יואב עומר ומאיה מוריס ניצחו, נוי דריהן נפצעה ופרשהגרובס: ''צריך להתרכז בעצמנו'', קלינגר: ''זה היה תענוג''הפועל ת''א ניצחה 1:2 את מכבי חיפה, הפער: 9 נקודותלוי: ''לב''ש סגל של אליפות'', אבוקסיס: ''הצגה של ניצן''נפרדו ללא הכרעה: רק 1:1 בין בית''ר י-ם להפועל ב''שאיתי שכטר: ''הבידוד? זה קשה לראות את כולם בחוף''כאילו לא הייתה פגרה: 0:2 למכבי ת''א על הפועל חיפהניצחון שביעי ברציפות לבאיירן, 0:5 ענק על דיסלדורףהופנהיים ניצחה 0:1 את מיינץ, 72 דקות למונאס דאבורהמנהלת: ''מכבי ת''א לא עדכנה את שחקניה במתווה''
מסיבת העיתונאים היום (איגוד הג'ודו)

שגיא מוקי נחת: ''עדין קשה לי לעכל שאני אלוף העולם''

חמישי | | 09:28    מאת מערכת ישראל ספורט

הג'ודוקא הישראלי חזר מאליפות העולם בטוקיו: ''סעיד מולאי גיבור, אני מעריץ אותו. חולם להחזיר את היחסים הטובים בין ישראל לאיראן''. סמדג'ה: ''שגיא עשה את זה בסטייל. זו סגירת מעגל עבורי''

אלוף העולם הטרי בג'ודו (עד 81 ק"ג) שגיא מוקי נחת היום (חמישי) בישראל לאחר שחזר מאליפות העולם בטוקיו, יפן, שנערכה בדיוק באותו האולם בו תתקיים התחרות האולימפית עוד שנה. מוקי היה נרגש ואמר במסיבת העיתונאים שנערכה בנתב"ג: "עדיין צמד המילים 'אלוף עולם' זה משהו שייקח לי עוד קצת זמן לעכל אותו. הרגשתי את כל האהבה והתמיכה מהבית. אתה לא מדמיין משהו כזה. רוצה לחזור הביתה ולהכיל את כמות האהבה. כל האימונים הקשים השתלמו".

על הג'ודאי המצרי מוחמד עבדלאל, שסירב ללחוץ את ידו לאחר חצי הגמר: "הצלחתי לנצח את כל היריבים עד הגמר באיפון, בחצי הגמר המצרי לא רצה ללחוץ לי את היד וזה היה קרב שאני צריך ללמוד ממנו עוד הרבה. צריך ללמוד להבא איך להתמודד עם הסיטואציה הזו. צר לי על הסיטואציה הזו לראות שבוחרים לא לכבד את הערכים של הג'ודו שאני גדלתי עליהם. מבחינתי לא משנה מול מי אני עומד, תמיד אלחץ את היד אם הפסדתי או ניצחתי. בכל קרב אני אתן את כל כולי ובסיומו אני אלחץ עד לכל יריב שלא יהיה, אלה הערכים שחונכתי עליהם. אני אמשיך להושיט את היד לשלום".

על האיראני סעיד מולאי: "הרגשתי שמשהו קורה מסביב ולא התרכזתי בזה. הסיטואציה היא לא נעימה בשבילי כי סעיד מולאי פרש אבל הוא גיבור ואני מעריץ אותו על הדרך שלו. צריך לרדוף אחרי החלומות שלך. להימנע מקרב בגלל סיבות כאלה או אחרות זה הכי כואב שיש וליבי יוצא אליו. ראינו את המודרניזציה באבו דאבי לפני שנה עם ייצוג שלנו תחת דגל ישראל שם. ידעתי שיש פה הזדמנות לעשות משהו שונה ואנחנו רואים שינוי. אני רוצה להיות שגריר לשלום. צריך תקווה. דרך הג’ודו יכולים לקרות דברים גדולים. יש לי חלום להיות הכי גבוה שאפשר. ויש לי עוד חלום, להחזיר את היחסים הטובים שהיה לנו עם העם האיראני כי העם לא שונא אותנו. היחסים בנינו מתקדמים קדימה בזכות הג'ודו, יש דברים שאי אפשר לחשוף".

מאמנו של מוקי ומאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה הוסיף: "אני מתרגש. יש פה הרבה סגירות מעגל. מי שמכיר אותי יודע שאני חולם בגדול. מאז הכניסה למזרן הג'ודו בגיל 3 חלמתי לעשות משהו משמעותי. אני ומשה פונטי יו"ר האיגוד דיברנו תמיד על מדליות. יש עוד חלום אחד שעדיין לא זכיתי עוד להגשים - בית לג'ודו הישראלי. הזהב של מוקי היה זהב בסטייל. הוא העמיד את ישראל כאחת הנבחרות החזקות שהיו באליפות העולם. ישראל סיימה במקום הרביעי הכללי מבין נבחרות הגברים. היו כמה שלא תיפקדו ואנחנו נשב עם הצוות המקצועי וננתח את מה שהיה. אני יכול להבטיח שאפילו אחרי הזהב של שגיא יש דברים שאנחנו רוצים לשנות, כי בחצי הגמר היו דברים שלא עבדו לו. נחפש שהוא יהיה עוד יותר טוב ולא נסתפק בשום דבר, כדי לקחת הכול מהכול".

יו"ר האיגוד משה פונטי אמר: "מחמם את הלב שהתקשורת מתעניינת בענף מספר אחד בארץ. אני מברך את שגיא, אלוף עולם ואלוף אירופה, ספורטאי מדהים ומוביל דרך מדהימה אחרי פציעה קשה. שגיא הוא ספורטאי על ששובר את השיאים של עצמו שוב ושוב. יש לישראל מעט אלופי עולם, ושגיא מציב לעצמו מטרות גבוהות יותר. אורן סמדג'ה מוביל נבחרת שמפיקה מדליות מכל תחרות. הוא נותן תקווה שאפשר להצליח בגדול. הרבה נבחרות מבקשות ממנו להדגים את הבנתו בענף. חשוב לזכור שאורן הוא המדליסט האולימפי הראשון מברצלונה 1992 והיחיד שזכה במדליה גם כמאמן וגם כספורטאי. היחסים שלנו עם האיגוד העולמי טוב מאוד וכעת אפשר לומר את תאריך הגרנד פרי בארץ 23-25/1 ואני מקווה שיגיעו משלחות גם ממדינות ערב".  

פונטי התייחס גם לדרמה מאחורי הקלעים עם סעיד מולאי, הג'ודוקא האיראני: "כרגע המצב רגיש. הייתי רוצה ששגיא וסעיד יפגשו. אמרתי שאם יהיה קרב בניהם, שהטוב בניהם ינצח. הסיפור היה היסטורי אם הוא היה עולה, זה הסיפור הגדול. אני מקורב למריוס ויזר, יו"ר האיגוד העולמי, ואנחנו נדבר בקרוב על סוגיית מולאי. יש לו של מעמד פליט, ואני מאמין שיתחרה בגרנד פרי בארץ". 

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות