מילת הקסם של מכבי ת''א מול עירוני ק''ש: סבלנותמימר התנצל: ''לא הייתה בדבריי כוונה לפגוע בעודה''זה נגמר: ניסו אביטן סיים את דרכו בהפועל רעננהזינדין זידאן: ''תמיד מאכזב לאבד שתי נקודות בבית''פלדין: ''תמיד קשה לחזור לשחק אחרי זכייה בגביע''דני אבדיה: ''כאב לי מאוד לא להיות בשבוע הגביע''איביץ': ''אם רוצים לשרוק נגד מישהו, תשרקו נגדי''טים לברון ניצחה ב''אולסטאר הגדול בכל הזמנים''מארסיי חזרה מפיגור ל-1:2 על ליל, ליון שוב מעדהרק 2:2 לריאל מדריד מול סלטה, הפער צומק לנקודה
רוג'ר פדרר חוגג היום (האתר הרשמי)

רוג'ר פדרר ניצח את רפאל נדאל ועלה לגמר ווימבלדון

שישי | | 21:43    מאת מערכת ישראל ספורט

הפנומן השוויצרי יחגוג אמנם 38 בחודש הבא, אך הוא עדיין מלך הדשא. פדרר ניצח 6:7 (3), 6:1, 3:6, 4:6 את יריבו המושבע רפאל נדאל ועלה לגמר ה-12 בקריירה. דג'וקוביץ' ינסה למנוע גרנד סלאם 21

מלך הדשא: רוג'ר פדרר יחגוג בחודש הבא 38, אך הערב (שישי) הוא הוכיח פעם נוספת שהקריירה שלו עדיין בשיאה. הפנומן השוויצרי ניצח 6:7 (3), 6:1, 3:6, 2:6, 4:6 את יריבו המושבע, רפאל נדאל, ועלה לגמר טורניר ווימבלדון בפעם ה-12 בקריירה. בקרב על התואר מחכה לו האלוף המכהן והמדורג ראשון, נובאק דג'וקוביץ'. מאזנו של פדרר בגמרים עד כה עומד על 3:8, אבל התמונה משתנה מול הסרבי, אותו פגש פעמיים ועוד לא ניצח (שני גמרים רצופים ב-2015 ו-2016, בשניהם "נולה" יצא עם ידו על העליונה). אם יזכה, השוויצרי יניף גרנד סלאם 21 בקריירה. היה זה המפגש ה-41 בין פדרר לנדאל, כאשר השוויצרי צימק ל-24:16 מול השור ממיורקה.
 


מהלך המשחק

שני השחקנים פתחו את המשחק עם משחקוני הגשה קלילים. פדרר הספיק לחבוט שלושה אייסים ועלתה ל-1:2 מהיר, לפני שנדאל הצליח לשמור על ההגשה שלו והשווה ל-2:2. השוויצרי חבט עוד אייס, שמר על ההגשה ועלה ל-2:3. הספרדי עשה את העבודה עם משחקון מושלם והשווה ל-3:3. פדרר ניצחון את המשחקון השביעי על האפס ועלה ל-3:4. במשחקון הרביעי, שכלל גם ראלי של 21 חבטות, נדאל הצליח להינצל משבירה והשווה ל-4:4. פדרר שמר על ההגשה ועלה ל-4:5 מהיר. השניים שמרו על ההגשות שלהם והשוויצרי עלה ל-5:6. נדאל שמר על ההגשה אחרי מאבק עיקש והמערכה הלכה לשובר שוויון, 6:6. אחרי פתיחה צמודה, פדרר ברח ולבסוף ניצח 3:7 בשובר שוויון ו-6:7 במערכה.

המערכה השנייה נפתחה באותה המגמה של הראשונה כששני השחקנים שומרים על ההגשות שלהם בדרך ל-1:1. נדאל שוב היה קרוב לשבירה ופדרר כבר הוביל 15:40, אבל השור ממיורקה הצליח להפוך, לשמור על ההגשות ולעלות ל-1:2.  נדאל הצליח למנף את המומנטום, השיג 1:3 ובהמשך שבר פעם נוספת בדרך ל-1:4, פער שעוד לא היה בין השניים באחת מהמערכות. פדרר המשיך בירידה שלו ומצא את עצמו בפיגור 5:1, כשיריבו גילה יכולת טובה בהרבה באותן דקות. הספרדי המשיך בפירוק, עלה ל-1:6 קליל וניצח במערכה.
 


שלושת המשחקונים הראשונים במערכה השלישית הלכו עם ההגשות - ואז סוף כל סוף פדרר השיג שבירה ראשונה על הסרבים של הספרדי אחרי הנקודה היפה במשחק שהסתיימה כששני השחקנים היו ממש על הרשת - והשווייצרי סיים בוולי את הראלי הנהדר ועלה ל-1:3. קרב המוחות נמשך עם כמה נקודות גדולות של פדרר. הוא אפילו השיג שתי אפשרויות שבירה, אבל נדאל התאושש יפה וצימק ל-4:2. אלוף ווימבלדון שמונה פעמים סיפק טניס נהדר, לחץ על השור ממיורקה והצליח לסגור סיפור עם 3:6 חשוב במערכה השלישית.

נדאל שמר על ההגשות ועלה ל-0:1, כאשר פדרר שכבר הריח את הניצחון עשה את אותו הדבר בדרך לשוויון, 1:1. השווייצרי הצליח לשבור, להשיג שבירה סופר-חשובה מבחינתו ועלה ל-1:2 נהדר. פדרר המשיך במומנטום ועלה ל-1:3 מול הספרדי שהסתבך, אך בכל זאת הצליח לצמצם ל-3:2. הניצחון התקרב בצעדי ענק לשווייצרי שהצליח להגדיל את היתרון שלו פעם נוספת ל-2:4. השווייצרי התעלה, וביתרון 3:5 הוא השיג נקודת משחק. נדאל הציל אותה, הציל אחת נוספת, ובפיגור 5:4 השיג הזדמנות שבירה, אותה לא הצליח לנצל. הספרדי הציל עוד שתי נקודות משחק, אבל את נקודת המשחק החמישית שלו פדרר ניצל, בדרך ל-4:6 ו-1:3 במערכות.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות