התרחישים: מחזור הסיום של שלב הבתים באלופותמנהלת הליגה: ''קיום הדרבי התל אביבי נמצא בספק''נבחרות הנוער של ישראל וגרמניה ביקרו ביד ושםאוראל גרינפלד ישפוט את הפועל ב''ש מול בית''ר י-םסייקלינג אקדמי שינתה את שמה, אדמס: ''נעשה רעש''מומחי הווינר מעריכים: באיירן מינכן תנצח את טוטנהאםאייאקס בהלם מההדחה: ''הכדורגל הוא לא תמיד הוגן''נשאר בארה''ב: דקל קינן האריך את חוזהו בסקרמנטוקלופ על סלאח: ''אין לי מושג איך הוא הבקיע את זה''מכבי תל אביב הודיעה: ''דייויד פדרמן עבר אירוע לב''
שחקני הנבחרת בנתב''ג (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

נבחרת הנוער נחתה בישראל, אהרוני: ''יש בסיס טוב''

שני | | 16:22    מאת רועי ינקלוביץ וגיא סולומון

אחרי שזכתה באליפות אירופה דרג ב' וחזרה לדרג א' לאחר שלוש שנים, נבחרת הנוער שבה לארץ. המאמן הוסיף: ''פיני גרשון מתווה דרך מדהימה''. המצטיין דוברת: ''ראויים להיות בדרג הבכיר''

נבחרת הנוער בכדורסל נחתה היום (שני) ולכבודה נערכה קבלת פנים חמה בשדה התעופה, אחרי שזכתה אתמול באליפות אירופה דרג ב' מבלי להפסיד משחק לאורך כל הטורניר ויום לפני כן השיגה את המטרה האמיתית של הטורניר - חזרה לדרג א' אחרי שלוש שנות היעדרות. מיד עם ירידתם מהטיסה הצטלמו שחקני הנבחרת, כשאפילו צוות המטוס לא ויתר על הנצחת הרגע לצד הגיבורים הצעירים.

המאמן אורן אהרוני אמר: "השחקנים הראו הרבה מאד אופי. טורניר בדרג ב' הוא מאד קשה בעיקר מנטאלית. ככל שאתה מנצח ומתקדם אתה מבין שבעצם עדיין לא עשית כלום. כל בוקר קמנו מחדש ואספנו את עצמנו והתכוננו למשחק הבא. מגיעות כל המחמאות לילדים האלה ולצוות המדהים של הנבחרת. בשלוש-ארבע שנים האחרונות יש עשייה מאד טובה במחלקות הצעירות בארץ ובאיגוד בפרט. פיני גרשון מתווה דרך שהיא יוצאת מן הכלל. יש הצלחות בנבחרות וגם יותר שחקנים מגיעים לרמות הגבוהות. זה קרדיט גדול למועדונים ולאיגוד".

הנבחרת עם אנשי הצוות (עודד קרני, איגוד הכדורסל)
אהרוני הוסיף ואמר: "יצאתי מכור ההיתוך של נבחרות ישראל ואני חושב שיש עתיד טוב לכדורסל הישראלי ולכדורסלן בפרט. אני חושב שיש שינוי מבורך ומאמין גדול שאנחנו נראה עתיד ורוד". המאמן נשאל לסיום לגבי העתיד המקצועי שלו במכבי תל אביב: "טוב לי איפה שאני נמצא. אני חושב שבאמת העבודה בנוער היא לא פחיתות כבוד אלא להיפך - מאד מאתגרת. זה כמו ריצת מרתון אחת ארוכה. מאד טוב לי כרגע ואני לא חושב רחוק. אני מתרכז במה שאני עושה עכשיו, ומה שיהיה בעתיד יהיה בעתיד".

נועם דוברת ממכבי ראשון לציון, שנבחר לשחקן המצטיין בטורניר, אמר: "אני חושב שהמקום הראוי של כל נבחרות ישראל הוא בדרג הבכיר, בדרג א' כי זה המקום הראוי של נבחרת ישראל ואני שמח שעמדנו במשימה והחזרנו את הנבחרת שלנו לדרג הבכיר. העתודה עשו באמת דבר מדהים, זה הישג עצום גם שנה שעברה וגם השנה ואין ספק שזה נותן איזשהו דרייב ורצון לעשות משהו משלך וגם להביא גאווה למדינה ולנבחרת שלך".

גם צוות המטוס חלק כבוד (עודד קרני, איגוד הכדורסל)
דוברת הוסיף: "מה היה שונה משנים קודמות? אני לא יודע איך זה היה שם כי לא הייתי חלק מזה אבל אצלנו אני יודע שהנבחרת הייתה מאוד מגובשת, כולנו היינו ביחד, חברים הרבה מעבר לפרקט. כל אחד פה נתן את הלב והנשמה שלו בכל משחק, לא משנה כמה דקות הוא שיחק ומה עשה על המגרש, אנחנו חברים מאוד טובים ואני גאה בקבוצה שלנו על ההישג שלנו. תואר המצטיין זה נחמד וכיף אבל זאת עבודה של כולם ואומנם אני קיבלתי את הכדור אבל העבודה הייתה של כולנו ולכולנו חלק שווה פה".

דורי סהר ממכבי תל אביב סיכם: "עבדנו קשה כל יום, עוד מתחילת ההכנה, עבדנו כל יום על הגנות, התקפה ושיתוף פעולה ואין מאושר ממני שהוכחנו על המגרש כמה העבודה הקשה משתלמת. תמיד האמנו, המטרה הייתה להגיע לשלבים ולעלות לשלבים האלה, ידענו שאנחנו חבורה איכותית אז כן האמנו. זה נותן לנו דרייב לעבוד יותר קשה, הוכחנו שאנחנו טובים וראויים להיות בטופ של אירופה ועכשיו יש לנו פוש לעבוד יותר קשה על היכולות שלנו. אם נוכל להשתלב נהיה בשמיים, אנחנו עכשיו בחגיגות של האליפות אבל ניקח כמה ימים מנוחה ונמשיך לעבוד קשה".

נגישות