מאזן בית מושלם: 55:77 למכבי ת''א על באיירן מינכןשילם את המחיר: מרקו סילבה פוטר מאימון אברטוןשיא נוער ומקום 9 חצי גמר לגורבנקו באליפות אירופהניצחון שני ברצף להפועל ת''א, 81:88 על מכבי חיפהאנחל דלגאדו נחת: ''באתי לעבוד קשה ולעזור לחולון''יו''ר המנהלת כלפון: ''יש לנו אמון מלא בסגל השופטים''פאוליניו נחת בישראל: ''מחכה לפגוש את אוהדי ב''ש''בשל התפרעות אוהדים: מכבי נקנסה ב-70 אלף ש''ח''יום שישי השחור'': הכותרת שמעוררת סערה באיטליהאיגוד השופטים לנס ציונה: ''המצאתם עובדות, תתנצלו''
יריב טפר, דודי גיל, יואב שמחי ואורן בורנשטיין (ההתאחדות לכדורגל)

נחתם הסכם קיבוצי ראשון להעסקת שופטי הכדורגל

ראשון | | 14:40    מאת אדי חליאבין

ההתאחדות לכדורגל וההסתדרות הלאומית חתמו על הסכם קיבוצי המסדיר את מעמד השופטים, עוזרי השופטים והמבקרים. במסגרת ההסכם: תוספות שכר ומנגנון חדש. דודי גיל: ''מדובר בהסכם היסטורי''

ההתאחדות לכדורגל וההסתדרות הלאומית חתמו היום (ראשון) על הסכם קיבוצי המסדיר את מעמד השופטים, עוזרי השופטים והמבקרים החברים באיגוד השופטים. ועד השופטים, אשר מאוגד ומיוצג על ידי ההסתדרות הלאומית, מייצג את כלל השופטים מהליגות המקצועיות השונות ועד ליגות החובבים, הנוער והילדים. הסכם זה יעמוד בתוקפו למשך ארבע עונות משחקים החל מעונת 2019/2020 ועד לתום עונת המשחקים 2022/2023.
 
מ"מ יו"ר ההתאחדות, דודי גיל, מסר: "מדובר בהסכם היסטורי, שמתקן את בעיות העבר וחשוב מכל - מעניק לשופטי הכדורגל ולעוזרי השופט, גברים ונשים, הווה ועתיד מבטיחים. זאת בשורה נפלאה לכדורגל שלנו והזדמנות מצוינת להתמקד בהיבטים מקצועיים בלבד. הושקע זמן רב במאמץ להגיע להסכם הנכון, ועתה הגיעה השעה לברך על המוגמר. אני מבקש להודות למנכ"ל ההתאחדות, רתם קמר, למנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר ולצוות המשפטי שעמל על ההסכם, עו"ד שי תקן ועמית ביכלר ממשרד בכר-פישר וכמובן ליועמ״ש ההתאחדות עו"ד עמית פינס ולעו"ד אבישי איפרגן. היו לא מעט עליות ומורדות במהלך המו״מ, אבל שני הצדדים הקפידו לשמור האחד על כבודו של האחר מתוך הבנה ששיתוף הפעולה בינינו הכרחי לטובת המשחק ולטובת ביסוס מעמדם של אנשי ונשות השיפוט. ההתאחדות עשתה מאמץ משמעותי בהסכם הזה כדי להבטיח קידום מקצועי ושיפור מתמיד בתחום השיפוט לטובת הפעילים והפעילות בענף והאוהדים כמובן. ברכות לשותפים ואיחולי הצלחה לכולם לקראת פתיחת עונת הכדורגל 2019-2020".

להלן עיקרי ההסכם הקיבוצי כפי שנחתם היום בין הצדדים:
1. תוספות של עשרות אחוזים בשכר השופטים בכל הסגלים.
2. תוספות תשלום רטרואקטיביות החל מחודש אפריל 2019.
3. מנגנון ליבון בין ארגוני לנושאים אשר במחלוקת בנושאי הצטרפות או גריעה מסגל שיפוט.
4. עוזרי השופטים בשתי הליגות הבכירות (ליגה העל והלאומית) יקבלו לראשונה תשלום שכר חודשי בגין השתתפותם בהשתלמויות והכשרות.
5. תשלום החזר הוצאות לשופטים (למעט שופטים בסגל בכיר) אשר מוזמנים לבית הדין המשמעתי לטובת מתן עדות.
6. הסדרת תשלום אש״ל לשופטים ולעוזרי שופטים בכל הסגלים.
7. שדרוג תקציבי רווחה למען השופטים.
8. העמדת מרכזי אימון בפריסה ארצית לטובת השופטים.
9. שותפות ארגון השופטים באופן חלוקת הכרטיסים למשחקים. 
10. תשלום למבקרים אשר עוברים חפיפה.
11. שינוי מתכונת תשלומים במשחקי מבחן. 
12. ערוץ תקשורת פתוח אל ראשי האיגוד וההתאחדות לכדורגל.

 יריב טפר, דודי גיל, יואב שמחי ואורן בורנשטיין (ההתאחדות לכדורגל)
אורן בורנשטיין, עוזר שופט בליגת העל ויו"ר ועד שופטי הכדורגל, אמר עם חתימת ההסכם: "זהו יום חג עבור השופטים, עוזרי השופטים והמבקרים. לראשונה נזכה גם אנחנו להסכם אשר מגן על מעמדנו המקצועי ויאפשר לנו להמשיך ולהצליח במלאכת השפיטה. אני מודה להסתדרות הלאומית ולהתאחדות לכדורגל על העזרה בהוצאתו לפועל של הסכם היסטורי זה. היום, בזכות ההסכם וכלל הנוגעים בדבר, גם השופטים עולים לליגת העל".
 
יו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, הוסיפה: "קידום מעמד השופטים, עוזרי השופטים והמבקרים הוא אחד המרכזיים בסדר היום שלי כיושבת ראש האיגוד וההסכם עליו חתמנו היום יוכיח עצמו כגורם משמעותי בפתיחת דף חדש והצגת אופק מקצועי עבור השופטים והשופטות הנוכחיים ועבור כל נער ונערה שחולמים להצטרף אלינו. ההתאחדות לכדורגל והאיגוד הלכו כברת דרך ארוכה ומשמעותית כדי להגיע להסכם הזה מתוך הכרה בנחיצותו ובתרומתו. כל אחד מהצדדים, ההתאחדות והאיגוד, כמו גם ועד השופטים וההסתדרות הלאומית, נדרש לפשרות כדי למצוא את שביל הזהב שיטיב עם כולם. אני משוכנעת שכולנו נברך על כך גם בעתיד".
 
סמנכ"ל אגף הגיוס בהסתדרות הלאומית, איתמר שרוני, סיכם: "לראשונה בהיסטוריה נחתם הסכם קיבוצי ל-1,000 שופטות, שופטים, עוזרים ומבקרים בכל הליגות והסגלים. הסכם זה מעגן ומשפר באופן משמעותי את תנאי העסקתם של עובדי איגוד השופטים. לראשונה, לעובדי האיגוד יש ארגון עובדים דומיננטי ומשמעותי בעולם יחסי העבודה, אשר ייצגם נאמנה, בשקיפות ובמקצועיות. אני מבקש להודות לחברי ועד העובדים על תרומתם המשמעותית לתהליך ועל ייצוג ציבור השופטים במו״מ ובכלל בהתנדבות מלאה ובמוטיבציה גבוהה. ליו״ר הוועד - אורן בורנשטיין ולחברים: קובי דמרי, ערן ברנשטיין ואבירם יקים. להנהלת ההתאחדות ולאיגוד השופטים שהקצו משאבים רבים על מנת לסיים את המו״מ המורכב שהתנהל בשנתיים האחרונות. ליואב שמחי, יושב ראש ההסתדרות הלאומית על ניהול התהליך ביד רמה ובמעורבות אישית. לעו״ד רן קונפינו, מנהל המחלקה המשפטית, ולעורכות הדין בטי מצר לוי ורוית קרן רוזין על ליווי ההליך. לאחר שנתיים של מו"מ אינטנסיבי, ההסתדרות הלאומית וההתאחדות הכדורגל שמות כעת את השופטים במקום מקצועי שלא היה כדוגמתו. זהו יום היסטורי בכדורגל הישראלי".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות