דאגה גדולה בנבחרת ישראל מהפציעה של מנור סולומוןהכנה: נבחרת ישראל ניצחה 86:95 את מכללת אובורן2:3 למ.ס אשדוד על הפועל ת''א, חדרה בחצי גמר הטוטועדיין במאזן מושלם: נבחרת הנוער העפילה לחצי הגמרישראל תארח את הסבב העולמי, אבישג סמברג תשתתףאראל לאוהדים: ''אנחנו מאוכזבים מפתיחת העונה כמוכם''ברק בכר: ''לא באנו לטיול, יש לנו אתגר לנצח בקפריסין''ATP ישראל: דומיניק תים ישתתף בתחרות בתל אביבנתניה או סמי עופר? בב''ש מנסים לשנות את ההחלטהפוצ'יוולי: ישראל עלתה למקום הראשון בדירוג האירופי
פחרי עסאקלה וזאב זלצר (צילום פרטי)

בחמישי: השקת אקדמיית כדורגל ייחודית בכפר מגאר

רביעי | | 09:15    מאת מערכת ישראל ספורט

האקדמיה, בניהולו של פחרי עסאקלה, תתנהל בשיתוף פעולה עם מכבי נתניה וזאביק זלצר. מה תכלול האקדמיה הייחודית? מה טיב שיתוף הפעולה עם היהלומים ומי יגיעו להשקה החגיגית מחר?

בפעם הראשונה בכפר מגאר: אקדמיה לכדורגל מקצועי בשיתוף פעולה עם מועדון הכדורגל מכבי נתניה. האקדמיה, בבעלותו וניהולו של המאמן פחרי עסאקלה, יליד הכפר אשר בחזקתו רזומה עשיר בהישגים אישיים, חלקם עם קבוצות הנוער שאימן כאשר העלה שתי קבוצות שונות לליגה הארצית. בנוסף, רשם הישגים מרשימים כהשעלה את מכבי אחווה ירכא והפועל טובא-זנגריה שנה לאחר שנה מליגה ג' חליגה ב'.

ביום חמישי הקרוב יתקיים אירוע ההשקה של האקדמיה והמאמן עסאקלה סיפר: "אני חושב כבר כמה שנים על הקמת האקדמיה ולשמחתי ביום חמישי תהיה בעיטת הפתיחה. חשוב לי לציין שבחרתי לקיים שיתוף פעולה עם מועדון הכדורגל מכבי נתניה, אשר בעיניי הם מהבודדים בכדורגל הישראלי אשר נותנים במה לשחקנים צעירים, בכדי להתקדם ולתקוע יתד בליגות הגבוהות בכדורגל הישראלי. כמו כן, לא אשכח את חברי היקר מר זאביק זלצר, לשעבר מנהל קבוצות הנוער והנערים בנבחרת ישראל, וכיום משמש כמנהל קבוצות הנוער והנערים במכבי נתניה, אשר נרתם למשימה ובזכותו צעד זה יוצא לדרך".

פחרי עסאקלה (צילום פרטי)
פחרי התייחס גם לאקדמיה ולאיך היא מתבטאת מבחינה מקצועית ותרבותית: "האקדמיה בנויה מקבוצות נוער ונערים אשר יהיו רשומות בהתאחדות הכדורגל, בנוסף לקבוצות טרומים וטרום גן עד כיתה ד', אשר יתאמנו במסגרת בתי הספר". על הפן המקצועי והתרבותי, הוסיף עסאקלה: "האקדמיה היא איזורית ולא מקומית, אשר תכיל חניכים ושחקנים מכל הכפרים הצמודים לכפר מגאר, ובתקווה להתפתח יותר. כמו כן, האקדמיה מחולקת לארבעה שלבים, כאשר השלב הראשון מתבסס על לימודי כדורגל בבתי הספר כפי שהזכרתי קודם ובשאר הקבוצות, מאחר וידריכו את החניכים והשחקנים מאמנים עטורי נסיון ובעלי יכולת אימון גבוהה, שמתי דגש על כל מה שקשור לתרבות וחינוך ספורט בסיוע חוגים שונים ודוגמא על כך, חוג פילטיס, אשר בחוג הזה יעבדו המאמנים בחוג הזה יעבדו המאמנים עם החניכים על פיתוח השריר בצורה תקינה ובריאה, בשילוב מקצועיות וקורדנציה".

"בנוסף לכך, האקדמיה תכיל חוג יוגה כאשר יסייע מה שקשור לצד המינטלי וההתמודדות בזמני לחץ, בנוסף לבנייה גופניית תקינה ולכן הוספנו חוג אירופיקה. ולבסוף, הוספתי לתוכנית עבודה תזונאית מקצועית, אשר תסייע ותלווה את החניכים והשחקנים באופן אישי, בכדי להקנות להם תזונה נכונה למשך כל עונת האימונים. בנוסף לכך, צוות המאמנים יעברו השתלמוד יחודית בהדרכתו של מר זאביק זלצר, אשר המאמנים יטמינו בחניכים יסודות נכונים ויעבדו לפי תוכנית אימונים שתואמת לכל שכבת גיל, פרט ליכולות האישיות והגיל של החניכים", הוסיף עסאקלה.

ההזמנה לאירוע החגיגי (יח''צ)
כפי שהוזכר קודם, האקדמיה הוקמה בשיתוף פעולה של מועדון מכבי נתניה. עסאקלה התייחס לנושא ואמר: "המטרה העיקרית בשיתוף פעולה עם מכבי נתניה היא המעקב שלהם על האימונים בבתי הספר ובקבוצות הנערים והנוער, כאשר יש להם זכות לדרוש כל שחקן העונה על צרכי המועדון". חשוב לציין שבקרב תושבי הכפר, הרעיון קיבל אהדה ותמיכה גדולה, כפי שמספר פחי עצמו: "אני שמח מאוד על תמיכתם של אנשי הכפר ברעיון זה, בנוסף לכל אנשי העסקים, אשר נרתמו והושיטו יד לסיוע על מנת להוביל להצלחת פרוייקט זה, ועל כך נותר לי לומר להם תודה מכל הלב".

בשיחה שערכנו עם נאסר הייב, יו"ר קבוצת הכדורגל הפועל טובא-זנגריה, אשר עלתה ליגה בתקופה בה עסאקלה עמד על הקווים, הייב פרגן: "אין לי כל ספק שפחרי יוביל את האקדמיה להישגים כבירים. חשוב לציין שבעונה שעברה ובתחילת העונה הייתה לנו קבוצה לא יציבה, ומרגע הגעתו של עסאקלה לקבוצה, הבנו שמתפתח כאן פרוייקט נדיר. לשמחתי הרבה, בסוף העונה קטפנו את פרי עשייתנו ועלינו ליגה. נותר לי לומר שפחרי הוציא מים מהסלע ועשה את הבלתי יאמן. מאחל לו כל ההצלחה שבעולם".

ההזמנה לאירוע החגיגי (יח''צ)
לסיום, עסאקלה התייחס לתמיכה של משפחתו וחבריו ואמר: "אני בכל רגע, כל דקה וכל יום מודה לאשתי ולילדים שלי, למשפחתי היקרה ולחברים הנאמנים שלוו אותי בכל אורך הקמת האקדמיה. בדיוק על כך נאמר - ניתן להחליף הכל בעולם, מלבד המשפחה". יש לציין כי להשקה החגיגית צפויים להגיע בין היתר מוחמד עוואד ואעיד חבשי ממכבי חיפה, דיא סבע מגוואנגז'ו ר.פ ומהדי זועבי מעירוני קריית שמונה.

נגישות