדות הג'ודו האיראנית וכלל ספורטאיה מכל התחרויות הבינלאומית. זאת שלושה שבועות אחרי שהג'ודוקא האיראני סעיד מולאי חשף שהאיגוד במולדתו ניסה לאלץ אותו לפרוש מאליפות העולם בטוקיו כדי להימנע ממפגש עם שגיא מוקי, שהמשיך אח"כ לזכייה במדליית הזהב במשקל של עד 81 ק"ג. את המהלך הוביל יו"ר האיגוד העולמי, מריוס ויזר, שהבטיח אישית למולאי לטפל בסוגיה. 
 


בהודעה שנמסרה מטעם איגוד הג'ודו העולמי נכתב: "בעקבות מה שקרה באליפות העולם הוחלט להשעות את האיגוד האיראני מכל פעילות ספורטיבית וחברתית על ידי איגוד הג'ודו העולמי. סעיד מולאי קיבל הוראה לא להתחרות מול שגיא מוקי והדבר נוגד את לשון המכתב שקיבלנו בו הבטיחו האיראנים לכבד את האמנה האולימפית. מדובר בהפרה של חוקי ה-IJF ולא רק שלו". בהודעה הוזכרו מקרים קודמים בהם החרימו איראנים מפגשים ספורטיבים עם ישראלים, בהוראת המשטר. 

עוד נכתב שהסכם הופר באופן בוטה וכי כל גופי הספורט השונים באיראן יודעים על התקנון, אך לא מכבדים את האמנה האולימפית או את קודי האתיקה. האיגוד מנה את סיבות ההשעייה כשהבולטת מכולן היא הכנסת הפוליטיקה אל תוך מזרן הג'ודו כאשר האיגוד מצטט שאפליה אסורה על הבדל דת, גזע, מין, שפה או המדינה ממנה מגיע המתחרה.  כזכור, לאחר אליפות העולם נמלט מולאי לגרמניה, כאשר הוא כבר הצהיר שיתחרה בטוקיו 2020 תחת דגל הוועד האולימפי הבינלאומי. 

נגישות