רוטנשטיינר הסכים לקצץ, חתם על חוזה עד סוף 2020ליגה לאומית: גל כהן מונה למאמנה של הפועל רעננהרשמית: ולדימיר איביץ' יסיים את תפקידו במכבי ת''אמיכה ואצילי: ''בוחרים להביט לאמת בלבן של העיניים''השחקנים בפרשת הקטינות: דור מיכה ועומר אצילירוני לוי: ''זאת הייתה עונה ארוכה עם סיום מוזר וקשה''חיים סילבס הודיע לעדן בן בסט: אתה לא בתכניותדיווח ברוסיה: שון וייסמן מבוקש בלוקומוטיב מוסקבהמאטיץ' האריך את חוזהו ביונייטד, טרייד ענק באיטליה?אחרי שנתיים: הפועל חדרה שחררה את לוסיו מרניאו
קארין סנדל (ההתאחדות לכדורגל)

קארין סנדל: ''תופעת המנודים היא פסולה ובזויה''

שלישי | | 11:00    מאת אביחי חיים

יו''ר איגוד השחקנים והשחקניות דיברה בתכנית הספורט של רדיו סול בשיתוף עם ישראל ספורט: ''מנהלים מו''מ עם מנהלת הליגות בכדורגל על הכנסת סעיף בחוזה לאיסור נידויו של שחקן''

שחקנית נבחרת ישראל בכדורגל נשים, קארין סנדל, מונתה רק לפני חצי שנה ליו''ר ארגון השחקנים והשחקניות בכדורגל הישראלי ונראה שהיא הגיעה רעבה לעבודה. סנדל אשר מכירה את עולם הכדורגל הישראלי על בוריו, מתכוונת לבצע מהפכה בכל מה שקשור לייצוג השחקנים והשחקניות בענף ואחד הצעדים הראשונים הוא להעלים את תופעת המנודים מהכדורגל הישראלי.

בראיון לרדיו סול בתוכנית הספורט ''עד הסוף'' בשיתוף עם אתר ישראל ספורט המשודרת בכל יום חמישי בין השעה 10:00-11:00, בהגשת אביחי חיים, מורן בן זכאי ושוקי אברהם, התייחסה סנדל לגבי תופעת המנודים בכדורגל הישראלי, חיזוק הארגון, המהפכה בכדורגל נשים והגעת מועדון הנשים של צ'לסי למשחק במושבה מול נבחרת הנשים הישראלית: ''תהיה חגיגה גדולה''. 

חן דילמוני אחרי שהתעלף (יח''צ)
שחקן הפועל חיפה, חן דילמוני, התעלף לאחרונה לאחר שהתאמן לבדו בחום הכבד, מה עושה ארגון השחקנים בעניין כדי לעצור את התופעה המחרידה הזו ''תופעת המנודים'' בכדורגל הישראלי? 
''העמדה שלנו מאוד ברורה, תופעת המנודים היא פסולה ובזויה וצריך להוקיע אותה מהשורש. אנחנו פועלים במספר זירות ואנחנו הולכים עם זה עד הסוף. בימים אלו מתנהל מו''מ עם מנהלת הליגות בכדורגל על מנת להכניס סעיף בחוזה שיאסור על התופעה הזו, קורים הרבה מאוד דברים מתחת לפני השטח ובקרוב הכל יתגלה''.

להגיע למצב ששחקן כדורגל יתעלף ויסכן את חייו, זה מצב אבסורדי. 
''זה עובר כל קו אדום אפשרי'', הדגישה. ''אנחנו לא רוצים לראות דברים כאלה בכדורגל הישראלי, זה בושה וחרפה. התופעה חייבת להיעלם. היא לא יכול להיות חלק מתרבות ספורט שהיא בריאה ונקייה. לצערי, יש מלחמה בכדורגל הישראלי מול העסקנים ואינטרסים שלא קשורים לעולם הכדורגל שאנו כה אוהבים, אנחנו נפעל בכל הדרכים העומדות לרשותנו כדי להעלים את התופעה הזו''.

מתי זה יקרה?
"כל שינוי לוקח זמן, זה אף פעם לא עניין של הוקוס פוקוס. צריך לעשות עבודת שטח ולא סתם לצאת בהצהרות. אנחנו כן בוחנים את כל האופציות ובסופו של דבר, אם הסעיף הזה לא ייכנס לחוזה השנה אלא בשנה הבאה בכל מקרה זה יהיה הישג עבורנו. אנחנו רוצים לנקות את הכדורגל מהדברים הפסולים האלה בשיתוף פעולה עם מנהלת הליגות בכדורגל''.

הוועד המנהל הנבחר עם קארין סנדל (ארגון השחקנים)
לוקחים אתכם ברצינות? הרי ארגון השחקנים הוא גוף בלי שיניים.

''אני מסכימה שבשנים עברו ארגון השחקנים היה גוף בלי שיניים והתייחסו אליו לארגון שהוא שם בשביל היופי- סוג של ועדת קישוט. אנחנו עובדים מאוד קשה כדי ליצור את האמון החדש מול השחקנים והשחקניות, להביא הישגים כדי שנהפוך להיות ארגון חזק בכדורגל הישראלי. בסופו של דבר נגיע לאן שאנחנו רוצים'''.

בכדורגל הנשים, תופעת המנודים קיימת?
"לנשים יש בעיות אחרות, אבל תופעת המנודים לא קיימת בכלל והלוואי וזה היה ככה גם בגברים ונגיע לשם''.

בחודש שעבר התקיים הכנס הראשון של הכדורגל נשים בישראל, למען המאבק בשינוי הכדורגל נשים. 
''היה כנס מאוד מוצלח. חלק מהאג'נדה הכללית לחזור ולחבר את השחקנים והשחקניות אלינו. יש מלחמה מאוד רצינית עם משרד הספורט של תקציבים שהובטחו ולא הגיעו. אנחנו פועלים בצורה בפן המשפטי, התקשורתי וגם מול הכנסת יחד עם שדולת הנשים שנמצאת מאחורינו עם לובי חזק מאוד. אנחנו מתכננים מהפכה בכל ענף הכדורגל נשים בארץ במטרה להפוך אותו לכדורגל מקצועני כמו בכל שאר המקומות בעולם. 
 


אפשר להגיד שאתם פועלים לצורך אפליה מתקנת בחברה?
''יש מדינות בעולם כמו ארה''ב, שברגע שהחליטו על שוויון בתקציבים,חוקקו את התקנה ''טייטל 9''- שקבעה שוויון בחלוקת התקציבים בין הנשים לגברים וזה נשמר עד כה. בישראל, אנחנו רחוקים מכך. הפערים הם גדולים מאוד והאפליה היא קשה. רואים את הנתונים שחור על גבי לבן. זה מחריד לראות את הפערים הגדולים בין הספורט הגברי לנשי לא רק בכדורגל הישראלי, בימים אלה אנחנו  מגישים את העתירה לבג''ץ. המונדיאל האחרון בפריז עשה שינוי גדול בתפיסת הכדורגל נשים. הרבה אנשים יכולים לדמיין מציאות שהיא אחרת. אני מקווה שעוד 20 שנה נסתכל אחורה ונגיד איזה מטורף שזה לא היה ככה''. 

ההגעה היום (שלישי), של מועדון הנשים של האימפריה האנגלית, צ'לסי לארץ, מייצרת באז סביב הכדורגל נשים?  
''גם בישראל יש התעוררות סביב הכדורגל נשים'', מציינת. ''אני משחקת 20 שנה כדורגל, וההוכחה לכך היא שקיבלתי איזושהי הודעה מהורה שכתב לי שהבנות שלו ראו אותי באיזה ריאיון בטלוויזיה ועכשיו מכריחות אותו להגיע ולצפות במשחק מול צ'לסי. אני שמחה על כך, כמעט ולא היה קיים במרחב הציבורי מודל לחיקוי שכזה ושזה קיים אז הילדות יכולות להתחבר ולראות ולהחליט בעצמן. מזמינה את כולם להגיע לאיצטדיון המושבה וליהנות''.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות