זניט הדהימה את אולימפיאקוס עם 67:78 אחרי הארכהפריס סן ז'רמן הביסה 1:4 את ניס בחוץ, צמד לדי מריהמסי: ''יש גורמים בברצלונה שלא רוצים שניימאר יחזור''מאטיפ האריך את חוזהו בליברפול עד 2024: ''כבוד גדול''אחרי התקרית הגזענית: מאמן נבחרת בולגריה התפטרניצחון שישי ברציפות לא.א. פאחם, סכנין ניצחה את ר''גאחרי 32 שנה: פאלרמו התפרקה בשל החובות הרביםקונטה תורגל על חשבונו של קונסטנטין, ורד נבדק בלונדון''קצב צבירת הנקודות של ק''ש לא מעיד על האיכות שלה''דמארי תורגל בהרכב, אינברום וקמארה לא בסגל לכפ''ס
יישאר? אלי דסה (ישי נאמן)

מכבי ת''א: המסר של אלי דסה והמלכוד עם דור אלו

חמישי | | 10:29    מאת חיים נתנאל

המגן שסיים את חוזהו ולא הצליח להגיע לסיכום על חוזה חדש העביר מסרים למועדון שהוא רוצה לחדש את המו''מ, המגן שהגיע מהפועל ב''ש עשוי להישאר בתור בלם או קשר. וגם: סוגיית בלומפילד והמנויים

בעוד מכבי תל אביב נמצאת בימים אלה במחנה האימונים השני שלה בהולנד, נראה שעיקר ה"אקשן" במועדון מתקיים דווקא מאחורי הקלעים - בעיקר בגזרת אלי דסה והמשך הפעילות שלו בקבוצה, וכן צירופו האפשרי של דור אלו.

במכבי תל אביב חשו שנתנו לאלי דסה חבל ארוך מדי עוד מינואר האחרון לאחר שחיזרו לפתחו והציעו לו כבר אז חוזה. דסה עצמו העדיף להישאר במכבי תל אביב עד סוף העונה ולזכות באליפות שתרשם גם על שמו, אבל אותת כל הזמן על הצעות כאלה או אחרות מקבוצות אירופאיות. בד בבד דרש המגן חוזה במכבי תל אביב, באם יחליט להמשיך עם הצהובים, בסכום דמיוני של 800 אלף יורו, שבסופו של דבר ירד והתייצב סביב  500 אלף יורו. מכבי תל אביב הציעה חוזה לשלוש שנים עם אופציה לשנה רביעית ב-400 אלף יורו ומאז נרשמה סחבת ארוכה וסאגה שטרם הסתיימה.

העביר מסר. אלי דסה (ישי נאמן)
מצד המועדון השתדלו כל העת לשמור על כבודו של השחקן שמאד אהוב בקבוצה, גם על חבריו וגם המאמן ולאדן איביץ' שביקש כל העת לעשות הכל שדסה ישאר בקבוצה. אלא שגם איביץ' הבין כי בגזרת השחקן אין כל התגמשות ולמחנה האימונים לא הצטרף המגן, דבר שמשבש לו מאוד את התוכניות לקראת המשחק הראשון במוקדמות ליגת האלופות - ואז חשבו במועדון על אלטרנטיבה. זו באה בדמותו של דור אלו "המנודה" מהפועל באר שבע והתחילו עמו מגעים כבר לפני שלושה שבועות.

אלו היה על הכוונת של מכבי תל אביב עוד לפני שנתיים כאשר נתן עונה מצויינת במכבי פתח תקוה. הוא תוכנן אז כגיבוי לאלי דסה עוד לפני בואו של מאור קנדיל לקבוצה. ההמשך ידוע - באר שבע ביצעה מחטף וסגרה עם דור אלו חוזה עתק לחמש שנים. מכבי תל אביב העבירה לשורותיה את קנדיל, העברה שנחשבת ל"בינגו". הוא היווה תחליף ראוי לדסה ואף פעמים רבות הורכב או הועדף על פניו ואף זכה להצלחה גדולה. כשהתעוררו הקשיים עם המשך ההתקשרות עם דסה ולנוכח מעמדו הלא יציב של אלו בבאר שבע, החליטו מכבי להשאילו עד תום העונה והחלו אף לבדוק עלויות של רכישה בסוף העונה.

דור אלו במדי מכבי ת''א (רץ ברשת)
יש הטוענים בין אוהדי הקבוצה שמכבי תל אביב עשתה יופי של "תרגיל" לדסה שנראה לפתע "נלחץ" מן הסיטואציה, במיוחד שכרגע לא מונחת לפתחו שום הצעה ממשית מקבוצה באירופה. אלי דסה טען אמש, לנוכח הגעתו של דור אלו למחנה האימונים של מכבי תל אביב בהולנד, שהוא בכלל לא נתו שום הוראה לסוכניו להפסיק את המו"מ עם מכבי תל אביב ומבחינתו הוא מוכן לשבת ולסגור את החוסה עם הקבוצה. אין זה סוד שאם דסה היה מתרצה קודם לכן וכל הסאגה הזו הייתה נחסכת במיוחד לנוכח ההעדפתו של איביץ' את דסה, אלו לא היה בכלל מגיע למחנה האימונים בהולנד.

אלא עוד לפני שדור אלו השלים את הבדיקות הרפואיות שלו ולפני שחתם על החוזה הודלפה תמונת סלפי של השחקן עם מדיה של מכבי תל אביב לרשתות החברתיות, דבר שמנוגד לחלוטין למדיניות המועדון שתמיד מודיע באופן מסודר הן באתר הקבוצה והן לעיתונאים המסקרים את הקבוצה - ובכך גרמה להד תקשורתי נרחב. מה עכשיו? במכבי תל אביב טוענים שדור אלו טרם חתם ועדיין מעדיפים באופן ברור, כולל המאמן איביץ', את אלי דסה ובכך מותירים לעצמם דרך נסיגה מהחתמת אלו.

כך זה ייראה. בלומפילד המשופץ (הדמיה, יח''צ)
מכבי תל אביב נמצאת במצב מאד רגיש אליו נגררה שלא באשמתה. אוהדי הקבוצה ששותים בצמא כל פיסת מידע על הקבוצה מעדיפים כמובן את דסה  אבל כועסים עליו מאוד בשל הסחבת שנקט ובשל חמדנותו, ורבים אומרים שאין זה יאה לזרוק עכשיו את דור אלו. תיתכן אפשרות שגם אם דסה יחתום, אלו ישאר ובקבוצה ינסו לשבץ אותו בעמדה כזו או אחרת במיוחד גם כאשר מאור קנדיל נמצא באותה עמדה, עמדת המגן הימני.

בתוך כך למכבי תל אביב יש כאב ראש נוסף. כל הסחבת עם מועד פתיחתו של אצטדיון בלומפילד מעקב את מכירת המנויים לאוהדי הקבוצה שמתדפקים כבר על שערי המועדון בדרישה לרכוש מנויים. נראה על כל פנים שמכבי תל אביב תפתח את העונה באצטדיון בנתניה שהוא ואצטדיון סמי עופר נרשמו כאיצטדיונים הביתיים של הקבוצה במשחקים האירופאיים. הערב תשחק הקבוצה משחק אימון עם קבוצה חזקה יותר, גנק אלופת בלגיה, ותנסה להשיג תוצאה טובה יותר מההפסד 2:0 לקבוצה ההולנדית מהליגה השניה. במכבי תל אביב מקווים להחלמתם של אנריק סבוריט ואלירן עטר.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות