חיים סילבס: ''לא היה שום דבר אישי עם עדן בן בסט''יאניס ספרופולוס: ''השחקנים יגיעו רעננים ומוכנים''רוג'ר פדרר נותח בברכו - ויחמיץ את הרולאן גארוסרשמית: מרטין ברייתווייט חתם בברצלונה עד 2024משה חוגג: ''לא יכול לבד, צריך את האוהדים איתי''זדה הוצג בנס ציונה: ''אני לא חושש מירידת ליגה''פפ גווארדיולה: ''למה שאעזוב את סיטי? אני נשאר''בלבול: ''שרי? גם למסי ורונאלדו יש ימים פחות טובים''דראפיץ': ''מעצב נולדים גיבורים וקהת הגיבור שלנו''מסי: ''אנחנו לא מספיק טובים כדי לזכות בצ'מפיונס''
המנכ''ל מוני ברוש והיו''ר אלי אוחנה (רועי ינקלוביץ)

אוחנה: ''מצפים לעונה הזאת כמו שלא ציפינו הרבה זמן''

שלישי | | 19:00    מאת רועי ינקלוביץ

יו''ר בית''ר ירושלים התייחס לטענות לגבי הממון של חוגג (''את מכבי ת''א וגולדהאר לא שואלים שאלות כאלה'') וגם המטרות לעתיד (''אליפות לא עושים בדיבורים. אני מרגיש משהו שונה לחלוטין'')

אחרי שהעפילה לגמר גביע הטוטו ורגע לפני שתפתח את העונה מול הפועל באר שבע בטדי, בית"ר ירושלים ערכה היום (שלישי) לראשונה אי פעם מדיה דיי בו יו"ר המועדון אלי אוחנה והמנכ"ל מוני ברוש סיפרו על תכניות הקבוצה לעונה הקרובה ולטווח הארוך יותר.

אוחנה אמר לגבי הביקורות על מקורות הממון של הבעלים משה חוגג: "את אנשי מכבי תל אביב ואת מיץ' גולדהאר לא שואלים כאלה שאלות. הכל תקין, עברנו את הבקרה התקציבית שכיום דרישותיה קפדניות ביותר לאור מה שקרה עם הפועל תל אביב. הלוואי על כולנו להרוויח בכל החיים שלנו את הסכומים ששמנו כבטוחות. כל הדיבורים על משה חוגג לא רציניים. אנחנו מרגישים איתנות פיננסית וגם כל העובדים שלנו בטוחים מאוד במקום עבודתם. הקבוצה הזאת ידעה עליות ומורדות בבעלות מאז התואר האחרון ב-2007. אנחנו מצפים לעונה הקרובה כמו שלא ציפינו הרבה זמן".

שחקני בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
אוחנה הוסיף: "אליפות לא עושים בדיבורים. אני מרגיש משהו שונה לחלוטין, אני רואה את התגובות ברחוב, יש משהו באוויר, אני מרגיש אותו. ראינו את זה בגביע הטוטו. זו אמנם לא אינדיקציה, הגענו לגמר גביע הטוטו ולא הגענו כי גנבנו את הניצחונות, הצגנו משחקים טובים. הקבוצה נראית טוב ביחס לכל הקבוצות בארץ ואנחנו מכוונים הכי גבוה, אני לעולם לא אגיד שאנחנו מכוונים למקום ראשון, אנחנו מכוונים למקומות 1-3, זה לא בושה. אף אחד לא יעמיד אותנו לדין אם לא נגיע לשם או שיתלו אותנו בכיכר העיר. מדובר בספורט, מדובר בכדורגל, דברים יכולים לקרות לא תמיד כמו שאתה מתכנן, אבל בגדול בית"ר ירושלים הולכת להילחם על כל תואר אפשרי, 1-3 זט המטרה בליגה".

על העובדה שבית"ר לא זכתה באליפות כבר תריסר שנים: "ב-12 השנים האחרונות בית"ר עברה טלטלות שקבוצות אחרות לא היו קמות מהן. בית"ר הגיעה לפירוק פעמיים בבית משפט, תזכרו את התקופה של ארקדי גאידמק שאמנם זכו בתארים כי השקיעו סכומי עתק, אבל הניהול בבית"ר ירושלים היה בגישה אחרת. אני לא מבכה את הניהול הקודם של טביב, הייתה לו גישה מסוימת, השקעות מסוימות. הוא לא רצה לקפוץ מעל הפופיק, הוא לא רצה להיות גולדהאר או אנשים אחרים וזו הייתה זכותו המלאה. ראינו תוצאות סבירות ולא רעות, היינו ארבע שנים באירופ.  השאיפה עכשיו היא גם לזכות בתארים. השאיפה הזו גם מתאימה להשקעות שיש בבית"ר ירושלים".

אוחנה המשיך: "כשאתה משקיע 80 מיליון ש"ח תקציב, מה נאמר? 'אנו חיים על פלייאוף עליון'? בפלייאוף העליון אפשר להיות עם תקציב של 20 מיליון ש"ח. כדי לקחת תואר אתה צריך להשקיע את ההשקעות שמושיקו חוגג משקיע. הוא עושה זאת באהבה ובחפץ לב ואני מאמין שאם לא יהיו הפתעות בדרך, אפשר לקחת תארים. 

יחגגו גם במהלך עונה? שחקני בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
על ההיררכיה במועדון, אמר אוחנה: "משה חוגג נמצא בראש הפירמידה והוא גם בעל הבית שבעצם מתווה מדיניות, תקציבים וכל הדברים האלה. עיקר השינוי הגיע מאז שמשה הגיע, כל מה שקשור לתדמית שלנו והאוהדים. חוגג מתווה את הדרך, אבל יש אנשים שכל אחד בתפקיד שלו עושה את הדברים. מושיקו לא מעורב ביום-יום בכל מה קורה בכל שנייה, אבל הוא בהחלט בעל בית מאוד מעורב. בית"ר ירושלים זה מועדון חזק עם היסטוריה ובעל הבית לא צריך להוכיח כלום לאף אחד. מי שקצת דואג לי שלא ידאג. על עלי מוחמד יש את חוגג שאומר את הדברים מעל כל עץ רענן ובצורה ברורה שמשקף לחלוטין את הדעות שלי ושל המועדון. אנחנו מתעסקים בניהול השוטף ואני בוחר מתי לדבר".

גם ברוש עצמו שהגיע כאיש שעליו חוגג סומך יותר מכל, הוסיף: "המטרה בסוף שבעל הבית יביא כמה שפחות כסף והקבוצה תדע להביא כספים ממקורות שלה, כמו מרצ'נדייס, ספונסרים וכדומה. אנחנו רוצים שמשה חוגג יביא פחות כסף, אין שום סימני שאלה ועברנו בקרה והכל. אף אחד לא שואל את גולדהאר מאיפה הכסף שלו".

אוחנה התייחס לקבוצת הנוער ואמר: "זאת השאיפה והתקווה, אנחנו בגדול מסמנים שחקנים בעלי פוטנציאל מאנשי המקצוע שלנו ונותנים להם את כל הכלים כדי להתקדם עוד יותר. אם זה לימודי העשרה או דברים שיכולים לשפר בכל הפרמטרים את השחקנים. בעידן של חוגג, כשאתה קונה שחקן בשמונה מיליון ש"ח כמו מיכאל אוחנה אתה לא מצפה לעשות אקזיט עליו. עצם ההשקעה לבוגרים ולנוער זה בתקווה שבעוד 3-4 שנים נראה ארבעה-חמישה שחקנים גם בסגל הבוגרים, אבל זה לא תלוי רק בנו אלא גם בכישרון שלהם. יעלו בקרוב עוד שחקן או שניים להתאמן עם הבוגרים".

משה חוגג ואלי אוחנה (ליאת אבשלומי)
בעיה נוספת היא הקהל הירושלמי. בסך הכול 8,00 מנויים מכרה הקבוצה עד כה הקיץ, למרות כל ההחתמות הנוצצות ודרכי הטיפול החדשים. אוחנה התייחס לנושא ואמר: "צריך לזכור שירושלים בנויה בצורה מאוד מיוחדת, הרבה מאוד בני מיעוטים, ערבים ואחרים שמן הסתם לא מגיעים למשחקים שלנו, יש אחוז גבוה מאוד של דתיים שמן הסתם לא מגיעים, אבל אני חושב שזו נקודה שצריך לראות איך אנחנו עובדים על זה. זה מגיע עם תדמית של מועדון ותוצאות, שבסוף ישפטו אותנו על סמך זה והתוצאות של הפציעה הבוגרת. לפחות עד עכשיו להוציא את הפציעה של מיכאל, זה הולך טוב".

אחת הסערות שהעסיקו הכי הרבה את ראשי המועדון, היה הטיפול נגד הקהל האלים והגזעני של הקבוצה, שחלקו אף איים על הבעלים משה חוגג קילל את עלי מוחמד, וקיבל איומי תביעות. ברוש הבהיר: "זו העמדה של המועדון - מחוגג, אוחנה ודרכי. מי שיפגע במוניטין של בית"ר, יקבל תביעה". אוחנה הדגיש: "אם מישהו מאיים על משה חוגג בפייסבוק, מותר לו לתבוע אותו ואם מישהו עובר על החוק מותר לו לתבוע אותו, גם אלי טביב תבע אנשים. לא ראיתי את חוגג תובע מישהו שאמר שעלי מוחמד לא יהיה בבית"ר ירושלים. אם לבן אדם אין כסף, שלא יעשה עבירה. המטרה היא להרתיע אנשים מלעבור על החוק ומלנהוג באלימות וגזענות. המאבק הספציפי הזה נכון לגבי כל המציאות הישראלית והכדורגל הישראלי, וזה דבר שיהפוך את הספורט לדבר הרבה יותר נגיש ויפה".

פציעה קשה. מיכאל אוחנה (ליאת אבשלומי)
על הסגל המקצועי ועל החוסר בבלם, אמר אוחנה: "זה משהו שעובדים עליו וזה לא דבר פשוט. הקבוצה נבנתה השנה מאוד חזקה ואטרקטיבית ועם שחקנים מובילים. בעניין של בלם זר, ראינו לא מעט בלמים שברגע האחרון שינו את דעתם והחליטו לא לבוא לארץ. כל פעם ששמות מודלפים זה גורם נזק וגם לנו נזק בעבר. אנחנו כן בדיבור עם בלם שמקווים מאוד שייסגר עד סוף השבוע ומקווים שזה אכן יקרה. יהיה בלם חדש בבית"ר ירושלים. במהלך עונה שלמה יש פציעות, אבל זה קרה וצריך להתמודד עם הסיטואציה וזה שובר את הלב על שחקן שחזר מפציעה ונפצע שוב. מיכאל אוחנה היה אמור להיות שחקן מוביל בביתר ירושלים".

על התפקיד של יוסי בניון, שפרש לאחרונה ממשחק פעיל והפך להיות המנהל המקצועי של הקבוצה, אמר אוחנה: "אחד המינויים המאוד משמעותיים היה יוסי בניון והקשר שלו עם השחקנים. היכולת להשפיע עליהם בהתנהגות או ספורטיביות הם כמעט בלתי מוגבלות. בכל מועדון באירופה יש מנהל ספורטיבי". לגבי דרכי הגישה לאצטדיון סיפר אוחנה: "הנושא נמצא בשיחות מתמשכות עם העירייה ואנחנו מקווים שמערך השאטלים יופעל כבר מהמשחק נגד באר שבע. נכון שרק 13 אחוז מאוהדי בית"ר ירושלמים, אנחנו מקווים שזה ישתפר".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות